​V sobotu zamíří AZ do Benátek nad Jizerou

04.10.2019 | Jan Kudělka

Po pěti odpočinkových dnech, čeká na hokejisty AZetu v sobotu další zápas hokejové Chance ligy. Jejich soupeřem budou tentokrát HC Benátky nad Jizerou. Zápas začíná v 17:00

HC Benátky nad Jizerou - 13. místo, 7 bodů

Benátečtí hokejisté neměli do soutěže špatný vstup, když v prvních čtyřech kolech získali celkem 7 bodů. Poté však už následovaly jen prohry a to s Přerovem, Chomutovem, Porubou, Vsetínem a naposledy také s Frýdkem-Místkem.

HC Frýdek-Místek - HC Benátky nad Jizerou 5:3 (0:1, 1:2, 4:0)

Branky a nahrávky: 24. Kaukič (Przybyla, Motloch), 44. Mikulík (L. Kovář), 44. D. Květoň (Novotný, J. Michálek), 46. Motloch (Kvasnica, Zahradníček), 58. Haman (Klimša, Kaukič) – 13. Rychlovský (Kolmann, Kunst), 38. R. Duda (A. Musil, Buchtela), 40. A. Musil (R. Duda, Kolmann). Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 960. Střely na branku: 39:34. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 5:3.

Sestava HC Benátky: Kašpar – Kunst (A), Kolmann (C), Havlín, Buchtela, Aubrecht, Niko, Žůrek – Šír (A), A. Musil, R. Duda – D. Špaček, Najman, Rychlovský – A. Dlouhý, Chrtek, Klapka – Wiencek, Šafařovský, Šeliga.

Výhra se ale pro Frýdek - Místek nerodila vůbec lehce. Po dvou odehraných třetinách hry, měli benátští hokejisté dalo by se říct pohodlný 2 brankový náskok, s nimž však dobře nenaložili a frýdečané po 4 vstřelených gólech zápas otočili a 3 body tak zůstaly ve Frýdku – Místku.

Trenér Valdemar Jiruš byl zápase samozřejmě velmi nespokojený. „Odehráli jsme dobrých čtyřicet minut, ale utkání trvá šedesát. Špatný vstup do třetí třetiny nás stál celý zápas.”

AZ Residomo Havířov - 3. místo, 18 bodů

Havířovští mají za sebou velice podařený vstup do sezóny. Po 10. odehraných kolech mají na svém kontě krásných 18. bodů a zaslouženě tak jsou v tabulce CHANCE Ligy na celkovém třetím místě. V posledním utkání se AZet představil v Ústí nad Labem, kde po vyrovnaném souboji z obou stran nakonec vyhrál v prodloužení 2:3 a do tabulky si tak připsal 2 body.

HC Slovan Ústí nad Labem - AZ Residomo Havířov 2:3p (0:0, 1:0, 1:2 - 0:1)

Branky a nahrávky: 5. Roubík (D. Krejčí, Pšenička), 53. J. Havel (Krejčí) – 42. R. Veselý (Kotala), 44. L. Bednář (R. Veselý, Rašner), 63. R. Veselý (Rašner, L. Bednář). Vyloučení: 7:2. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 421. Střely na branku: 29:40 (9:7, 10:21, 10:9, 0:3). Zblokované střely: 1:4. Vhazování: 36:32. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3.

Sestava AZetu: Stezka – Chroboček, Matai, Mrowiec, Rašner, L. Rutar, Kachyňa – Kotala, F. Seman (A), Bambula – Pawliczek, R. Veselý, L. Bednář (A) – Danielčák, Maruna (C), Fridrich – Pořízek, Cihlář, Dvořák.

Trenér Jiří Režnar: „Musíme to brát ze dvou stran. První a druhou třetinu jsme dobře začali, měli jsme hodně šancí, přestříleli jsme Ústí, tak samozřejmě bod je ztráta, ale ve finále v té třetí třetině jak jsme odskočili, dali jsme ty dva góly na 2:1, bohužel jsme ale udělali hrubku ve středním pásmu a bylo to 2:2. Potom měl soupeř dvě stoprocentní šance, které mohl využít a málem jsme jeli z Ústí s prázdnou. Takže jak říkám, nakonec jsou dva body dobré. Je to slušný výsledek, protože Ústí bude sbírat body hodně soupeřům. Adam Brízgala je dnes podržel v těhlech situacích. Bereme dva body a jedeme domů.

Lídři bodování v týmu AZetu jsou po odehraných desíti kolech Radek Veselý (7+4) a Lukáš Bednář (3+5). Mezi obránci je nejproduktivnější Alex Rašner (1+6).

Před sobotním utkáním Patrik Rimmel hlásí: "Benátky mají ve svých řadách několik zkušených hokejistů, ale hlavně dravé mladí, což ostatně my také. Bude to zápas plný pohybu. Chceme pokračovat ve slušných výkonech a přivést body. Nemocný je Martin Nepokoj a zraněný na cca týden Lukáš Žiak. Ostatní jsou v pořádku připraveni na utkání."

V posledním zápase vyhrál AZ na ledě Ústí nad Labem 2:3 v prodloužení. Dokáže AZet opět naplno zabodovat? Zápas začíná na ZS v Benátkách nad Jizerou v 17:00.