​Na slovíčko s manažerem AZetu Pavlem Zdráhalem

11.11.2021 | Vít Káňa

H A V Í Ř O V - V první reprezentační přestávce jsme pro vás vyzpovídali manažera týmu Pavla Zdráhala. Ten v krátkém rozhovoru odpovídá na otázky, jejichž společným jmenovatelem jsou změny z posledních dní.

Dobrý den pan manažere, pro AZ to byly perné dny plné změn. Odešel trenér Jiří Režnar, kterého nahradil Aleš Flašar. Chvíli před tím nastoupil na pozici asistenta trenéra Petr Sikora. Vy už jste měl působit jenom v pozici manažera. Říkám to správně?

Tak plán byl takový. Jenže po zápase se Slavií, kdy skončil Jirka, jsme museli aktivovat krizový plán. V něm jsem se vlastně vrátil na střídačku a s Petrem Sikorou jsme odkoučovali zápas v Třebíči. S tím, že nejpozději do úterního rána představíme nového trenéra.

Tím byl jmenován Aleš Flašar. Proč zrovna on?

Protože je, dá se říci, místní. Trénoval moravské týmy, většinou v okolí. Znám ho jako hráče i trenéra. Znám jeho povahu a vím, jak dokázal postoupit s Porubou. Má za sebou úspěšnou baráž s Prostějovem. Vždy dokázal tým, po svém příchodu, zvednout ze špatných příček. Nebál se těch výzev a je to člověk, který prostě neuhne. Proto jsem zvolil jeho. Jirku bylo hodně těžké nahradit, byl tady čtyři roky. Zvolili jsme Aleše Flašara, aby klub zvedl.

Přišlo vítězství nad lídrem soutěže v Třebíči. Samozřejmě tam byly dle vašich slov chybičky, ale je to pro AZ ten správný impuls?

Já, tomu pevně věřím, že se nastartujeme. Respektive už jsme se nastartovali v Třebíči a nyní už v tom budeme pokračovat. Ten impuls, když přijde někdo nový, je důležitý. Hráči se chtějí ukázat a zavděčit novému trenérovi. Věřím, že to bude i náš případ.

Však jste to zažil jako hráč...

Sám vím, když mi vyměnili trenéra a přišel nový, tak jsem novému potřeboval, ukázat, co ve mně je. Kluci začínají od znova a musí novému trenérovi ukázat svou kvalitu.

Po Sokolovu a Prostějovu AZ čekají zápasy s „lehčími soupeři “. Jedete do Ústí, pak vyzvete Rysy a v rychlém sledu přijde měření sil s týmy, které jsou namočeny do sestupové hry. Vy už ale nemáte kam uhnout?

Samozřejmě. My si uvědomujeme, že nás čekají zápasy s týmy, které jsou dole. Nemyslím si, že v této soutěži jsou slabé týmy. Kadaň už je mimo hru. Další slabší soupeř, o kterém bychom si řekli, že tam dneska rozhodně vyhrajeme, neexistuje. To samé ale mohou říci i ti z vrchu, protože ztrácejí body s těmi slabšími. My jsme tady (ukazuje směrem na led) ztratili spoustu zápasů o gól, byť jsme nebyli horším týmem. Ať už to byl Kolín, Frýdek-Místek, téměř remízový zápas se Slavií, Litoměřice. To jsou zápasy, které byly vyrovnané, ale body z nich nám chybí. Kdybychom je měli, tak se samozřejmě tady tváříme, ale hlavně cítíme, úplně jinak.

Každý zápas je jako play-off. Přibylo soubojů, které loni prostě nebyly, hráči jsou viditelně podráždění, trenéři si berou věci osobně. Je tahle sezóna velkým strašákem?

Tak asi neznám tým, který by chtěl dobrovolně sestoupit. Všichni se chtějí za každou cenu udržet. Spousta mančaftů, včetně nás, je v té nekomfortní pozici a chtějí nahoru. Samozřejmě to přináší stres a nějakou frustraci. Sezóny je před námi ještě kus, jsou to téměř dvě třetiny. Pokud budou kluci hrát jako v Třebíči, už jenom to, že přidali na důrazu v obranné činnosti, tak výsledky musí přijít.

Pane manažere, díky za váš čas. Ať se vám i týmu daří

Pokud máte, nejen na manažera Pavla Zdráhala, vlastní otázku, přijďte v pátek 12. listopadu do Bufetu Gól (Tribuna B). V 16:30 zde proběhne akce Na kus řeči s vedením.