Starší dorost ve Vítkovicích nedokázal vstřelit branku

David Motloch | 22.09.2013

7.kolo RAKO extraligy staršího dorostu zaneslo naše hráče do nedalekých Vítkovic. Přestože zápas byl z počátku velice vyrovnaný, od druhé třetiny se misky vah začaly převažovat na stranu soupeře. Po druhé přestávce ztrácel Havířov na Vítkovice jednu branku, ve třetí části však hosté zasadili brankáři Turšnerovi čtyři zářezy a rozhodli o svém vítězství v poměru 5:0. Svěřenci trenéra Janečka recept na brankáře Waneckiho nenašli, a tak si favorit soutěže připsal další tři body. Další zápas odehraje Havířov v pondělí 23.9. na ledě Komety Brno.

ELSD - 7.kolo so 21.9.
HC Vítkovice Ridera - AZ Havířov
5:0
(0:0, 1:0, 4:0)
Branky a nahrávky: 31. Jáchym (Malina), 41. Malina (Jáchym), 44. Jáchym (Malina), 45. Beneš (Stránský, Krenželok), 54. Jáchym (Stránský, Puzič). Rozhodčí: Koziol – Moravec, Rožánek. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 120. Střely na branku: 36:21. Průběh utkání: 5:0.
HC Vítkovice Ridera: Wanecki – Šendera, Puzič, Krenželok, Fajkus, Charvát, Krčmář – Beneš, Malina, Stoklásek, Horvát, Korec, Spratek, Jáchym, Volný, Hartmann, Stránský
AZ Havířov: Tušner – Heinzl, Chroboček, Dudek, Štefko, Kiss, Trombík, Ďurkáč – Orság, Polak, Fejko, Wróbel, Moravčík, Hendrych, Pořízek, Bednář, Stružík

První třetina byla z pohledu celého utkání nejvyrovnanější. Přítomných 120 diváků vidělo první vážnou situaci v 11. minutě, kdy se do příležitosti dostali domácí hokejisté. Vstřelit branku jim ale nedovolil svým brilantním zákrokem brankář Turšner. Ve druhé polovině první třetiny se nechali hosté z Havířova poměrně často vylučovat. Celkem tři přesilové hry však Vítkovice přetavit v branku nedokázaly, a tak zůstala nevyužita i šance z 16. minuty, kdy puk mířící do odkryté branky Havířova skončil mimo.

Přestože ve druhé části museli Havířovští čelit oslabení, dokázali jej přežít a v 28. minutě mohli jít dokonce do vedení. Brankář Wanecki však na poslední chvíli kotouč vytěsnil mimo branku. O tři minuty později už se skóre zápasu měnilo, když se prosadili domácí. Možnost přesilové hry bleskurychle využil Tomáš Jáchym, který skóroval zpoza branky.

Havířov se snažil o rychlé vyrovnání. Ve 34. minutě k němu měl blízko Bednář, jenž se dostal do úniku. V souboji s Waneckim však vzešel poražený. Tlak hostů pokračoval i dále. Už o minutu později bylo před brankou Vítkovic opět dusno, ale ani Fejko s Bednářem a Orságem puk do branky propasírovat nedokázali.

Ve třetí části se vývoj zápasu výrazně naklonil na stranu domácích. Ti šli už ve 41. minutě do dvoubrankového vedení zásluhou Vlastimila Maliny, který našel chybu v postoji brankáře Turšnera. Brankové představení pokračovalo v 44. minutě. To se do šance dostal Malina s Jáchymem, kteří si puk přihrávali tak dlouho, dokud jej Tomáš Jáchym neuklidil do branky.

Na rozdíl čtyř branek zvyšoval necelou minutu po vstřelené brance Kryštof Beneš, jenž propálil vše, co mu stálo v cestě. Hosté z Havířova doplatili na nevyužívání šancí, v 48. minutě měli ale trochu smůlu, když nastřelili tyč. Téměř rozhodnutý zápas pak v 54. minutě okořenil Tomáš Jáchym, který po krásné kombinaci mířil do prázdné branky a uzavřel tak tento zápas.

Martin Janeček (AZ Havířov): Do utkání jsme nenastoupili špatně, ale vlastní nekázní jsme jej ztratili. Dnešní zápas jsme tak zaslouženě vysoko prohráli. O výsledku rozhodly naše individuální chyby. Pokud nechceme v tabulce dále klesat, musíme na těchto věcech zapracovat.