AZ Havířov

Odkaz na on-line ticketing pro nákup permanentky nebo vstupenek na zápasy ZDE.

​Do města přilétnou Jestřábi z Prostějova

20.09.2021 | Vít Káňa

H A V Í Ř O V - Ve středu 22. září dorazí do havířovské GASCONTROL Arény tým LHK Jestřábi Prostějov. AZ naposledy porazil v prodloužení Sokolov 2:3 a odlepil se ode dna tabulky. To Hanáci doma nestačili na ústecký Slovan 0:3 a patří jim 9. příčka. Úvodní buly bude vhozeno v 17:30. Naváže AZ na body z posledního zápasu?

Vstupenky na utkání:

https://1url.cz/iKV5b

LHK Jestřábi Prostějov

Z loňské soupisky nezůstal na Hané kámen na kameni. Navíc se u Jestřábů konala výměna v realizačním týmu. Jiřího Vykoukala vystřídal na pozici manažera, bývalý útočník, Lukáš Luňák. Do města na soutoku Romže a Hloučely dorazil i nový trenér Aleš Totter (jeho předchůdce Jiří Šejba odešel do Poruby), který předtím asistoval Václavu Prospalovi v Motoru. Trenér Totter si převedl i nové spolupracovníky. Asistenta mu dělá Vlastimil Wojnar (loni vedl do prosince Frýdek-Místek) a gólmany trénuje Vlastimil Lakosil.

Poslední dvě sezóny se Prostějovu nevydařily. 11. a 12. příčku nemohou brát Hanáci, jako úspěch. Po rozpačité přípravě, ve které měli stejně proher i vítězství, přišel ostrý start v Sokolově. Na západě Čech se Moravané utrhli ze řetězu, vyhráli jasně 0:5. Naposledy do Prostějova přijel ústecký Slovan, a to byla jiná káva. Hosté rychle vedli 2:0, a i když Prostějov Ústí jasně přestřílel 38:29, tak gól nedal. Prohra 0:3 nebyla ideálním domácím startem.

Sestava Prostějova z posledního zápasu: Bláha – Husák, Havlík, Zajíc, Klimíček, P. Krejčí, Vala – T. Jáchym, Mrázek, M. Novák – J. Kloz, Dubský, Jiránek – Babka, Švec, Š. Jelínek – T. Koblížek, Motloch.

Hvězdy týmu

V brankovišti se Jestřábi opírají o Ondřeje Bláhu. Ten sice neměl loni tak dobrá čísla (3,03 a 90,49%), jako kdysi v AZetu, to však bylo zapříčiněno útočnou hrou Prostějova. Jeho konkurentem mezi třemi tyčemi bude Martin Altrichter mladší, kteý si loni u Draků na pozici dvojky nevedl špatně.

Obrana nebyla v nedávné minulosti pro Prostějov zrovna rodinným stříbrem. Pokud se to letos změní, tak mohou Jestřábi mířit vysoko. Pro beka Robina Staňka ještě nezačala sezóna, nejstarší borec je na marodce. Patrik Husák (v sezóně 2019/20 nastřádal v Porubě 40 bodů) v minulosti ukázal svou kvalitu, loni se ale trápil u Rysů. Mladý Josef Zajíc je skvělým bekem, pokud ale není zrovna zraněný. Na dobré cestě je další mladík Petr Krejčí, ten nevypustí žádný souboj a umí podpořit spoluhráče v útoku. Dobrou posilou pro zadní řady může být Jiří Klimíček, který hrál v posledních sedmi letech ve Francii, Itálii a Polsku.

Útok je také po rekonstrukci, druhého nejlepšího kanonýra ligy se však podařilo udržet. K Petrovi Mrázkovi přišel z Poruby Tomáš Jáchym. Pokud najde, jeden z nejlepších centrů ligy, s Mrázkem společnou řeč, tak se musí mít všichni na pozoru. V přípravě k nim trenéři dali gólového Petra Beránka a tato trojka měla výsledky. Druhá lajna, ve složení Martin Novák, Jan Kloz a Jan Rudovský, to jsou zkušenosti a góly v přesilovkách. Nesmíme zapomenout na Jakuba Babku, ten sice loni na Lapači neprožil dobrou sezónu, ale v Motoru se mu v minulosti dařilo.

Stáří známí

V Havířově jsou dobře známí Janové Kloz a Rudovský, oba loni působili v AZetu. V brankovišti Prostějova je jasnou jedničkou Ondřej Bláha, ten v nejmladším městě nakopl svou kariéru mezi třemi tyčemi. V AZetu působil i Jiří Klimíček a krátce také Petr Beránek.

