Havířov vítězí nad Hodonínem a z Gascontrol Arény se stává nedobytná tvrz!

Klára Bártková | 16.12.2023

Den před třetí adventní nedělí přivítal Havířov na domácím ledě Hodonín. Utkání od samého začátku nabízelo velkou spoustu šancí a po první třetině AZet prohrával 1:2. Byť pak Hodonín své vedení zvýšil, Havířov ještě do konce druhé třetiny vyrovnal a ve třetí třetině třemi brankami rozhodl o tom, že tři body zůstanou ve Slezsku. Jan Křivohlávek si připsal hattrick a Jiří Karafiát v novém dresu zapsal své první body.

2. liga - 23.kolo so 16.12.17:00
AZ Havířov - SHKM Hodonín
6:3
(1:2, 2:1, 3:0)

Branky a nahrávky: 3. Karafiát (J. Křivohlávek), 25. Franek (Bednář), 26. J. Křivohlávek (Klimša, Karafiát), 41. J. Křivohlávek (Klimša, Havlík), 42. Bednář (Haas, Valenta), 59. J. Křivohlávek (Karafiát, Spratek) – 4. Štědrý (Bachánek, D. Rauš), 14. Riedl (M. Mach, Sedláček), 23. Weintritt (Luža, Piták). Rozhodčí: Blaha – Bartoň, Tvrdý. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 995. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 6:3.

AZ Havířov: Šindelka – Havlík, Kunc, Ševčík, Valenta, Vosátko, Ficek, Ščurek – Klimša (A), J. Křivohlávek, Karafiát – Franek, Haas (C), Bednář – Tvrdý, Spratek, Kratochvil – Mrva (A), Ćmiel, Apolenář
SHKM Hodonín: Piták – Talafa, J. Švejda, Zorko, D. Rauš (A), Sedláček, Riedl, Bílek – Dobiáš, M. Mach, Mat. Novák – P. Krejčí (A), Luža, Hložánek – Bachánek, Štědrý, Sajdl (C) – Weintritt

Už v první minutě museli oba gólmani dávat velký pozor. Hned po úvodním vhazování totiž do pásma vtrhl AZet a Piták si po střele Ćmiela z pravého kruhu připsal první zákrok. Po následném vhazování se hosté přesunuli na druhou stranu, kde si i Šindelka poprvé sáhl na kotouč, který letěl z hole Dobiáše. Ke konci úvodní minuty se Havířovu naskytla přesilová hra.

Domácí se hodně dlouhou dobu drželi v útočné třetině, ale početní převahu využili až v čase 02:23. To si Jiří Karafiát, nová posila AZetu, počkal na přihrávku na levý kruh, odkud následně nedal hostujícímu brankáři šanci – 1:0. Z vedení se však domácí hokejisté neradovali dlouho, neboť o chvíli později už bylo srovnáno. Havířovským se nepovedla rozehrávka, a tak se Baník vrátil do pásma, kde přesně zakončil Jan Štědrý1:1

Hrálo se ve velkém tempu, z čehož pramenily další a další příležitosti. V obrovské šanci se ocitl třeba Ćmiel, jenž se snažil zasunout puk za záda hodonínského brankáře, od jeho betonu se však puk na poslední chvíli odrazil mimo bránu. Poté jel sám na brankáře Franek, nicméně zakončil vedle.

Ve druhé polovině první dvacetiminutovky zahrávali domácí další přesilovku, jenže to tak vůbec nevypadalo. Hodonín totiž vyhodil puk za havířovskou bránu a nejdříve si tam sjel Mach. Ten pak kotouč udržel na své hokejce a počkal, než si na pravý kruh najede Vojtěch Riedl, který zamířil nad rameno brankáře – 1:2.

Domácí si začátek prostředního dějství hodně zkomplikovali, neboť šli do tří. V první nebezpečné akci sice Mach zakončil vedle, nicméně o pár chvil později už hosté dvojnásobnou početní převahu využili. Luža přenechal kotouč Filipu Weintrittovi, ten si vyjel na pravý kruh a přesnou trefou zvýšil náskok Hodonína – 1:3. Pak však AZet během chvilinky vyrovnal.

Nejprve se Tomáš Franek prosadil ze středu pravého kruhu – 2:3. A po hodně nepřehledné situaci před bránou dorážel Jan Křivohlávek3:3. Domácí měli do konce druhé třetiny ještě několik příležitostí. Franek znovu ujížděl na brankáře, avšak i v této situaci zamířil vedle tyče. Spratek pak chtěl po objetí brány zasunout puk kolem tyče za čáru, nicméně mu kotouč sjel z hokejky.

Do závěrečné periody vstoupili havířovští hokejisté velice dobře. Protože už v čase 40:22 se podruhé v utkání trefil Jan Křivohlávek 4:3. A ani ne po minutě vedli domácí už o dva góly, protože Lukáš Bednář vyslal z levého kruhu nechytatelnou střelu – 5:3

Zahrozit mohl i Hodonín, jenže to by si Weintritt musel zpracovat skákavý kotouč. Pak už se hosté skoro k ničemu nedostali. Havířov naopak zahrával přesilovou hru pět na tři a v ní měl hned několik šancí, žádnou z nich však nevyužil. Necelou minutu a půl před třetí sirénou pak na konečných 6:3 upravil Jan Křivohlávek, jenž si v zápase připsal hattrick.