AZet chce ve Žďáru navázat na výhry z posledních kol

17.11.2023 | Klára Bártková, Lukáš Jandora

Po dvou domácích výhrách vyráží havířovští hokejisté znovu ven. A to na Vysočinu, kde se v 16. kole utkají se Žďárem nad Sázavou. Právě se žďárskými Plameny už se AZet potkal v kole pátém, byla z toho výhra 6:3 po velice zajímavém průběhu utkání. Nyní se svěřenci Jiřího Raszky pokusí vybojovat třetí vítězství v řadě, avšak proti čtvrtému celku v tabulce to určitě nebudou mít jednoduché.

Slůvko z havířovské kabiny

Ve středu jsme odehráli hodně těžké utkání na domácím ledě, kdy soupeřem nám byl Nový Jičín. Pokud fanoušci viděli předchozí zápasy, určitě se mohli shodnout na tom, že se jednalo o jeden z nejnáročnějších špílů v Gascontrol Aréně v letošní sezóně, k čemuž se po zápase vyjádřil i kouč Jiří Raszka... "Byl to hodně těžký zápas, protože soupeř přijel v plné sestavě a ten jejich kádr je opravdu kvalitní. Avšak musím říct, že když si zhodnotím průběh, taktickou stránku nebo osobní statečnost hráčů, tak dneska to byl nejhezčí zápas, který jsme odehráli.", neskrývá hlavní trenér radost z dalších tří bodů.

Těžké to bylo také pro Martina Šindelku, protože ten v domácím prostředí poprvé nastoupil od úvodní minuty. "Já jsem tu střelu Jiřího Zdeňka neviděl. Tam velice dobrou práci odvedl Rostislav Olesz, který zablokoval našeho obránce, no a Jiří Zdeněk je zkušený hráč, který to umí trefit", vrací se gólman AZetu k první inkasované brance.

A čím se havířovský brankář udržuje tzv. v zápase, když se dlouhou dobu hraje na druhé straně? "Vždycky se snažím číst obraz hry, i když jsou kluci v útočném pásmu. Snažím se jim pomáhat, volat na ně, jestli si za ně třeba někdo nesjíždí, prostě aby věděli, co se kolem nich děje.", prozrazuje čtyřiadvacetiletý strážce havířovské brány.

Je velice pravděpodobné, že i v sobotu se Martin představí mezi třemi tyčemi, protože David Sachr je stále mezi zraněnými. Minule nehráli ani Marcel Kunc (možná poprvé jsme hráli pouze na 6 obránců), Jirka Tvrdý a Dominik Pawliczek, uvidíme, zda se pro sobotní zápas někdo z nich do sestavy vrátí...

Naším soupeřem je Žďár nad Sázavou

Náš sobotní sok je výborný především v domácím prostředí. Vždyť v dosavadních 7 zápasech ještě ani jednou neprohrál po základní hrací době, připsal si navíc hned 5 tříbodových výher. V tabulce domácích zápasů jsou Plameny druhé, v té venkovní "až" 8. A celkově? Hokejisté Žďáru drží 4. místo s 26 body a na druhý Hodonín jim schází pouhý jeden jediný. Nicméně od druhé do sedmé příčky je tabulka stále velice vyrovnaná, neboť hned šest týmů se nachází v rozmezí tří bodů. Pokud bychom zabrouzdali do statistik, tak nejproduktivnějším hráčem Žďáru nad Sázavou je pardubický odchovanec Dominik Dušek, jenž odehrál všech 15 utkání, ve kterých si připsal skvělých 28 kanadských bodů.

Šikovný mladý útočník nasázel soupeřům dvanáct branek, ke kterým přidal ještě 16 asistencí. Po zásluze se tak nachází na druhém místě v produktivitě v celé východní skupině. Dobře si však vede i Jiří Půhoný. Ten sice odehrál jen 12 duelů, nicméně zapsal v nich 25 bodů za 12 branek a 13 asistencí.

Zajímavost utkání?

Zajímavostí utkání, která se však váže především ke střetnutím předchozím, může být třetí třetina zápasu. Proč právě třetí perioda? Čert ví, čím to, zda fyzickým fondem našich borců, přičemž třeba mnozí soupeři už možná "tahají nohy", nicméně ve třetí části hry jsme už 13 zápasů po sobě nedostali gól ve hře 5 na 5! 13 třetin, čili 260 minut bez inkasované branky při pěti hráčích na osobu stranách! V celé sezóně, čili v 15 zápasech, jsme takové góly dostali pouze 2. Oba ve 2. kole při domácím vítězství 10:5 proti Šumperku... Bude i ve Žďáru závěrečná třetina naší výhodou, bude něčím, co zápas může překlopit na naši stranu?

Kdy a kde? A proč?

Žďárský zimní stadion byl otevřen v roce 1974 a o pět let později pak došlo k jeho zastřešení. Právě v hale s kapacitou 3500 diváků se v sobotu 18. 11. 2023 od 17:30 představí hokejisté AZetu. V případě, že se na sobotní utkání nemůžete vydat, nemusíte zoufat. Připraven totiž bude také tradiční textový přenos, který naleznete na webu onlajny.com.