AZ Havířov

Vstupenky online je možno zakoupit ZDE

AZ chce proti Šumperku navázat na sobotní výhru

26.09.2023 | Lukáš Jandora

Na dveře klepe druhé ligové kolo, AZ se opět představí doma. Po sobotním vítězství, kterému přihlížela nejvyšší návštěva na zápas základní části za posledních 3,5 roku, přijede do Havířova soupeř, který po minulé sezóně opustil Chance ligu. Šumperk z ní sestoupil, však k favoritům 2. ligy se zřejmě řadit nebude...

Slůvko z domácí kabiny

AZ momentálně šlape, když budeme počítat i přípravné zápasy, tak aktuálně drží šestizápasovou šňůru vítězství. Proti Hodonínu to sice nebyla procházka růžovým sadem, nebylo to vítězství snadné ani samozřejmé, přesto 3 body zůstaly v Gascontrol aréně. Sestava AZetu vypadá velmi ustáleně, kluci se víc a víc sehrávají, pozitivní vrásky má nejeden fanoušek z toho, kam do sestavy, a hlavně kdy, se vrátí Lukáš Bednář. "Lukáš momentálně prochází rehabilitačním procesem, jeho stav se zlepšuje. Začal trénovat prozatím na suchu. Začíná nabírat zpět kondici, ale povolení od lékaře do plného tréninku zatím nemáme. Vše se bude odvíjet od zmíněné rehabilitace. Nyní je proto těžké predikovat jeho návrat na led", prozradil trenér Jiří Raszka detaily o naší velké předsezónní posile. 

Kouč AZetu pak také lehce nastínil, co čeká od našeho středečního soupeře. "Podívali jsme se na jejich hru, víme, že přivedli nějaké finské hráče, asi 2 nebo 3 kluci tam zůstali z prvoligového kádru. Řešíme však především sebe, na soupeře se dobře nachystáme, bude to totiž další důležitý zápas".

Jak to vidí hráč?

Jeden z hráčů, který do středečního střetnutí pravděpodobně zasáhne, je obránce Dominik Ficek. Ten fanoušky zaujal svým sobotním výkonem. Především jeho podpora útoku při přečíslení 3 na 2, která byla zakončena právě Fickovým gólem na 2:0, budila pozornost. "Moje hra je založena na dobrém bruslení a podpoře útoku. Budu se i do budoucna snažit útok podporovat, samozřejmě ale s rozumem", dodává bek, který před sezónou posílil náš celek z Kopřivnice. A navazuje také na vysvětlení, co stálo za jeho emotivní oslavou jím vstřelené branky... "Oslava měla svůj důvod, gól jsem poslal do nebe dědovi, který nás pár dnů zpět opustil. Byl mi velice blízký. Před zápasem jsem si říkal, že by bylo fajn dat gól právě pro něj, jelikož se určitě divá. Mé přání se mi splnilo..." 

Dominika jsme se také stihli zeptat na to, jaké to pro něj je, když hraje za AZet, v čem je to jiné, než když loni nastupoval na ledě Kopřivnice. "Určitě je rozdíl především v podpoře fanoušků, v Havířově jsou senzační. Přišlo téměř 1200 lidí, což jsem dlouho nezažil. Děkuji za to. V Havířově, alespoň jak to zatím vnímám, má vše svůj smysl, máme nastavený systém, kterého se držíme", zakončuje povídání ofenzivně laděný obránce, který loni v Kopru zaznamenal téměř bod na zápas...

Naším soupeřem je Šumperk

Draci ze Šumperka mohou být velká neznámá. Po jejich sestupu z Chance ligy nezůstal v tamním kádru téměř kámen na kameni. O tom, jakou silou by mohl tento tým po sestupu disponovat, mohlo napovědět první utkání, které Draci v sobotu sehráli proti Žďáru. Porážka 4:6 může pro některé znamenat překvapení. 

Kdo v kádru našeho soupeře může zaujmout? Mnozí fanoušci AZetu si určitě pamatují Ludvíka Rutara, urostlého obránce, na kterém v Šumperku jistě chtějí stavět, určitě zaujmou, protože ve 2. lize to přeci jen není běžné, i tři velmi mladí seveřané, konkrétně dva Finové a jeden Švéd. Právě švédský útočník Alex Nilsson hrál v sobotu prvního šumperského centra, loni si zkusil Alpskou hokejovou ligu za tým z Vídně, během sezóny také působil v druhé nejvyšší slovenské soutěži. Ještě zajímavějšími jmény jsou však určitě Tadeáš Jaroš, který před čtyřmi lety přispěl k postupu do Chance ligy skvělými 51 body, neméně znám je také Daniel Vachutka, který ve zmíněné postupové sezóně Draků zapsal neuvěřitelných 68 bodů ve 37 zápasech. Hlavně na tyto dva plejery si obrana AZ bude muset dát velký pozor... Celkově je tým Šumperka extrémně mladý, vždyť ze 17 hráčů, kteří naskočili do úvodního ligového kola, jich hned 11 má maximálně 22 let...  

Zajímavost utkání?

V přípravě se nejproduktivnějším hráčem AZetu stal Daniel Spratek. 7 zápasů, 12 kanadských bodů za 7 branek (2x hattrick) a 5 asistencí. Všech 12 bodů si navíc útočník, snadno rozeznatelný díky svému hustému plnovousu, připsal v posledních 4 přípravných zápasech. Právě Dan Spratek zná šumperský mančaft asi nejvíc ze všech AZeťáků. V sezóně 19/20 s Draky vybojoval postup do Chance ligy, v ní si v nadcházejících dvou sezónách připsal 69 zápasů... Jak se náš druhý centr ve středu vytáhne? Bude jej zdobit zvýšená motivace? Zapíše svůj první sezónní kanadský bod?

Kdy a kde? A proč?

Utkání v Gascontrol Aréně startuje ve středu 27.9. 2023 v 17:30. Pokud se do hlediště nedostanete, bude ze zápasu připraven tradiční textový přenos na serveru onlajny.com.

Mrkněte se také na krátké video, které se ještě vrací k moc příjemné sobotní premiéře. Díky několika záběrům si fanoušek připomene, jak fajn to bylo... I proto určitě mnozí najdou důvod, proč přijít zas...

Youtube
×
Dnes v 17:00 | Muži
AZ Havířov
Horácký klub Velké Meziříčí