​V pondělí čeká na AZet cesta do Vsetína

12.01.2020 | Jan Kudělka

Už v pondělí pokračuje Chance liga svým 41. kolem, v němž se havířovští hokejisté představí na vsetínském Lapači. Očekává se zde nejen skvělý hokej, ale i skvělá fanouškovská kulisa. Duel mezi oběma celky vypukne v pondělí 13.1. od 17:30.

VHK ROBE Vsetín – 3. místo, 73 bodů

Tento tým vždy dokázal přilákat mnoho fanoušků, a není tomu jinak ani v letošním ročníku. Celek, který předvádí kvalitní, rychlý a moderní hokej a má také skvělou domácí kulisu, díky které je vsetínský Lapač tak známý. Letošní průměrná návštěvnost atakuje 3. 000 diváků. Po odehraných 40. kolech se Valaši momentálně nacházejí na 3. místě tabulky se 73 body na svém kontě. Dokáží se posunout ještě výše? To se dozvíme už zítra.

Tak jako náš minulý soupeř Přerov, se Vsetín rovněž nachází na 3. místě tabulky oprávněně. I přes střídavé výkony z počátku sezony se Vsetíňané postupně zlepšovali a stoupali tabulkou vzhůru. V tabulce části vítězů ale nepředvádějí úplně povedené výkony. V posledních pěti utkáních si dokázali na své konto připsat 8 bodů, což jim ale přesto stačilo, aby se do dalšího kola udrželi na pěkném 3. místě. V posledním utkání porazili doma vysoko pražskou Slavii 6:2. A jak dopadne duel proti AZetu? Nechme se překvapit.

Sestava Vsetína z posledního zápasu:

Gába – Slováček (A), Teper, Hryciow, J. Drtina (A), Jeřábek, Ondračka – Jonák (C), Kucharczyk, Dostálek – Březina, Pechanec, D. Tůma – Gorčík, Rehuš, Procházka – Vítek, Šilhavý, L. Volf – Hořanský.

Trenér Valachů Luboš Jenáček hodnotil utkání takto: „Vstřelili jsme šest gólů, což je pozitivní, ještě k tomu doma. Kolikrát se totiž na góly natrápíme, dneska nám to tam napadalo a to je dobře. Další průběh utkání už nebyl z naší strany tak dobrý, jako v první třetině. Jsme rádi za tři body a věřím, že v pondělí proti Havířovu předvedeme v průběhu všech tří třetin výkon jako proti Slavii v první části

AZ RESIDOMO Havířov 6. místo, 67 bodů

AZet se po výhře nad Slavii, chtěl vrátit zpět na sérii výher. To se mu však nepovedlo, když v minulém kole podlehli těsné svému soupeři z Přerova 3:4. I přesto se však momentálně nacházejí havířovští hokejisté na skvělém 6. místě tabulky s 67 body na svém kontě. Navíc na pátý celek soutěže Litoměřice ztrácejí pouhé 2 body, naopak na sedmou Slavii mají náskok 7 bodů. A jak dopadne zítřejší duel? Dokáže se AZet posunout výše v tabulce? To se dozvíme už zítra!

Sestava Havířova z posledního zápasu proti Přerovu:

Stezka – Mrowiec, Kachyňa, Nepokoj, Malina (A), Chroboček, Dajčar, L. Rutar – O. Procházka, F. Seman (C), Kotala – Doktor, E. Němec, L. Bednář (A) – Dvořák, Toman, Fridrich – Bambula, Horváth, Pawliczek.

Trenér Patrik Rimmel hodnotil utkání takto: „Od první třetiny jsme nehráli vůbec špatně a hráli jsme skoro to, co jsme chtěli. Plnili jsme to a měli jsme i šance, i přesto, že nás trochu zaskočil rychlý gól na začátku. Ale potom jsme hráli slušně a srovnali jsme. Tím byla první třetina za námi a určitě spokojenost z naší strany. Ale od té druhé třetiny to bylo úplně něco jiného. Někteří hráči si hráli svoji hru a proto jsme mnohdy tahali za ten kratší konec. Šance byly pořád na obou stranách. Když jsme srovnali, tak hosté šli poté hned znovu do vedení. Pak za stavu 3:3 jsme věřili, že to udržíme, ale přišli jsme o to zase po nějaké naší chybě v rohu hřiště. Poté přišlo buly v obranné třetině a padl z toho gól. Soupeř tedy zaslouženě vyhrál.“

Před zápasem se Vsetínem Patrik Rimmel (manažer AZ RESIDOMO Havířov) hlásí: „Zápas rozhodnou detaily a to, který tým bude lépe nachystán v hlavě. My budeme skládat sestavu dle marodky a ochoty hráčů pracovat pro tým.“

Vzájemné zápasy

Pro oba celky to bude zítřejší čtvrtý vzájemný zápas v letošní sezoně. Jako první se spolu oba týmy potkaly ve druhém kole, kdy po výhře 2:0 mohl slavit AZet zisk 3 bodů . Ve druhém vzájemném duelu, který se odehrál na Lapači v rámci 17. kola Vsetín vrátil AZetu porážku a po výhře 3:1 zůstaly všechny body ve Vsetíně. Třetí vzájemný zápas dopadl opět lépe pro Valachy a po výhře v havířovské GASCONTROL Aréně 2:3 na nájezdy si tak odvezli cenné 2 body. A jak dopadne čtvrtý duel? To se dozvíme už zítra!

Utkání AZetu s Přerovem vypukne v pondělí 13.1. od 17:30 pod střechou vsetínského Lapače. Ze zápasu bude také připraven tradiční online přenos.