AZet z Hodonína odjel s prázdnou

Petr Miklas | 04.11.2023

Hráči AZetu poprvé v sezóně poznali hořkost porážky v základní hrací době. Přitom měli skvělý vstup do utkání, když se po Bednářově brance dostali do vedení už ve 3. minutě. Jenže víc branek jim domácí nedovolili a ve druhé části vyrovnali zásluhou Macháně. Rozhodnutí přišlo sedmnáct vteřin před koncem, když Laciga využil přesilovku. Další utkání naši borci odehrají ve středu 8.11. na ledě Šumperku.

2. liga - 12.kolo so 4.11.17:00
SHKM Hodonín - AZ Havířov
2:1
(0:1, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 34. Macháň (Mach, Mat. Novák), 60. Laciga (Dobiáš, Luža) – 3. Bednář (Klimša, J. Křivohlávek). Rozhodčí: Blaha – Mikšík, Kučera. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1005. Průběh utkání: 0:1, 2:1.

SHKM Hodonín: Piták – Němec, Macháň, Rauš (A), Polesný (A), J. Švejda, Zorko, Bílek – Karafiát, Luža, Bachánek – Mach, Mat. Novák, Dobiáš – Sajdl (C), Weintritt, Sedláček – Laciga, Štědrý, P. Krejčí.
AZ Havířov: Sachr – Kunc, Vosátko, Valenta, Ševčík, Ščurek, Ficek, Havlík – Klimša (A), J. Křivohlávek, Bednář – Mrva (A), Spratek, Pawliczek – Apolenář, Ćmiel, Kratochvil – Haas (C), Pavlík, Tvrdý.

AZet měl parádní vstup do utkání, od začátku byl aktivní a na začátku 3. minuty šel do vedení. Klimša našel před brankou úplně volného Lukáše Bednáře, jenž se střelou z první nemýlil. Jenže ve zbytku třetiny už hráči AZetu další branku nepřidali, domácí hráči také gól nedali a tak se po první třetině šlo do šaten za stavu 0:1.

Ve druhé třetině bylo k vidění hodně šancí na obou stranách, domácí hráli dokonce minutovou přesilovku 5 na 3, tu však nedokázali využít. Ujala se pouze střela Libora Macháně který si najel na Machovu přihrávku a nemýlil se. To bylo ve 34. minutě. Az mohl jít znovu do vedení ve 37. minutě, když hrál přesilovku, jenže domácí podržel Piták. Po čtyřiceti minutách to proto bylo 1:1.

Rozhodnutí přišlo ve třetí třetině. Na začátku 45. minuty měl obrovskou šanci Klimša, jenže Piták předvedl pohotový zákrok a gól z toho nebyl. Nebyly proměněny ani další šance AZetu a v čase 59:43 přišlo rozuzlení. Hodonín hrál přesilovku, kterou využil přesnou střelou do levého horního růžku Sachrovy branky Adam Laciga. AZet ještě zkusil hru bez brankáře, ale času bylo zoufale málo a domácí vedení udrželi. Stávají se tak prvním celkem, který dokázal náš AZet porazit v základní hrací době.

Jiří Raszka (AZ Havířov): Dnešní utkání mělo svou kvalitu. Utkání se fanouškům muselo líbit, hrálo se nahorů dolů, se spoustou osobních soubojů. Věděli jsme, že soupeř hraje velmi dobře v obranné fázi a to se potvrdilo. I přesto jsme si vytvořili několik jasných gólových šancí, ale bohužel pro nás brankář soupeře předvedl kvalitní výkon a doslova nám ukradl vítězství! Podle mě jsme měli být více nepříjemní v brankovišti soupeře a dojít si pro nějaký „škaredý“ gól. Ubránili jsme oslabení 5 na 3, ale zápas rozhodla střela 17 vteřin před koncem.