AZ odtajňuje první posily pro novou sezónu

18.05.2024 | Lukáš Jandora

Je to tu. To, na co se fanoušci havířovského AZetu těšili snad od konce nedávno proběhnuvší sezóny. Odtajnění prvních posil, čili informace, které má fanoušek velice rád, na které se na jaře abnormálně těší. AZ Havířov, v pátek a v sobotu, představil úvodní dvě ofenzívní posily, pojďme si oba kluky nyní představit malinko víc...

Prvním z hráčů, který bude oblékat trojbarevný dres, je 24letý Viktor Konečný, hokejově levák, který je odchovancem hokeje ve Frýdku-Místku. Většinu své mládežnické kariéry však strávil ve Vítkovicích, kde se v jednom týmu potkal třeba s Kubou Mrvou, Marcelem Kuncem či s Jirkou Tvrdým. "Dospělý" hokej oťukával ve Frýdku-Místku, drtivou většinu seniorských let však strávil v Novém Jičíně, kde za poslední dvě sezóny nasbíral 90 bodů, v té uplynulé vyhrál s přehledem produktivitu svého celku, v celé skupině Východ se stal 6. nejlepším střelcem. V sedmi zápasech proti AZetu v minulé sezóně zaznamenal 10 kanadských bodů za 5 branek i asistencí.

Druhým útočníkem, který bude nově oblékat barvy AZetu, je 23letý Vojtěch Pindel, vytáhlý útočník a také levák, taktéž odchovanec hokeje ve Frýdku-Místku. V mládeži však pět sezón působil v Havířově, v té poslední dokonce kapitánoval ve zdejší juniorce. "Dospělý" hokej okusil prakticky jen v Kopřivnici, ve které odehrál 3 sezóny, v posledních dvou zapsal 88 kanadských bodů, stejně jako Viktor Konečný, tak i Vojta Pindel byl v té uplynulé vítězem bodování svého celku... Ve 4 zápasech proti AZetu v minulé sezóně zapsal 5 bodů za 1 gól a 4 asistence.

Zajímavostí je fakt, že oba hráči byli v minulém ročníku velice málo vylučovaní, když si vezmeme prvních 36 hráčů kanadského bodování východní skupiny, patřila jim 3., respektive 4. příčka. Vojta Pindel šel v uplynulých 134 druholigových zápasech jen ve 12 případech na trestnou lavici!

Oběma klukům jsme v pátek odpoledne, jen pár hodin poté, co v Havířově podepsali smlouvu, položili 4 otázky, Vojtovi pak i pátou. Oběma pak samozřejmě přejeme mnoho štěstí, umu, odvahy, úspěchů a také zdraví v novém působišti.

1) Jaká byla Tvá první reakce, když přišla nabídka z Havířova? Bylo nad čím přemýšlet?

2) Je příchod do Havířova Tebou vnímán jako další posun v hokejové kariéře?

3) Je v kádru AZetu někdo, s kým se třeba více znáš nebo dokonce kamarádíš, s kým sis mohl napsat?

4) Havířov vystupuje jako profesionální klub, v minulé sezóně se trénovalo dopoledne apod. Jaká to v tomto směru bude pro Tebe změna?

5) V Havířově jsi několik let působil v mládeži, v juniorce dělal kapitána. Může být výhodou, že prostředí havířovského zimáku, a částečně také klubu, více znáš? (otázka pouze pro Vojtu Pindela)

Viktor Konečný:

1) "Já měl těch nabídek po skončení uplynulé sezóny více, ale když přišla ta z Havířova, tak jsem si dal dohromady všechna pro a proti, no a dávala mi největší smysl. S Milanem Mikulíkem jsme se pak dohodli velmi rychle."

2) "Určitě ano, je to tady profi, ovládnout celou ligu a postoupit do Chance ligy by bylo parádní."

3) "Ano, ano, asi ale nebudu jmenovat všechny. Je tady fakt hodně kluků, se kterými se známe od mala, ať už z Frýdku-Místku nebo z Vítkovic. V minulé sezóně tady přišel i můj poslední bývalý spoluhráč. Takže se skoro všichni známe, což by mohlo být fajn."

4) "Tak v mém profi přístupu změna žádná nebude, ta bude jen v tom, že se bude trénovat dopoledne. Na to se těším hodně. A taky na celkový profesionální přístup od všech."

Vojtěch Pindel:

1) "Za nabídku jsem byl samozřejmě rád, dostal jsem i jinou nabídku od klubu z vyšší soutěže, ale Havířov mi dával větší smysl. Navíc mi toho hodně dal v mládeži a byl jsem tu spokojený, takže jsem se rozhodl, že se po čtyřech letech vrátím zpátky."

2) "Určitě je to další krok po třech sezonách v Kopřivnici. Přichází další výzva, a to postoupit s AZetem zpátky do 1. ligy."

3) "Z kabiny znám dost kluků, ale nejvíc jsem v kontaktu s Dominikem Pawliczkem, se kterým jsem v minulosti hrál ve starším dorostu a v juniorce AZetu."

4) "Změna to bude velká, protože v Kopřivnici jsme trénovali ve večerních hodinách. Ale pro mě to bude jenom plus. Jsem rád, že to v Havířově funguje na profesionální úrovni, věřím, že mi to bude vyhovovat."

5) "Nevím, jestli přímo výhoda, ale zázemí stadionu znám moc dobře. Není to tak dávno, co jsem tu hrál v juniorce, takže určitě mi pomůže návrat do známého prostředí."