Vstup do sezóny AZetu vyšel

Petr Miklas | 23.09.2023

První utkání sezóny AZet sehrál na domácím ledě proti Hodonínu. Po bezbrankové první třetině dal AZet v prostřední dvě branky, na začátku třetí části přidal další. Protože Sachr chytal velmi dobře a pustil pouze střelu Jiřího Karafiáta, vyhrál AZet 3:1. O branky AZetu se postarali David Klimša, Dominik Ficek a David Vosátko.

2. liga - 1.kolo so 23.9.17:00
AZ Havířov - SHKM Hodonín
3:1
(0:0, 2:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 22. Klimša (Ševčík), 37. Ficek (Franek, J. Křivohlávek), 44. Vosátko (Kunc, J. Křivohlávek) – 52. Karafiát (Němec, Krejčí). Rozhodčí: Škach – Bartek, Frais. Vyloučení: 5:3. Bez využití. Diváci: 1173. Průběh utkání: 3:0, 3:1.

AZ Havířov: Sachr – Kunc, Vosátko, Valenta, Ševčík, Ficek, Ščurek, Havlík – Franek, J. Křivohlávek, Klimša (A) – Mrva (A), Spratek, Kratochvil – Tvrdý, Ćmiel, Pawliczek – Apolenář, Pavlík, Haas (C).
SHKM Hodonín: Piták – Zorko, Němec, Vyrůbalík, Rauš (A), Bílek, J. Švejda, Sedláček – Karafiát, Luža, Krejčí – Laciga, Sajdl (C), Mat. Novák – A. Dufek (A), Weintritt, Hložánek – Huňady, Štědrý.

V první třetině jsme viděli opatrný hokej s minimem šancí, i když si oba celky zahrály přesilovku. Jediným momentem, který stojí za zmínku je střela domácího Mrvy z pravého kruhu v 19. minutě, proti které zasáhl Piták pravým betonem. Po první části to tedy bylo 0:0.

Ve druhé třetině už branky padly. Po minutě a dvaceti vteřinách hry prostřední části Ševčík poslal puk do středního pásma, ke si jej převzal David Klimša, jenž si nabruslil až před Pitáka a nekompromisně jej překonal.

Ve 37. minutě to bylo 2:0, když po rychlém protiútoku procedil Dominik Ficek puk zkrz Pitákovy betony. Stejný stav platil i po čtyřiceti minutách.

I začátek třetí části se domácím hráčům povedl, když na konci 44. minuty přidali další branku. Konkrétně to byl David Vosátko, jenž vyslal puk od modré čáry do klubka hráčů před Pitákem a puk se zastavil až v síti.

Na konci 52. minuty se prosadili i hosté, když se Jiří Karafiát po Krejčího přihrávce dostal za domácí obranu a střelou k levé tyči Sachrovy branky prostřelil Sachra.

V 56. minutě hostující Sajdl krásně prokličkoval před Sachra, ale v rozhodující chvíli mu utekl puk a srazil brankáře. Puk sice skončil v brance, ale gól nemohl být uznán. Hodonín v závěru zkusil hru bez brankáře, ale bez úspěchu.

AZ tak vstoupil do sezóny vítězně. Další utkání nás čeká 27.9., kdy na ledě GASCONTROL Arény přivítáme Šumperk.

Jiří Raszka (AZ Havířov): Věděli jsme, že to bude těžké utkání. První třetina byla z naší strany hodně nervózní. Kluci si uvědomovali zodpovědnost a důležitost utkání. Od druhé třetiny jsme se vrátili k tomu, co chceme hrát a vrátila se nám taková lehkost. Začali jsme si plnit to, co jsme si řekli a byli jsme za to odměněni brankami. Měli jsme územní i herní převahu, ale až prvním gólem to z nás spadlo. Odehráli jsme zápas velmi dobře směrem dozadu a soupeře jsme do moc šancí nepustili.

Aleš Bachánek (SHKM Hodonín): Jeli jsme do Havířova s tím, že budeme bránit, že budeme hrát zezadu. V první třetině se nám to dařilo a moc jsme domácí do hry nepoustěli a drželi jsme krok. Ve druhé třetině přišly nějaké chyby, jako při prvním gólu, kdy jsme špatně střídali, nebo u toho druhého, kdy jsme si nepohlídali hráče ve středním pásmu… Dá se říct, že jsme udělali dvě chyby a byli jsme za ně potrestáni. Třetí třetina už byla z mého pohledu zase vyrovnanější, měli jsme i nějaké šance, dali jsme i gól, ale Havířov si dnes zasloužil vyhrát.