VSTUPENKY NA FINÁLE PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

A tým v sobotu vyjede do Přerova

11.11.2016 | Jozef Valenčík

WSM liga se dostává pomalu již do své poloviny, ve 23. kole vyjedou hokejisté AZ Havířov do Přerova, kde se pokusí vyzrát na aktuálně šestý tým soutěže. Přerov však prohrál poslední tři zápasy, když v nich získal pouze bod a tak má AZ před sebou jasný cíl – prodloužit tuto sérii soupeře. Utkání začíná v MEO Aréně v sobotu 12. listopadu v 17:00.

Přerovu se aktuálně nedaří

Přerovští hokejisté zapsali v říjnu v deseti zápasech hned osm vítězství, jenže v listopadu se jejich série malinko zadrhla a po prohře s Prostějovem přišly na řadu další dvě porážky v základní hrací době a to s Českými Budějovicemi a v posledním kole také v Benátkách nad Jizerou.

V brance soupeře odchytal nejvíce utkání Luboš Horčička, který hájil svatyni Zubrů v šestnácti případech a drží si bilanci 2,19 obdrženého gólu na zápas. V obranné fázi si Havířov musí dávat pozor hlavně na Romana Pšůrného, který v devatenácti zápasech nasbíral 22 kanadských bodů, což je více než bodový příděl na jedno utkání. Pozadu však nezůstávají ani další ofenzivní síly v podobě Dostálka, Procházky či Popelky.

Benátky nad Jizerou – Zubr Přerov 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 10. Víšek (Mikyska), 29. Chlapík, 48. Dlouhý (Hrníčko), 58. Dlouhý (Hrníčko, Plodek) – 54. Popelka (Šnajnar, Kovařík). Rozhodčí: Wagner – Bosák, Kajínek. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 221. Střely na branku: 32:28. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1.

Sestava Přerova v posledním zápase:

Horčička – Chmelíř, Šnajnar, Novotný, Ferenc, Vágner, Pala, Zbořil, Běhal – Sikora, Sýkora, Dostálek – Goiš, Popelka, Kovařík – Plášek, Dvořák, M. Kratochvíl – P. Kratochvíl, Král, Ižacký

AZ se rozstřílel a poradil si s Ústím

To hokejisté AZ Havířov po výměně trenéra bodovali v každém zápase vyjma duelu v Mostu a tak po výhře 5:1 nad soupeřem z Ústí nad Labem měl trenér Janeček důvod k radosti. Samotný zápas hodnotil krátce po jeho skončení takto:

Dnes jsme jednoznačně dobře vstoupili do zápasu, dali jsme rychlou branku a dali jsme celkem pět gólů. Myslím si, že kdybychom byli šikovnější, tak bychom těch gólů mohli dát i více. Pro mě je však strašně důležitý ten výkon, protože my jsme byli v poslední době zakřiknutí, ale dnes se nám podařilo navázat na zápas s Frýdkem bojovností a dravostí.“

Po zápase s Ústím následovala zasloužená děkovačka

V posledních dnech došlo v havířovském týmu k menším rošádám v sestavě. Do extraligového Zlína odešel Jan Maruna, který by měl za Ševce nastupovat do konce sezóny.Poprvé v havířovském týmu by se měl v Přerově představit Radek Hubáček. Tento jednatřicetiletý střední útočník do AZ přichází na hostování z Dukly Jihlava do konce sezóny. Současně byla podepsána smlouva do konce sezóny s Michalem Hlinkou.

AZ Havířov – Ústí nad Labem 5:1 (3:0, 1:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 1. Dvořáček (L. Doudera, Petran), 13. Gřeš (Štumpf, Pechanec), 19. Haas (Maruna, Dvořáček), 24. Gřeš (Štumpf, Pechanec), 42. Tomi (Korím, Kalus) – 48. Loskot (Kasík, Roubík). Rozhodčí: Kubičík – Měkýš, Rampír. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1.346. Střely na branku: 39:27 (14:8, 13:11, 12:8). Průběh utkání: 5:0, 5:1.

Sestava AZ v posledním zápase:

M. Laco – L. Doudera, Petran, Krisl, Lenďák, Korím, Škůrek, Bahounek – Maruna, Haas, Dvořáček – Gřeš, Pechanec, Štumpf – Ollender, Bednář, Kotala – Kalus, Tomi

Infografika

Zápas začíná v MEO Aréně v Přerově v sobotu 12.11. od 17:00 a Vy jej můžete vidět přímo na stadionu. Fanoušci mají stále místo v autobuse, více informací naleznete na jejich stránkách. Případně můžete zápas samozřejmě sledovat pomocí textového přenoru na onlajny.com