AZ Havířov

- FANSHOP je otevřen každou středu od 13 do 18 hodin a v době zápasů A-týmu.
- V případě jakýcholiv omezení, spojených se vstupem na stadion, budou mít přednostní vstup na domácí utkání fanoušci se zakoupenou platnou permanentkou.

Petr Slavík

06.11.2012 | Petr Miklas

V roce 2012 byl uveden do Síně slávy Petr Slavík.

Petr Slavík se narodil 3.6.1948 v Orlové-Lazích. S hokejem začínal v roce 1955 v Havířově, kde prošel všemi mládežnickými kategoriemi a od sezóny 1966-67 hrál za muže. Na vojnu nemusel, protože podepsal smlouvu na šachtě. Podařilo se jim vybojovat pro AZ druhou ligu, ale protože v Havířově ještě nebyl zimní stadion, museli svá utkání odehrát v Karviné.

To se změnilo od sezóny 1968-69, kdy byl stadión v Havířově dokončen. Petr Slavík oblékal dres Azetu do roku 1980, kdy spolu s dalšími staršími hráči Havířova odešel do Orlové, kde udělal v roce 1985 definitivní tečku za svou hokejovou kariérou.

Celou svou kariéru hrál levé křídlo, nejprve v útoku s Kwašným a Činčalou, později s Nebylou a Novákem. Na hokej dle svých slov stále chodí: „Občas zajdu, kluci hrajou dobře, návštěvy jsou super – přímo bohovské, chtělo by to postoupit. Tady byl vždycky hlad po hokeji, na nás chodilo od dvou až do pěti tisíc lidí.“
Instagram Youtube
×
Dnes v 18:00 | Muži
AZ Havířov
Draci Šumperk