VSTUPENKY NA FINÁLE PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

​Naposledy v ZUBR CUPU, v úterý přivítáme extraligový Zlín

23.08.2021 | Vít Káňa

H A V Í Ř O V - V úterý 24. srpna hráči z nejmladšího města doma hostí extraligový tým PSG Berani Zlín. AZ to má v přípravě 2:2. Porazil Třinec a Nitru, s nepořízenou se vrátil z Popradu a Přerova. Zlín v přípravě prozatím neuspěl, prohrál s Přerovem, Nitrou a Vítkovicemi. Urve AZ v ZUBR CUPU 2021 druhou příčku? V GASCONTROL Aréně se začíná v 17:30.

Vstupenky na utkání zakoupíte zde:

Zubr Cup 2021

V turnaji chybí odehrát jediné utkání. Jistým vítězem už je Přerov, který zvládl tři po sobě jdoucí zápasy bez ztráty kytičky. AZ i Nitru zdolal poměrem 5:2 a Zlín udolal 2:1. Havířov může v případě zisku jakéhokoliv množství bodů v úterním zápase se Zlínem získat druhé místo v turnaji. Pozor, před halou bude možné se nechat otestovat - antigenní test.

PSG Berani Zlín

Posily a novinky

Zlín není týmem, který by se hrnul do bezhlavého posilování. Na přestupovém trhu je „klidná síla“. Největším personou, kterou Berani získali je obránce Ondřej Němec (37 let). Mistr světa, vítěz Extraligy (3x), zahrál si i na olympijském turnaji. Po sezóně v Kometě a na Spartě chce být opět lídrem týmu, protože loni, slušně řečeno, nezářil. Do obrany přišli i Petr Trška (29 let), který má jeden extraligový titul s Kometou a odchovanec Tadeáš Talafa (18 let). Ten si v posledních dvou sezonách odskočil do americké USHL a švédské juniorky. Útočné řady dostaly posily v podobě Tomáše Mikúše (28 let), loni nastupoval za ENERGII a dokáže nasbírat 20 bodů za sezónu) a Darka Hajcmana (26 let). Loni nasbíral za prvoligový Přerov 23 bodů. To, že má rychlé ruce se vědělo delší dobu, snad o patro výše uspěje.

Hledá se střelec! Tak prozatím vypadá začátek přípravy pro extraligový Zlín. Svěřenci Roberta Svobody jsou schopni soupeře přehrát, ale prozatím jim to nepadá. Ono, dát v hokeji ve třech zápasech čtyři góly, to je trochu na pováženou.

Již v březnu bylo oznámeno, že se očekává rekonstrukce stadionu Luďka Čajky ve Zlíně, která by měla, včetně DPH, stát téměř jednu miliardu korun. V týdnu bylo oznámeno, že Česká zbrojovka prodloužila spolupráci s Berany i pro sezóny 22/23.

Pikantní bude úterní duel pro gólmana Michala Kořénka, který v loňské sezóně nastoupil za Berany v Extralize k pěti zápasům.

AZ HEIMSTADEN Havířov

V přípravě jsou odehrány čtyři zápasy, prozatím jsou z toho dvě domácí výhry (nad Nitrou a Třincem) a dvě venkovní porážky (v Popradu a Přerově). Naposledy AZ doma vyzval Nitru, kterou porazil vysoko 6:2. V zápase bylo, krom osmi gólů, vidět nejen velké nasazení havířovských, ale i mnoho drobných šarvátek, které vyplynuly z improvizované sestavy slovenského týmu.

S kapitánským céčkem na azeťáckém dresu nastoupil, namísto zraněného Jana Maruny, útočník Jakub Doktor, na kterém bylo vidět, že utkáním žije a nesnese žádné příkoří. V bráně tým podržel Marek Štipčák. Ten ukázal svou kvalitu a přiváděl střelce slovenského týmu, když už se ocitli v šanci, do úzkých.

Zranění a odchody:

Mimo hru je stále kapitán Jan Maruna, který byl zraněn v dolní části těla. Na try-outu neuspěli obránce Dominik Ficek a útočníci Jakub Veselý a Jan Vašenka.

Manažer a asistent trenéra Pavel Zdráhal se před zápasem se Zlínem vyjádřil takto: „Čeká nás závěrečný zápas turnaje ZUBR CUP. Budeme se snažit uspět a udělat druhé místo. Extraligový Zlín je velice silný soupeř. Pro diváky půjde určitě o atraktivní zápas, v utkání nastoupí další posila, kterou představíme v den zápasu.“

Z utkání, které začíná v Gascontrol Aréně v úterý v 17:30, pro vás připravujeme onlajn přenos.