AZ Havířov

- FANSHOP je otevřen každou středu od 13 do 18 hodin a v době zápasů A-týmu.
- V případě jakýcholiv omezení, spojených se vstupem na stadion, budou mít přednostní vstup na domácí utkání fanoušci se zakoupenou platnou permanentkou.

Zdeněk Křístek

06.11.2012 | Petr Miklas

V roce 2011 byl uvede do Síně slávy Zdeněk Křístek, dlouholetý hráč a funkcionář Azetu. Na jeho počest byl od sezóny 1972-73 pořádán Memoriál Zdeňka Křístka.

Zdeněk Křístek se narodil 24.6.1915, pochází z Lazů. S těmi je také spojena jeho hokejová kariéra. Zdeněk patří k prvním průkopníkům lazeckého hokeje, u mužstva působil od sezóny 1933-34,po přerušení hokejových soutěží v době nacistické okupace se do klubu vrátil již jako funkcionář.

Byl zaměstnán na šachtě Nová Jáma, která byla později přejmenována na Důl Antonín Zápotocký, byl vedoucím nádvoří. V hokejovém klubu zastával funkci pokladníka, měl na starosti veškeré klubové finance. Mimo jiné organizoval brigády na sběr kovového šrotu, z jehož výtěžku navyšoval klubový rozpočet.

Byl velice obětavý, pro hokej žil. Těšily jej zejména dobré výsledky mládežnických celků Azetu. Dne 27.5.1972 Zdeňka postihla srdeční příhoda a při převozu do nemocnice zemřel. Na jeho počest byl od sezóny 1972-73 pořádán Memoriál Zdeňka Křístka.
Instagram Youtube
×
Dnes v 18:00 | Muži
AZ Havířov
Draci Šumperk