Havířov je v domácím prostředí stále stoprocentní, porazil i Šumperk

Klára Bártková | 20.12.2023

Ve 24. kole 2. ligy hostil Havířov Draky ze Šumperka. První třetina sice nabídla jen jednu branku, o kterou se postaral AZet, nicméně v dalším průběhu zápasu už jich padalo více. A i když hosté dvakrát v zápase snížili, tak vyrovnat se jim nepodařilo a AZet vítězí 5:2.

2. liga - 24.kolo st 20.12.17:30
AZ Havířov - Draci Šumperk
5:2
(1:0, 2:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 17. Vosátko (Karafiát, J. Křivohlávek), 23. Klimša (Bednář), 36. Franek (Ševčík), 41. Haas (J. Křivohlávek, Karafiát), 47. Klimša (Franek, Spratek) – 39. Nilsson (Vachutka, Jaroš), 44. Jaroš (Drtil, Vachutka). Rozhodčí: Kapitanov – Bartoň, Tvrdý. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 712. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1, 4:2, 5:2.

AZ Havířov: Šindelka – Havlík, Kunc, Ševčík, Valenta (A), Vosátko, Ficek, Ščurek – Klimša (A), J. Křivohlávek, Karafiát – Franek, Haas (C), Bednář – Tvrdý, Spratek, Kratochvil – Pawliczek, Ćmiel, Apolenář
Draci Šumperk: Irgl – Drtil, Dudycha, Minařík, Rutar (A), P. Hohl, P. Kubíček, Jarmara – Vachutka (A), Nilsson, Jaroš (C) – Scheuter, Šišolák, J. Horký – Danielčák, Polách, Skopal – Müller, Lichner

Domácí se sice chvíli po úvodním vhazování dostali do pásma, kde se drželi docela dlouho dobu, nicméně se nepostarali o žádnou nebezpečnou střelu. Zato Šumperk zahrozil na začátku šesté minuty, kdy se osamocený Vachutka ocitl až před brankářem, kam dostal výbornou přihrávku od Nilssona. Jenže hostující útočník zakončil vedle. Asi v polovině třetiny mohl jít do vedení i AZet, protože Havlík na poslední chvíli udržel pásmo a jeho rána málem propadla za záda Irgla. Hostující gólman zasáhl jen tak tak.

AZet se sice mnohem více držel na kotouči, jenže Šumperk se dostával do větších šancí. Hodně nebezpeční byli hosté v přesilové hře. Jenže Vachutkovi se nejdříve nepovedla dorážka, Minařík vzápětí netrefil odkrytou klec. Přece jen se diváci v první dvacetiminutovce dočkali branky, to když Karafiát našel najíždějícího Davida Vosátka, který zakončil nejspíš nad beton brankáře – 1:0.

Na začátku prostřední třetiny hrál Havířov znovu ve čtyřech, nicméně právě ve vlastním oslabení se prosadil David Klimša, který zamířil do horního růžku branky – 2:0. Skóre se mohlo měnit znovu, neboť Franek se dostal přes bránícího hráče a uháněl na brankáře, avšak ten proti střele nejproduktivnějšího havířovské hráče vytáhl beton.

V čase 30:25 se Irgl blýskl výborným zákrokem, protože Haasovo zakončení zastavil až na brankové čáře, kam natáhl svoji hokejku. Po delší době se také do nějaké příležitosti dostali hosté. Vachutka se nacházel na pravé straně, odkud chtěl dorážet, nicméně domácí brankář nechyboval ani teď.

Ránu jako z děla vyslal o chvíli později Tomáš Franek a Irgl byl proti ní úplně bezradný – 3:0. V závěru druhé třetí udeřili také hosté, za které pohotově dorážel Alex Nilsson3:1.

Hned po 37 vteřinách se ve třetí třetině znovu radovali domácí. Kotouč za záda brankáře usměrnil Marek Haas4:1. Hosté však následně využili přesilovou hru, a tak to po teči Tadeáše Jaroše znovu bylo jen o dvě branky – 4:2. Poslední gól viděli diváci v čase 46:54, kdy se střelou mezi betony prosadil David Klimša5:2. Hosté se pak sice všemi silami snažili překonat domácího brankáře, ale už se jim to nepovedlo. V samotném závěru se v několika šancích ocitl i AZet, ale ani on už neskóroval.