Vyrovnané utkání AZetu v Prostějově rozhodla jedna minuta ve druhé třetině

Petr Miklas | 18.08.2015

Hokejisté Havířova sehráli s prostějovskými Jestřáby na Hané vyrovnané utkání, které rozhodli domácí dvěma góly v rozmezí jediné minuty. Nejprve se při hře 4 na 4 trefil Tomáš Rod a chvíli po něm využil přesilovku 4 na 3 Lukáš Luňák. Hráči AZetu se snažili, bojovali a vytvořili si spoustu šancí, ale Jakub Neužil v brance Prostějova se překonat nenechal. Havířov zkusil v závěru hru bez brankáře, kdy byl navíc vyloučen hráč domácích, ale René Kajaba pečetil trefou do odkryté branky konečný výsledek na 3:0 pro domácí Jestřáby. Odveta nás čeká ve čtvrtek na ledě K&K PNEU Arény.

příprava muži - 0.kolo út 18.8.18:00
LHK Jestřábi Prostějov - AZ Havířov
3:0
(0:0, 2:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 23. Rod (Šlahař), 24. Luňák (Kaluža, Mojžíš), 59. Kajaba (Venkrbec, Kaluža). Vyloučení: 7:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 3:0.
LHK Jestřábi Prostějov: Neužil – Vokurka, Kuncek, Kaluža, Mojžíš, Rudl, Husák, Protivný, Liška – Rod, Moskal, Augustin, Luňák, Venkrbec, Kajaba, Čuřík, Stejskal, Šlahař, Česlík, Medek.
AZ Havířov: Svoboda – Chroboček, Ostrčil, Lenďák, Krisl, Graca, Bail, Jonáš – Staněk, Maliník, Sztefek, Pechanec, Matějek, Maruna, Rimmel, Kanko, Bednář, Bárta, Kurovský.

Jestřábi byli od začátku aktivnějším týmem a jejich první šance na sebe nenechala dlouho čekat. Ve 2. minutě předal Čuřík z levé strany před branku Jakubu Šlahařovi, který však nedokázal usměrnit puk do sítě. Havířovští poprvé zahrozili Martinem Lenďákem od mantinelu. Ani on, ani v následné možnosti Aleš Staněk, si ale na Jakuba Neužila mezi prostějovskými tyčemi nepřišli.

Stejně později se svým bekhendovým pokusem dopadl i Mikuláš Rimmel. Několik chvil nato se strážce jestřábí svatyně pro změnu vyznamenal proti Danielu Kurovskému, který svou střelu vyslal z těsné blízkosti po chytré Bednářově zadovce.

Jestřábi v hostujícím brankovišti opět výrazně zatopili po ráně beka Jiřího Vokurky. Tu gólman Svoboda vyrazil jen k vrcholku levého kruhu, odkud poslal černou gumu zpět do ohně Šlahař. A Renému Kajabovi s Jakubem Čuříkem nechybělo mnoho, aby ji dorazili za brankovou čáru. Tento počin se nepodařil ani na přelomu 16. a 17. minuty Dominiku Rudlovi, jemuž v přesilové hře zkazila radost tyč. Krátce před sirénou pak vyjel spoza havířovské klece Kaluža a Kajaba v obrovské šanci nepřekonal ležícího Svobodu.

Skórovat se Jestřábům povedlo až na začátku druhé periody. Při hře 4 na 4 našel Patrik Moskal křížnou přihrávkou od hrazení Tomáše Roda, který si po prostřelení brankářových betonů připsal svou premiérovou trefu v prostějovském dresu. Několik desítek sekund poté udeřili Hanáci podruhé. To již hráli v početní výhodě 4 proti 3 a prakticky z identické situace se tentokrát po vybídnutí Kaluži prosadil Lukáš Luňák.

Pak opět přišly zářné okamžiky Jakuba Neužila. Dvacetiletý muž s maskou nejprve zlikvidoval pokusy Lenďáka a Krisla. Ve 28. minutě se pak v modrém půlkruhu výborně roztáhl vstříc bekhendové lsti Antonína Pechance a vyrazil ji do rohu.

Třetí gól Jestřábů mohl v minutě dvaatřicáté přidat Matouš Venkrbec, leč jeho přízemní střelu po přihrávce Luňáka doslova v poslední možné chvíli betonem zastavil Miroslav Svoboda. Gólman se zkušenostmi z mládežnických reprezentací uspěl i ve vzájemném souboji se Šlahařem, který na něj jel zcela sám. Na druhé straně v podobné pozici Neužil také vychytal Kanka.

Nic platný nebyl Havířovu ani další únik už v době, kdy se odehrávala třetí část duelu. Na svědomí jej měl Daniel Kurovský, ovšem znovu ztroskotal na výborném Jakubu Neužilovi. Brankář, který je v Prostějově na zkoušce z pražské Sparty, si čisté konto pohlídal až do konce zápasu. Naopak na druhé straně upravil na konečných 3:0 pro Jestřáby v 59. minutě střelou do prázdné branky René Kajaba.

Kamil Přecechtěl (trenér LHK Jestřábi Prostějov): Měl jsem ze zápasu velké obavy vzhledem k tomu vystoupení, co jsme měli s Přerovem. Ten výsledek jsem hodně přikládal únavě z minulého týdne a myslím si, že v první třetině na nás ještě trochu bylo vidět, že nemáme šmrnc. Od druhé třetiny byl výkon ale trochu lepší. S výsledkem 3:0 jsem samozřejmě spokojený a řekl bych, že náš výkon měl stoupající tendenci.

Štefan Mikeš (trenér AZ Havířov): V každém zápase, do kterého jdeme, chceme vyhrát, ať je přípravný nebo ligový. I když se o body nehraje, je to pravda. Do zápasu jsme vstoupili poměrně kladně. Třetí třetina byla z naší strany výborná, ukázali jsme v ní emoce, tah na bránu a tlak do ní. Bohužel v prvních dvou třetinách jsme udělali ze soupeřova brankáře hrdinu a třetí třetinu už chytal v pohodě. Tam jsme se už střelecky neprosadili. Jednoduše řečeno, když chceme vyhrát na soupeřově ledě, bez gólu to určitě nepůjde.