AZ pokračuje v boji o 1. místo, v sobotu vyjíždí do Opavy

14.02.2013 | Josef Nudera

Na Havířov čeká poslední venkovní utkání základní části, které odehraje na ledě nebezpečného Slezanu Opava. Opava si posledním zápasem pojistila play-off, ale může v tabulce ještě stoupat, to AZ ještě stále bojuje o možnost první pozice po základní části a může se postavit do nejvýhodnější pozice. Zápas s příchutí boje o důležité místo, i tak by se dal tento duel označit.

Základní část dospěla k předposlednímu kolu a rychlostí blesku se přiblížila důležitá část sezony. Není to tak dlouho, co jsme novou sezonu startovali, ale to je už minulost a nyní je potřeba bojovat o výsluní na které Havířov patří. A tudíž o první pozici, moc variant není,

ale ve všech figuruje myšlenka, že AZ potřebuje vyhrát za 3 body oba poslední zápasy a věřit v klopýtnutí Přerova, které by i mohlo být realitou, jelikož jej čeká ještě boj s Porubou.

Havířov pokračuje i dále ve výkonech, které jsou podle všeho za očekáváním, a v minulém kole padl doma s Karvinou, i když zápas nevzdal, nestačilo to ani na jeden bod. Kde, ale hledat příčiny havířovského výkonu? Těžko říci, ale věřme, že se ukáže vnitřní síla kádru a přijde ta pravá atmosféra bojů o ligový vavřín.

Po minulém utkání hledal příčiny Jan Kolařík. „Největší rozdíl byl ve využívání přesilovek. Měli jsme jich 6 – 7.“ Přidal i názor na právě nadcházející utkání v Opavě – „Čeká nás Opava, je to nebezpečný soupeř, ale my tam budeme chtít vyhrát. Nedají nám nic zadarmo. Opava se zvedá, bojovala o play-off.“

Opava může být v poslední době se svými výkony spokojená, není to tak dávno, kdy se Slezan plácal na dnu tabulky a držel dlouhou sérii bez výhry. Nyní je vše jinak, Opava si zajistila v minulém utkání play-off, když dokázala udolat brankou v poslední minutě Porubu. Toto utkání hrál Slezan ve středu, kdy měl Havířov a nejen on, volno. Nabízí se ještě otázka, jestli bude mít zápasová pauza na naše hráče vliv. Těžko říct, možná právě takovou tým potřeboval.

Byla to jen náhoda nebo se náš sobotní soupeř opravdu zvedl a bude patřit mezi nevyzpytatelné soupeře? Druhá varianta je na místě, Havířov bude muset zabojovat, aby na jednom z nejstarších stadionů v České republice vyhrál.

Prohlídka stadionu: HC Slezan Opava

Kapacita stadionu: 6000 míst (z toho 2000 k sezení)

Otevření stadionu: 1953

Adresa stadionu: Zámeckého okruh 8, 746 01 Opava

Vlastník: Město Opava

Stadion v Opavě už pamatuje hodně. Patří k 3 nejstarším stadionům v České republice. Stadion byl postaven v roce 1953 a jako třetí v pořadí byl zastřešen v roce 1956. V roce 1976 se zde v Opavě na tomto stadionu konalo ME do 20 let. Stadion při příležitosti akce v roce 2000 dostal novou fasádu a byl částečně rekonstruován. Na vzhledu stadionu se léta už podepsaly, ale je zajímavě rozdělen. Horní patra jsou určená k sezení, ty spodní jsou na stání.

Jak to aktuálně vypadá s kanadským bodováním obou celků?

Opava

Útočníci:

1. Petr Chalupa 24+13
2. Bohumil Herman 10+18
3. Tomáš Měch 9+17

Obránci:

1. Josef Tichý 5+16
2. David Galvas 4+16
3. Jaromír Bednárek 6+14

Brankáři:

1. Dušan Šafránek (3,2 branky na zápas)
2. Vítězslav Kober (5,43 branky na zápas)

HC AZ Havířov

Útočníci:

1. Jan Kolařík 30+17
2. Antonín Pechanec 11+27
3. Robert Najdek 15+13

Obránci:

1. Petr Prokop 8+19
2. Patrik Rimmel 8+11
3. Jiří Krisl 6+12

Brankáři:

1. Lukáš Daneček (91,96%)
2. Petr Matoušek (90,06%)

Poslední vzájemné měření sil? Vzpomínáte si na to, kdy to bylo? My to víme přesně. Jednalo se o 32. kolo, kdy se oba celky nacházely pod výsledkovou dekou. Tehdy dokázala Opava vstoupit do utkání poměrně dobře a dostala se do vedení. Domácí Havířov dokázal zápas třemi góly ve druhé třetině definitivně otočit na svou stranu, jelikož už si třetí třetinu pouze kontroloval pozici.

Jestli se chystáte na zimní stadion v Opavě vyjet, tak je to nejlepší, co můžete udělat. Naši hráči potřebují podporu, bude se jednat o těžké utkání. Pokud ale na místo utkání osobně nedorazíte, můžete sledovat klasický onlajn přenos, který připraví opavská redakce.

Sestavy z posledního zápasu

AZ Havířov: Daneček - Prokop, Zientek L., Krisl, Vydra, Rimmel, Hartmann, Zientek M, Jonáš - Říčka, Haas, Klimša - Kanko, Pechanec, Kolařík - Diviš, Kasperlík, Bursík - Maruna, Stránský, Sztefek.

HC Slezan Opava: Šafránek – Bednárek, Kukol, Kysela, Galvas, Tichý, Mosler – Kocián, Chalupa, Herman – P. Wolf, Měch, Mlýnek – Pavelek, Polok, Vítek – Černý.