AZ Havířov

- FANSHOP je otevřen každou středu od 13 do 18 hodin a v době zápasů A-týmu.
- V případě jakýcholiv omezení, spojených se vstupem na stadion, budou mít přednostní vstup na domácí utkání fanoušci se zakoupenou platnou permanentkou.

Rudolf Kleszcz

05.11.2012 | Petr Miklas

V roce 2012 byl uveden do Síně slávy Rudolf Kleszcz.

Rudolf Kleszcz se narodil 2.9. 1942 v Brně. S hokejem začínal v ZKL Brno, kde působil až do vojny. Na Vojenskou službu nastoupil v roce 1961 do Dukly Opava, později šel do Dukly Trenčín, kde zůstal až do konce vojny. Po vojně se vrátil do Brna, ale v Kometě měli nabitý kádr, takže pro něj nebylo místo, proto hrál za Královo Pole, kde vydržel do sezóny 1965-66. Od sezóny 1966-67 hrál v Hodoníně, kde se i oženil.

V létě roku 1968 jej koupil Havířov, kde hrál až do roku 1975. V dresu Azetu nastupoval v útoku s Nebylou a Novákem, byl kapitánem mužstva. Měl trenérskou licenci číslo dvě, takže chvíli trénoval v Havířově mládež, krátce stál i na střídačce u mužů. Po skončení kariéry pracoval na dole jako technik, v Havířově bydlí dodnes.

V pátek 22.12.2017 se v Havířově odehrálo utkání WSM ligy mezi domácím AZetem a Vsetínem. Před tímto utkání se Rudolf Kleszcz od klubu dostalo pocty nejvyšší - jeho dres byl vyvěšen pod strop haly. Této pocty se bývalý kapitán AZetu dočkal teprve jako druhý hráč v historii havířovského hokeje. Prvním byl Miroslav Kusý, jehož dres s číslem 17 byl vyvěšen v roce 2012. Nyní je tam i dvacítka, kterou nosil bývalý kapitán a později trenér Havířova Rudolf Kleszcz.

Instagram Youtube
×
Dnes v 18:00 | Muži
AZ Havířov
Draci Šumperk