FINÁLE PLAY-OFF 2024, AZ HAVÍŘOV - CHOMUTOV. Sedmé utkání FINÁLE v pondělí 29.4. od 17:30!

Karviná si odváží všechny tři body

Petr Miklas | 09.02.2013

H A V Í Ř O V - Azet vstoupil do utkání aktivně, vypracoval si dobré střelecké příležitosti, hrál i přesilovky, ale nevyužil je. Naopak Karviná ukázala, jak se mají přesilovky hrát a měla i trochu štěstí - například při první brance. Hattrick nasázel "oblíbenec" fanoušků Havířova, Marek Ivan, který se tím velkou měrou zasadil o vítezství hostí. Domácí se přiblížili na rozdíl branky zásluhou Říčky, ale Karviná svými dvěma využitými přesilovkami 5 na 3 získala rozhodující náskok. Azet v závěru jen korigoval výsledek.

2. liga východ - 40.kolo so 9.2.18:00
AZ Havířov - HC Baník Karviná
3:5
(0:1, 1:2, 2:2)
Branky a nahrávky: 39. Říčka (Haas, Prokop), 52. Kolařík (Pechanec, Prokop), 60. Krisl (Pechanec, Jonáš) - 19. Ivan (Kowalczyk), 24. Ivan (Kowalczyk), 40. Kowalczyk (Luka), 42. Ivan (Luka, Kowalczyk), 51. Saliji (Samiec). Rozhodčí: Škrobák - Moravec, Smilek. Vyloučení: 5:6. Navíc Kolařík (AZ) 10 + 10 min. OT Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 2253. Průběh utkání: 0:2,1:2,1:5,3:5.
AZ Havířov: Daneček - Prokop, Zientek L., Krisl, Vydra, Rimmel, Hartmann, Zientek M, Jonáš - Říčka, Haas, Klimša - Kanko, Pechanec, Kolařík - Diviš, Kasperlík, Bursík - Maruna, Stránský, Sztefek.
HC Baník Karviná: Iláš - Javín, Deutsch, Kowalczyk, Flašar, Zajac, Vnenk, Sznapka, Žvátora - Moravec, Luka, Badžo - Ivan, Mikšan, Rosůlek - Samiec, Blatoň, Saliji - Nystedt, Holý, Miczek.
První těžkou situaci musel řešit Daneček již ve 2. minutě, když chytil těžkou střelu Mikšana do lapačky. V 6. minutě se musel domácí brankář opět ohánět, když vyrazil střelu Javína i Moravce. V 8. minutě se poprvé podařilo výrazně zahrozit i domácímu celku, to když stál Robert Říčka sám před Ilášem, který si se situací poradil mrštnou lapačkou.

Ve 12. minutě se do šance hnal rychlonohý Michal Sztefek, ale jeho pokus dokázal Iláš vyrazit. V 19. minutě zaskočil domácí fanoušky poprvé Marek Ivan, střela Pavla Kowalczyka se po zákroku Danečka odrazila k Marku Ivanovi, který poslat puk do brankoviště, kde se puk nešťastně odrazil od nohy Marka Zientka za záda Danečka – 0:1.

V závěru třetiny se ještě pokusil zaskočit Iláše Kanko, ale brankář Karviné vytasil proti střele své rameno. Ve 24. minutě zmrazil všechny havířovské příznivce Marek Ivan, když ho našel Pavel Kowalczyk a poslal mu přesnou přihrávku, Ivan pak mířil do poloodkryté branky, kterou nemohl minout – 0:2.

Ve 26. minutě řešil přečíslení Holého a Moravce Jiří Krisl, který se dokázal včas vrhnout do přihrávky a zneškodnit šanci Karviné. O dvě minuty později se rozhodnul pro řešení situace střelou Michal Sztefek, ale Iláš byl včas na místě. Hostujícího Vnenka i Ivana musel zastavit až Daneček, zde se dokázal dostat Baník do velkých šancí.

Ve 39. minutě přišla chvíle Roberta Říčky, který vystřelil puk od modré, Iláš jeho pokus vyrazil nad sebe a puk se nakonec srazil k pravé tyčce – 1:2. Když už to vypadalo, že se Havířov dostal do utkání, tak dokázala Karviná odskočit kontroverzní brankou. Přesně v poslední sekundě druhé třetiny dokázal Pavel Kowalczyk při přesiovce 5 na 3 odrazit puk o nohu Rimmela – 1:3. Později se tato akce ukázala jako klíčová pro celé utkání.

Začátek třetí periody vyšel mnohem více Karviné, která dokázala využít další přesilovku 5 proti 3, když se dostal Marek Ivan na konec celé kombinace a dokázal tak dokonat hattrick. Jeho střela do odkryté branky znamenala výrazné vedení hostů, už 1:4. Po této brance už Karviná nikam nespěchala a kontrolovala své vedení.

V 51. minutě zkázu havířovských dokonal Garip Saliji, který dokázal využít dokonalého protiútoku hostů – 1:5. V 52. minutě se snažil Havířov ještě snížit a podařilo se. Jan Kolařík si dokázal nabruslit do třetiny a svou střelou zápěstím snížil na 2:5.

V závěru utkání se nedala upřít snaha domácích, kteří celou situaci nezabalili a hráli dále naplno. Ale ani Klimša, který minul růžek Ilášovy branky, ani Rimmel, který minul branku, nedokázali snížit. V 57. minutě se dokázal Robert Říčka prokličkovat až před Iláše, ale trefil jeho levý beton.

V poslední minutě se havířovští fanoušci mohli zaradovat, když dostal po velkém závaru puk do branky Jiří Krisl - 3:5. Karviná si pohlídala utkání a AZ se po výhře Přerova dostal opět zpátky na druhé místo tabulky.