VSTUPENKY NA FINÁLE PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

AZ Havířov na startu nové sezony

20.09.2023 | Klub

Počínaje prvním utkáním proti SHKM Baník Hodonín vstupuje v sobotu 23. září 2023 AZ Havířov do druhé sezony v rámci svého aktuálního působení v 2. hokejové lize. Do nového ročníku soutěže jde klub s vyššími ambicemi.

„Loňská sezona byla naší první ve vedení AZetu. Mnoho věcí pro nás bylo nových, udělali jsme hodně změn, povedlo se nám uvést v život spoustu našich vizí. Zároveň jsme se dostali také do situací, které pro nás byly velmi poučné a zavazující do budoucna. Na všech těchto zkušenostech bychom rádi stavěli právě v následující sezoně,“ zhodnotil prezident klubu Petr Malíř. Zatímco během uplynulé sezony si tým kladl svůj cíl týkající se výsledného umístění v základní části soutěže do čtvrtého místa, pro letošní sezonu má ambice vyšší. „Pevně věřím, že se nám podaří hrát na špici tabulky skupiny Východ. Metou, které bychom rádi v této sezoně dosáhli, je postup do soubojů s týmy z druhé skupiny naší ligové soutěže a zde zabojovat o finále,“ prozradil Petr Malíř a potvrdil již dříve avizované ambice havířovského A týmu na brzký návrat do Chance ligy.

Do nové sezony vstupuje klub s částečně obměněným složením týmu. Do svých řad se mu podařilo například navrátit hned dva zdejší odchovance, Davida Klimšu a Lukáše Bednáře. „Kádr je celkově posílený o bodové hráče, kteří umí využít přesilové hry a dávat góly v rozhodujících částech utkání. Největší rozdíl proti minulé sezoně je v omlazení obrany. Myslím, že se tým také posunul jako celek. Pro některé kluky byla loňská sezona první v seniorském hokeji, pro některé pak první v rámci rolí, které jim trenéři přidělili,“ zhodnotil složení havířovského A týmu sportovní manažer klubu Milan Mikulík. Kapitánem se do nové sezony stane havířovský odchovanec Marek Haas, s Ačkem na dresu se pak představí David Klimša a Jakub Mrva.

Tým má za sebou poměrně rozsáhlou přípravu, během které odehrál dohromady osm zápasů s bilancí pěti výher a tří proher. „Přípravná utkání nám ukázala, kde nás tlačí bota a podle toho jsme reagovali. Kluci pracovali dobře, tréninky byly ve vysoké intenzitě. Nabádáme hráče, aby si ani na tréninku nic nedarovali. Transfer do utkání je pak snazší. Některé zápasy však z naší strany nebyly ideální, především co se týká přístupu a koncentrace. Celkově můžeme být s přípravou ale poměrně spokojeni,“ popsal Jiří Raszka, hlavní trenér havířovského výběru. Tým je pro následující sezonu nastaven na intenzivní cestu co nejblíže k návratu do vyšší hokejové soutěže. „V manšaftu není nikdo, kdo by si chtěl jen zahrát druhou ligu. Každý má své osobní ambice, my jsme je spojili a s hráči pracovali na těch týmových. Od prvního meetingu je takto nastavena atmosféra a každý den pro tento cíl pracujeme,“ doplnil Jiří Raszka.

Během základní části druholigové sezony čeká tým celkem 44 kol. První dvě utkání odehraje AZ na domácím ledě.