AZet jede do Berouna bojovat o druhé místo

11.04.2012 | Tomáš Vlček

Jak už bylo několikrát zmíněno, tempo baráže o 1. ligu je velmi rychlé a proto už dva dny po výhře nad Hodonínem, sehraje AZ Havířov své další utkání, tentokrát na ledě Berounských Medvědů. Zápas začíná ve středu v 18:00.

Ve sportu se to stává dost často a i pozice havířovských hokejistů to potvrzuje: „Jednou jsi dole, jednou nahoře“. Ještě před pár dny byl tým, stíhaný nemocemi a zraněními, se třemi body na posledním místě barážové tabulky. Ale stačily dva zápasy a vše je jinak. AZet se po dvou výhrách posunul na druhé místo, které bude na konci baráže zaručovat pro příští sezónu prvoligovou příslušnost.

Pravda, zajíci se počítají až po honu, a navíc Beroun má stejně bodů a navíc o zápas méně, ale i tak se dá říct, šance na postup nejsou nereálné a Havířov to má ve svých rukách. A právě následující zápas v Berouně bude z tohoto pohledu zřejmě klíčový. Trenér Jan Daneček před utkáním říká: “Do Berouna jedeme s čistou hlavou. Nemáme co ztratit, naopak domácí musí vyhrát. Poslední dva zápasy nás nakoply a my v tom chceme pokračovat.“

Berounští hokejisté, považovaní před startem baráže za jejího největšího favorita, se v ní zatím prezentují poněkud nevyrovnanými výkony. Přesněji střídají výhry s prohrami. Po porážce 1:2 doma s Mostem, vyhráli 4:2 v Havířově, pak porazili doma 2:1 Klášterec, prohráli 2:5 v Hodoníně a v zatím posledním utkání brali všechny body za výsledek 3:2 v Mostě.

Také tým trenérů Svobody a Žemličky potkaly určité zdravotní trable, ale hlavní opory se i přes toto omezení rýsují jasně. V brankovišti prokazuje své kvality Robert Slipčenko, v obraně dominuje nejen svou výškou Jaroslav Nedvěd (0+4) a sekundují mu Jan Soldán a Jiří Jebavý, no a v útoku se prosazuje především trojice Jiří Hašek (2+4), David Švagrovský (1+3) a Jakub Stromko (3+0).

Na straně AZetu jsou v čele statistik šestibdoví Honza Maruna (4+2) a Robert Říčka (0+6), následovaní nejlepšími střelci Vítem Stránským (4+1) a Honzou Danečkem (3+2). V obraně je nejpevnějším pilířem Lukáš Zientek, spolu se svým bratrem Markem, Petrem Prokopem a Jirkou Krislem. V brankovišti se pravidelně střídají Adam Vrba a Lukáš Daneček a uvidíme, kdo dostane tentokrát přednost.

To i další důležité okolnosti nám bude odhaleno už dnes od 18:00.

Sestavy týmů v posledních zápasech:

HC Berounští Medvědi: Slipčenko (Kareš) - Malý, Sobotka, Jebavý, Soldán, Špelda, Barák - Kupec, Švagrovský, Doležal - Vlček, Hašek, Stromko - Poletín, Pavel, Besser

HC AZ Havířov: Daneček (Vrba)- Jonáš, Prokop, Rimmel, Zientek L., Vydra, Krisl, Balčík, Zientek M. - Daneček, Říčka, Maruna - Potočný, Stránský, Brezani - Lhotský, Pechanec, Pavlas - Mráz, Putniorz