VSTUPENKY NA FINÁLE PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

AZet v sobotu opět hraje doma, přijedou Benátky

29.01.2016 | Petr Miklas

Již 46. kolo WSM ligy nás čeká tuto sobotu. Los přidělil našemu AZetu soupeře z Benátek nad Jizerou, což je celek, se kterým mají naši hokejisté pozitivní bilanci. První vzájemné střetnutí sice Benátky vyhrály 4:0, ale pak se dvakrát radovali havířovští, nejprve na svém ledě po samostatných nájezdech a poté vyloupili stadion Benátek, když brali tři body za výhru 2:1. Jenže pozor: Benátky jedou na vítězné vlně, vyhrály poslední tři zápasy, naposledy na svém ledě porazily Duklu Jihlava. Naopak vítězná série AZetu je přerušena, po domácí prohře v prodloužení s Přerovem přišla porážka v Kladně. Dokáže Havířov navázat na výkony z předcházejících týdnů a vyhrát za tři body? Uvidíme v sobotu.

Benátečtí jedou na vítězné vlně, naposledy porazili Duklu

Hokejisté Benátek nad Jizerou vyhráli už třikrát v řadě, naposledy těsně porazili Duklu Jihlava, když museli v závěru bránit vedení 3:2. To se jim nakonec podařilo, velkou zásluhu na tomto vítězství má brankář Marek Schwarz, jenž pochytal 37 střel soupeře.

I po třech výhrách v řadě jsou Benátky v tabulce hodně dole, konkrétně na dvanácté příčce s desetibodovou ztrátou na desáté místo zaručující předkolo play-off. Navíc se zužuje okruh hráčů, kteří za Benátky mohou nastoupit, protože mají odehráno v extralize alespoň 26 utkání. Jejich boj o play-off tak nebude nic lehkého.

V kádru Benátek najdeme Marka Schwarze nebo Václava Pletku

Benátky jsou důkazem toho, že ani zvučná jména nejsou zárukou úspěchu. Určitě je to dáno i tím, že Benátky slouží hlavně jako farma hned dvou extraligových týmů. Kromě Liberce spolupracují také s Mladou Boleslaví, takže ne vždy mají v Benátkách k dispozici hráče, jaké by chtěli. Na měsíční hostování přišel v prosinci do Benátek také brankář Filip Novotný, jenž v dresu Benátek odchytal 5 utkání.

Nikdo z hráčů, kteří v této sezóně za Benátky nastoupili, se nedostal do první čtyřicítky kanadského bodování WSM ligy. V klubovém bodování je nejlepší Jan Plodek, jenž má 23 bodů za 7 gólů a 16 asistencí. Za ním jsou se 17 body Jan Ordoš, který je nejlepším střelcem týmu (11+6), a Dominik Lakatoš (5+12). Z obránců Benátek je na tom nejlépe Jiří Říha s 15 body (4+11). Branku Benátek v této sezóně hájilo sedm brankářů, nejčastěji to byla dvojice Jan Lukáš, jenž chytal v 15 zápasech a má úspěšnost zákroků 91,29%, v jednom utkání neinkasoval. Jen o dva zápasy méně má na svém kontě Marek Schwarz, jehož úspěšnost zákroků činí solidních 91,79%.

AZet bojuje o šestku zajišťující přímý postup do play-off

Po vítězné sérii našich hokejistů přišly dvě porážky v řadě, kdy první z nich byla na domácím ledě s Přerovem. Proti tomuto soupeři se AZetu v této sezóně nedaří, ale v tomto utkání byli k výhře nejblíže, protože třikrát vedli, zatímco Zubři pouze dotahovali a vítězný gól dali vteřinu před koncem prodloužení. Druhá ze zmiňovaných porážek je z ledu vedoucího celku WSM ligy, tedy Kladna. Rytíři položili základ svého vítězství v první třetině, kterou vyhráli 4:0. O tři branky se postarala dvojice Stach- Bílek, která suverénně vede kanadské bodování i v tabulce střelců celé ligy a láme rekordy druhé nejvyšší soutěže. Hráči AZetu pak ještě dokázali snížit, ale víc jim domácí nedovolili a tak zůstaly tři body ve středních Čechách po výsledku 5:2.

Bitva o umístění v první šestce bude ještě zajímavá, protože týmy na pátém až osmém místě od sebe dělí minimální bodové rozdíly a osmý Přerov má ještě zápas k dobru. Do konce základní části zbývá ještě sedm kol a stát se může cokoliv.

Změny v sestavě

Po delší době na marodce se do zápasu vrací obránce Karol Korím, stejně tak budou mít trenéři k dispozici Zdeňka Okála. V sestavě se poprvé objeví posila z Třince Lukáš Jašek. Druhý třinecký mladík, který měl také nastoupit Lukáš Doudera, se nakonec, kvůli zranění dvou obránců Ocelářů musel vrátit do Třince. Naopak nově je na marodce Jan Hudeček a do zápasu nezasáhne ani Daniel Štumpf, který je ve Zlíně, jehož je kmenovým hráčem.

INFOGRAFIKA

Sestavy z posledního utkání

AZ Havířov: Matoušek (8. Laco) – Krisl, Lenďák, Bahounek, Mazanec, Graca, Punčochář – Gřeš, Pechanec, Kotala – Maliník, Meidl, Kanko – Sztefek, Sedláček, Kalus – Bednář, Hudeček, Matějek.

Trenéři: Štefan Mikeš, Martin Janeček.

HC Benátky nad Jizerou: Schwarz – Kurka, Piskáček, Říha, Kajínek, Kalina, Ulrych, Havlín – Jonák, Černoch, Pletka – Rys, Volf, Víšek – Ďurač, Hrníčko, Dlouhý – Ordoš, Havlas, Huňa – Bittner.

Trenéři: Jiří Čelanský, Antonín Nečas.

Utkání začíná 30.1. v 17 hodin na ledě K&K PNEU Arény. Pokud se na zápas nemůžete podívat přímo na místě, můžete jej sledovat díky textovému on-line přenosu na stránkách www.onlajny.com.