VSTUPENKY NA FINÁLE PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

AZ vstupuje do sezony s minimem změn a opět vyrovnaným rozpočtem

04.09.2014 | Josef Nudera, Tomáš Vlček

Ve čtvrtek 4. září 2014 proběhla ve VIP prostorech K&K PNEU Arény předsezónní tisková konference AZetu pro zástupce médií. Vedení hokejového klubu na ní informovalo o svých plánech do sezony 2014/2015 a potvrdilo, že se stále drží svých dlouhodobých cílů - stavět A tým na vlastních odchovancích a hospodařit s vyrovnaným rozpočtem.

„Rozpočet celého klubu, včetně mládeže, je mezi 12 – 13 miliony korun. Oproti loňskému roku se to nijak nezměnilo. I přes odchod některých sponzorů, se nám podařilo jej opět naplnit a máme ho pokrytý,“ oznámil manažer klubu Patrik Rimmel a zároveň dodal, že klub naopak některé nové partnery získal a s dalšími vede jednání.

Ve vedení klubu oproti loňskému roku k žádné změně nedošlo. Částečně se změnila pouze trenérská dvojice A týmu, kterou spolu s Janem Danečkem bude tvořit Tomáš Potěšil, vracející se z Mladé Boleslavi. „Chtěl bych poupravit to, že jsem hlavní trenér. S kolegou se budeme střídat, což je moderní trend,“ upozornil Jan Daneček.

Azeťácké áčko zaznamenalo přes léto přísun několika nových hráčů, zejména do obrany. „Tým v obranných řadách vyztuží Michael Foltýn, Martin Lenďák, Radim Ostrčil, Jurij Repe a z K. Varů se vracející odchovanec David Bahounek. Na střídavé starty jsou připraveni, do třinecké juniorky zapůjčený, David Chroboček, a vítkovičtí Lukáš Klok a Jan Štencel. Do útoku přišli Marek Loskot, Tomáš Jiránek a Vojtěch Tomi. Dále budeme moci využívat naše juniory z Třince – Lukáše Bednáře a Kryštofa Fejka,“ oznámil příchod nových hráčů Patrik Rimmel, a dodal, že další hráči na střídavé starty jsou v jednání.

Kádr HC AZ Havířov pro 1. ligu sezona 2014/2015:

Brankáři: Lukáš Daneček, Petr Matoušek, Josef Turšner (jun), (Miroslav Svoboda - TRI)
Obránci: Jiří Krisl, Michael Foltýn, Peter Bezuška, Martin Lenďák, Radim Ostrčil, Jurij Repe, David Bahounek, Daniel Graca (David Chroboček, Lukáš Klok, Jan Štencel)
Útočníci: Michal Sztefek, Marek Loskot, Tomáš Jiránek, Jan Maruna, Jakub Šlahař, Martin Jakúbek, Radim Haas, Jan Daneček, Robert Říčka, David Klimša, Antonín Pechanec, Mikuláš Rimmel, Vojtěch Tomi, Tomáš Matějek (Lukáš Bednář, Kryštof Fejko)

Trenér Daneček krátce zhodnotil přípravné období a výsledky přípravných zápasů. "Se suchou letní přípravou jsem maximálně spokojen. Měli jsme k dispozici všechny hráče, vyhýbala se nám zranění a tak mohli kluci vše odmakat na 100%. Výkony a výsledky v přípravných utkáních byly poněkud nevyrovnané. Ovlivnily to časté změny sestavy, kdy jsme dávali šanci mladým hráčům. Ale postupně, jak se kádr a sestava stabilizovala, tak už bylo na našem projevu znát zlepšení."

Výsledky přípravných utkání

AZ - Vítkovice 	0:3
AZ - Polsko 20 	3:2
AZ - Francie 23	5:2
Trenčín - AZ 	5:2
Přerov - AZ 	1:6
Jastrzebie - AZ 3:5
Opava - AZ 	3:5
AZ - Žilina 	3:1
AZ - Šumperk 	3:2
AZ - Prostějov 	3:1
Šumperk - AZ 	3:2
Prostějov - AZ 	5:3

Podle vedení klubu nečeká tým v prvoligové soutěži nic lehkého. Všeobecně se očekává, že soutěž bude, snad s vyjímkou celků jako Chomutov, Kladno, Č. Budějovice a Jihlava, velmi vyrovnaná. Cílem AZetu je však stejně jako loni hrát ve středu tabulky a dostat se do play-off. To bude letos mít i předkolo pro týmy na 7. - 10. místě.

Manažer AZetu vyjádřil spokojenost s podporou a věrností havířovských fanoušků. „Chtěl bych fanouškům poděkovat za jejich zájem. Už nyní se prodalo o 1/3 více permanentek než v loňském roce,“ oznámil Patrik Rimmel a potvrdil tak velký zájem o hokej v Havířově.

PR manažerka ing. Jana Karasová informovala, že i letos se budou hráči účastnit několika charitativních projektů a klub připraví řadu akcí pro fanoušky."Samozřejmostí je bohatý přestávkový program během domácích zápasů, ale uspořádáme také akce mimo stadion. Ta nejbližší se uskuteční už 18. září v obchodním domě ELÁN, kde se odehraje křest nového plakátu A týmu."

Havířov započne základní část 1. ligy v pondělí 8. září od 18:00 domácím utkáním s Třebíčí. „Start bude hodně důležitý. Musíme chytit začátek, pro nás by to mohl být dobrý rozjezd, zvláště za podpory našich fanoušků. Soupeři jsou, ale silní,“ upozornil Jan Daneček na možnou výhodu toho, že odehraje Havířov čtyři z pěti prvních duelů doma. Spokojenost s losem potvrdil i kapitán týmu Jiří Krisl. „Je dobře, že budeme hrát právě s Třebíčí. Je to kvalitní celek, hrají útočně. S tím losem můžeme být spokojeni.“

Kompletní online záznam tiskové konference si můžete otevřít zde:Online přenos tiskové konference HC AZ Havířov, čtvrtek 4.9.2014 11:00