VSTUPENKY NA PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

AZet ve středu vyzve na Horáckém stadionu Duklu Jihlava

08.10.2019 | Vít Káňa

H A V Í Ř O V - Ve středu 9. října vyjíždí AZet na Horácký zimní stadion, aby zde od 17:30 ve 12. kole Chance ligy svedl souboj s domácí Duklou. O domácích je slyšet hlavně v otázce nového zimního stadionu. V posledních třech zápasech Dukla odešla poražena. Havířovští v posledním zápase porazili Slavii 1:0, výborný zápas měl domácí gólman Aleš Stezka, který vychytal svou druhou nulu v sezóně.

HC Dukla Jihlava - 10. místo, 16 bodů, skóre 28:25

Loňský vítěz základní části Chance ligy, prozatím, nemůže navázat na loňskou sezónu. Kdeže ty loňské sněhy jsou, jako by si říkali v Jihlavě. Dukla se viditelně trápí a fanoušci jsou neklidní. Na první Porubu v tuto chvíli ztrácí 13 bodů. V posledních třech zápasech dokázala bodovat jen ve Frýdku – Místku (prohra v prodloužení). Utrápeně, i přes výhry působila Dukla i proti Kadani a Ústí nad Labem, naopak prohry si připsala se Slavií, Motorem, Porubou, Vsetínem a Frýdkem Místkem. V podstatě jediné dobré utkání ukázala při výhře na Chomutovem, ten dokázala porazit 4:0. Při novém formátu Chance ligy, kde se hraje v základní části jen 30 zápasů, Dukle pomalu ujíždí vlak.

HC Frýdek Místek – HC Dukla Jihlava 4:3 (3:2 po s.n. 1:1, 2:1 0:1 – 0:0)

Branky a nahrávky: 15. Hrachovský (Klimša), 25. Kofroň (L. Kovář, Mikulík), 27. Motloch (Przybyla), rozh. náj. Mikulík – 15. Anděl (J. Holý), 36. Poletín (Staněk, Černohorský), 60. Pekr (J. Pohl, Čachotský).

Sestava Dukly v posledním zápase s Frýdkem – Místkem:

Jan Brož – D. Kolář, J. Pohl, Piegl, J. Holý, Staněk, Černohorský, Vála – Anděl, Skořepa (C), Pekr – Lichanec, Poletín, Čachotský (A) – Harkabus, A. Zeman, Jiránek (A) – Fronk, Davídek, D. Čermák.

AZ Residomo Havířov - 3. místo, 28. bodů. skóre 28:20

To havířovští hokejisté jsou na tom po jedenácti kolech o dost lépe. Prakticky od počátku se pohybují v horní polovině tabulky a díky sběru bodů z kluzišt soupeřů se dostali až na 3. místo. V posledním utká se vrátili i doma na vítěznou vlnu, když zdolali velmi nepříjemnou Slavii, která přijela do Slezska se třemi výhrami za sebou v kapse, po napínavém průběhu 1:0.

AZ Residomo Havířov – HC Slavia Praha 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 56. Seman (Rutar, Bambula). Rozhodčí: Kašík, Cabák – Konvička, Kleprlík. Vyloučení: 2:3. Využití: Bez využití. Diváci: 1.107. Střely na branku: 26:29 (6:11, 7:4, 13:14). Zblokované střely: 13:11. Vhazování: 36:34. Průběh utkání: 1:0.

Sestava AZetu v zápase s HC Slavia Praha:

Stezka – Chroboček, Matai, Rašner, Mrowiec, Malina, L. Rutar, Kachyňa – Maruna (C), F. Seman (A), Bambula – Kotala, R. Veselý, L. Bednář (A) – Fridrich, Baláž, Pořízek – Pawliczek, Cihlář, Dvořák

Spokojený po zápase byl i asistent trenéra a manažer AZetu Patrik Rimmel: „Chtěli jsme hrát zezadu, ale v první třetině nás Slavie přehrávala. Od druhé třetiny jsme měli řadu šancí, nedali jsme sice gól, ale zlepšili jsme se v obraně i v útoku. Nakonec vše rozhodl, jak jsme předpokládali, jeden gól. Kromě toho bylo důležité, jak skvěle chytal Aleš Stezka.“

Vzájemné zápasy

Vzájemné zápasy jsou jednoznačně na straně HC Dukly Jihlava z 31 zápasů (od roku 2009), odešla jako vítěz ve 23 případech. AZet má na svém kontě 8 vítězství. V loňské sezóně se však oba týmy na ledě potkaly čtyřikrát a z toho dvakrát odešel jako vítěz AZet a dvakrát Jihlava. Poslední zápas z 28. ledna vyhrál AZet na domácím ledě 5:1.

Před utkáním s Duklou se Patrik Rimmel vyjádřil takto: „Jihlava, i když je momentálně v tabulce pod námi, tak patří jako každý rok k favoritům soutěže. Mají vyvážený tým na všech postech. My jedeme s cílem přivézt body a to se nám podaří, když budeme hrát na hranici svých možností.“

Kdo vyhraje ve středu? Přidá Dukla do sbírky své 24 vítězství nad Havířovem, anebo se AZ podpořen letošními dobrými výkony vzepře historii a sázkovým kurzům. Zápas můžete sledovat ve středu od 17:30 v online přenosu.