Změny v kádru před sezónou

Příchody: Martin Altrichter (G, Šumperk), Tomáš Dřímal (O, Přerov), Patrik Husák (O, Frýdek-Místek), Jiří Klimíček (O, Jastrzebie, POL), David Vala (O, Ústí nad Labem), Josef Zajíc (O, Kladno), Adam Havlík (Ú, Kitzbühel, ALP), Jakub Babka (Ú, Vsetín), Petr Beránek (Ú, Třebíč), Martin Dubský (Ú, Vrchlabí), Šimon Jelínek (Ú, Kladno), Tomáš Jiránek (Ú, Jihlava), Jan Kloz (Ú, Havířov), Tomáš Koblížek (Ú, Kadaň), Martin Novák (Ú, České Budějovice), Jan Rudovský (Ú, Havířov), Jan Štefka (Ú, Přerov), Marek Švec (Ú, Sokolov), Tomáš Jáchym (Ú, Poruba).

Odchody: Adam Wolf (G, Jihlava), Tomáš Drtil (O, Šumperk), František Hrdinka (O, Přerov), Martin Pěnčík (O, Šumperk), René Piegl (O, Kolín), Jakub Matyáš (O, Třinec), Vlastimil Hefka (O, ?), Petr Chlán (Ú, Vítkovice), David Bartoš (Ú, Frýdek-Místek), Lukáš Žálčík (Ú, Šumperk), Dominik Hrníčko (Ú, Poruba), Matěj Novák (Ú, Přerov), Tomáš Kaut (Ú, Vrchlabí), Daniel Vachutka (Ú, Šumperk), Michal Gago (Ú, Vsetín), Kryštof Ouřada (Ú, Ústí nad Labem), Petr Antoníček (Ú, Šumperk).

AZ HEIMSTADEN Havířov

Titanik se potápí, bárka jde ke dnu. Tak to po dvou prohraných zápasech vypadalo s AZetem. Po nejvyšší prohře v aktuálním ročníku CHANCE ligy na Slavii (10:4) a nevydařeném domácím duelu s Třebíčí (0:4) se ale ukázalo světlo. V Sokolově se ke slovu nejprve dvakrát gólově přihlásili domácí, v závěru prvního dějství však AZ zásluhou Jakuba Doktora narušil linii z předchozích zápasů. Havířov byl sice výrazně přestřílen (45:33), ale ustál všechna oslabení. Jan Hudeček ve třetí periodě emotivním vyrovnáním dostal Slezany do prodloužení. V něm havířovští hráči ustáli další přesilovku soupeře. No a Vlastimil Dostálek rozhodl tvrdou střelou z mezikruží o prvních bodech pro Havířov. Pozitivní je, že na konci zápasu stáli na ledě hráči, kteří si věří a jsou schopni hrát jeden pro druhého. Snad už další utkání dají zapomenout na nepodařený vstup do sezóny.

Pavel Zdráhal shrnul zápas v Sokolově takto: „Z psychického hlediska pro nás šlo o strašně těžký zápas. Po dvou zápasech bez bodu jsme potřebovali zabrat. Navíc nás sužují nemoci a jeli jsme sem ve velmi kombinované sestavě. Nezačali jsme úplně nejlépe, za stavu 2:0 pro domácí se nevzdali a v průběhu zápasu jsme snížili. Ve třetí třetině jsme velmi disciplinovaným a morálním výkonem vyrovnali. V prodloužení jsme pokračovali v oslabení 3 na 4, které jsme přežili a dali vítězný gól. Vítězství má pro nás obrovskou cenu a věřím, že se tým chytne jak herně, tak psychicky. Že se vrátíme tam, kam Havířov patří.

Sestava AZetu z posledního zápasu:

Štipčák – Valenta, Kočí, Mrowiec, Chroboček, Lytvynov, T. Pastor, M. Hlaváč – J. Doktor, Hudeček (A), Dostálek – L. Bednář, Pechanec, D. Pastor – Mrva, Maruna (C), Kabelka – Damašek, Krupa

Marodka, odchody, příchody (aktualizováno ve středu 15:00)

Mimo hru jsou stále gólman útočníci Kryštof Stuchlík a Matouš Hrubec, naopak marodku opustil brankář Tomáš Fučík. V neděli bylo oznámeno, že Havířov ukončil spolupráci s útočníkem Radkem Veselým. Na try-outu neuspěl útočník Dan Przybyla. Novou posilou v útoku by měl být 22 letý polský reprezentant Dominik Paś, který přichází do AZetu z Jastrzebie.

Utkání s Prostějovem začíná ve středu 22. 9. v tradičních 17:30. Pokud nebudete moci být přímo v GASCONTROL Aréně, tak pro vás připravujeme onlajn přenos

Instagram Youtube
×
Dnes v 17:30 | Muži
AZ Havířov
VHK Vsetín