Havířov si v Mostě vylámal všechny zuby

David Motloch | 24.09.2014

Svěřenci trenérského dua Daneček-Potěšil dnes na mosteckém ledě bojovali o zisk tří bodů. Po průběhu zápasu však nakonec nebudou mít ani jeden. Proti týmu ze severozápadních Čech tahali za kratší konec už od samého začátku, když od druhé minuty museli dotahovat vedení soupeře. To se jim však ani v jednom případě nepodařilo, protože za 60 minut hry nedokázali prostřelit brankáře Soukupa. Ten tak se svým týmem může slavit první vítězství v sezóně za tři body, AZet se naopak bude snažit na dnešní den co nejrychleji zapomenout. Další utkání sehrají hokejisté v sobotu 27.9. v 17 hodin doma proti Benátkám nad Jizerou.

1.liga - 6.kolo st 24.9.17:30
HC Most - AZ Havířov
4:0
(1:0, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 2. Gerhát (Smolka, Divíšek), 33. Charousek (Nedrda, Tauš), 49. Kubinčák (Petruška, Alinč), 56. Slavíček (Nedrda, Grin). Rozhodčí: Horinek – Čížek, Křivohlavý. Vyloučení: 2:1. Bez využití. Diváci: 337. Střely na branku: 31:35. Průběh utkání: 4:0.
HC Most: Soukup – Kousalík, Grin, Kasal, Charousek, Hora, Havelka, Kokeš – Gerhát, Divíšek, Smolka – Kubinčák, Alinč, Petruška – Nedrda, Slavíček, Tauš – Jurčík, Šrámek, Písařík
AZ Havířov: Svoboda – Bezuška, Dresler, Foltýn, Krisl, Bahounek, Ostrčil, Repe, Lenďák – Sztefek, Loskot, Jiránek – Jakúbek, Šlahař, Daneček – Haas, Pechanec, Matějek – Říčka, Rimmel, Klimša

První třetina příliš pohledných akcí nenabídla, nicméně pro přítomné diváky byl připravený raketový start domácích, kteří se už ve 2. minutě ujali vedení v zápase. František Gerhát se po spolupráce se Smolkou a Divíškem dostal do zakončení, kterým obalamutil brankáře Svobodu. Více gólových šancí první třetina nenabídla.

V zápase se velice málo vylučovalo, za celých 60 minut hry odjeli na trestnou lavici dohromady jen tři hráči. V početních výhodách však branka nepadla ani jednou. Ve 23. minutě mohlo být pro Havířov zle, když se do zajímavé pozice dostal útočník Smolka, přestože však ukličkoval obránce AZetu, na brankáře už si nepřišel. O deset minut později se v takřka identické situaci ocitl Tauš, ten ovšem rovněž neuspěl, když svou střelu nedokázal zvednout přes nastrčený beton brankáře Svobody.

Domácí to ale mrzet nemuselo, protože o chvíli později, přesněji ve 33. minutě, udeřili podruhé zásluhou přesné střely od modré čáry z hole Kamila Charouska. Šance se na straně domácích rojily i nadále. Tu ze 44. minuty dokázal skvěle zastavit obránce Krisl, který si lehl do nebezpečné nahrávky od Tauše.

Poté se do šance dostali také hosté z Havířova. Ti využili ve 46. minutě špatné rozehrávky Mosteckých a do velké příležitosti se dostal Radim Haas, který ovšem pouze trefil rameno brankáře Soukupa. O tři minuty později přišlo potrestání ze strany domácích, když na 3:0 zvyšoval střelou z první Vojtěch Kubinčák.

Havířovským dnes zkrátka nebylo přáno. V 55. minutě mohli dokonce inkasovat počtvrté, když volnému Jurčíkovi zabránil ve skórování pouze špatný odskok kotouče. Domácí hráči se však ze čtvrté branky radovali stejně. Poslední branku Mostu vstřelil v 56. minutě Bohumil Slavíček. V samotném závěru mohl alespoň čestnou branku AZetu vstřelit Jakúbek, ani mu však dnes nebylo přáno. Havířov tak odjíždí ze severozápadních Čech s prázdnou.

Václav Baďouček (HC Most): "Kdo dnes přišel, tak viděl kvalitní utkání. My jsme dnes podali jeden z nejlepších, ne li vůbec nejlepší výkon dosavadní sezóny. Pochopitelně, že jsme rádi za tři body, doufám, že ta série zápasu ve kterých bodujeme, se natáhne na co možná nejdelší dobu, protože body sbírat potřebujeme. Výhra proti tak silnému soupeři, jakým Havířov bezesporu je, mě rozhodně potěšila."

Jan Daneček (AZ Havířov): "Podle mého to byl v poli vyrovnaný zápas, jenže domácí nám zase dali lekci z produktivity. Jejich akce směřovaly tvrdě do naší branky, my jsme se k zakončení přes mosteckou obranu ani nemohli dostat. Bylo to z naší strany jenom takové šudlání na branku. Trápí nás to, že v některých fázích zápasu nehrajeme dobře dozadu, nedobruslujeme puky a soupeř nás za to trestá. Pokud se dostaneme do šancí, tak to zakončení je špatné, slabé. Protože nedáváme góly, tak se nezvedáme nahoru a dopadá to podobně, jako to dopadlo dnes."