MDO: AZet vyhrál i ve Vsetíně, rozhodl ve druhé třetině

Petr Miklas | 23.02.2016

Hokejisté mladšího dorostu porazili i druhý celek tabulky skupiny o udržení a vyhráli tak po jedenácté v řadě. Svůj náskok navýšili už na patnáct bodů a směřují do play-off. Před tím však ještě sehrají tři zápasy - s Olomoucí, Šumperkem a Brnem. Všechna tato střetnutí proběhnou na ledě domácí K&K PNEU Arény. První z nich uvidíme už tuto neděli od 13:00.

ELMD - 35.kolo út 23.2.15:00
VHK Robe Vsetín - AZ Havířov
1:4
(0:1, 0:3, 1:0)

Branky a nahrávky: 57. Brodek (Lobodowski) – 3. Tomeček (Del Favero, Máca), 23. Revaj (Janeček, Pavelek), 24. Pindel (Adámek, Juhász), 36. Potočný (Bambula, Zíková). Rozhodčí: Kašík – Dopitová, Loun. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 54. Střely na branku: 16:28. Průběh utkání: 0:4, 1:4. Třetiny: 0:1, 0:3, 1:0

VHK Robe Vsetín: Chrástecký (23. Horák) – Kuboš, Ondračka – Rusler, Cabák, Zetocha, Weintritt, Paroušek, Jenáček, Stodůlka, Matiaško, Půček, Brodek, Štědrý, Paťava, Lobodowski
AZ Havířov: Dufek – Zíková, Pavelek, Grygar, Máca, Ševěček, Adámek, Čípera – Janeček, Del Favero, Tomeček, Lednický, Damps, Potočný, Juhász, Malysz, Pindel, Zíka, Bambula, Revaj

Havířovští hokejisté byli celé utkání aktivnější a už na začátku 3. minuty se dostali do vedení po střele Daniela Tomečka, kterou Chrástecký neudržel. Ve zbytku třetiny už gól nepadl, i když šance k vidění byly.

Druhá část začala podobně, jako ta první - gólem AZetu. Ten vstřelil při hře ve čtyřech na obou stranách Marek Revaj v téměř totožný čas, jako padl gól v první třetině. Svůj podíl na brance měl i brankář Vsetína Viktor Chrástecký, který přepustil své místo Tomášovi Horákovi. Ale ani nový muž v brankovišti nezabránil dalšímu gólu Havířova, ten vstřelil při přesilovce Vojtěch Pindel, jehož střela po ledě zapadla přesně k pravé tyči Horákovy branky.

Ve 36. minutě přidal čtvrtou branku AZetu Matěj Potočný, jenž se prezentoval krásnou střelou pod horní tyč. Po čtyřiceti minutách měli tedy havířovští pohodlný náskok.

Třetí třetina přinesla vyrovnaný hokej se šancemi na obou stranách, ale jen jednu branku. Tu dal v 57. minutě domácí Jiří Brodek, jehož přesilovková rána z pravého kruhu zkazila Dufkovi čisté konto. V závěru mohl přidat další gól AZet, ale Horákova vyrážečka poslala puk mimo tyče a tak zápas skončil vítězstvím Havířova 1:4.