AZet zajíždí do Šumperka ke čtvrtému vzájemnému klání

09.01.2015 | Petr Blakala

V rámci 42. kola prvoligové soutěže čeká na hokejisty z Havířova cesta do podhůří Jeseníků, kde se střetnou s šumperskými Draky. Vzájemná bilance hovoří jasně - favoritem je AZet, který zvítězil ve třech duelech této sezony. Jestli tomu tak bude i tentokrát, se dozvíme v sobotu. Zápas začíná od 17:00 na Tyršově stadionu v Šumperku. Pro fanoušky bude připraven online přenos na serveru www.onlajny.com!

41. kolo úspěšnější pro Havířov, Šumperk neuhrál ani bod

Do Havířova zavítali Rebelové z Havlíčkova Brodu. Před hokejisty havířovského mužstva stál jediný úkol, bodovat na 100% a porazit tak papírově slabší tým, který se prozatím nemůže dostat ze spodku prvoligové tabulky. Do vedení se dostali domácí hráči ve 12. minutě díky Jakubu Šlahařovi a během druhé periody přidali zásluhou Radima Ostrčila také svou druhou trefu. Rebelové na tuto situaci dokázali reagovat a snížit, jenže deset minut před koncem základní hrací doby přidal v přesilovce pojišťovací branku Michal Sztefek. Tímto definitivně rozhodl o výhře svého týmu a zisku tří bodů.

“Dnes můžeme být spokojeni s výhrou a ziskem bodů, které se nám nepodařilo v posledních zápasech získat. Ve hře jsme však dělali mnoho chyb a můžeme být rádi, že soupeř tyto šance nevyužil nebo to vychytal brankář Daneček. Chybělo nám i nasazení a bojovnost.“ Takto shrnul krátce po závěrečné siréně utkání s Havlíčkovým Brodem asistent trenéra Tomáš Potěšil.

Autor: Karel Vaculík

Šumperské hráče čekala ve středu dlouhá cesta do Ústí nad Labem, kde chtěli získat body, aby si upevnili náskok před Slovanem. To se jim však nepovedlo, jelikož prvních dvacet minut se podařilo výrazně lépe domácím hráčům. Ti dokázali pětkrát skórovat a pouze jedinkrát kapitulovat. Skóre se otevíralo již v 5. minutě, a když přidával Vávra těsně před koncem první sirénou pátou trefu, vyhnal tím šumperského Zelenku ze své klece. Skóre utkání se nakonec zastavilo za stavu 8:3 pro Ústí nad Labem, a tak Draci odjížděli domů s prázdnou i s debaklem.

“Rozhodla první třetina, do které jsme nastoupili jako lajdáci. Pár šancemi jsme dokázali skóre zkorigovat, kvůli našim chybám si Ústí vedení s přehledem pohlídalo,“ řekl Radek Kučera – trenér mužstva Salith Šumperk.

Prvoligová tabulka a kanadské bodování

Prvoligová scéna má za sebou jednačtyřicet odehraných kol, avšak některým týmům jedno utkání stále chybí. V tuto chvíli se AZet pohybuje na 6. příčce s celkovým počtem 69 bodů a +17 vstřelenými brankami. Výhrou proti Havlíčkovu Brodu zakulatili hokejisté ze Slezska počet výher v základní hrací době na číslo 20. Draci ze Šumperka jsou na tom o čtyři pozice a čtrnáct bodů hůře. Čili na svém kontě mají 55 bodů. Před jedenáctým Ústí nad Labem mají náskok pouhého bodu.

Vzájemná střetnutí v letošní sezoně

AZ Havířov – Salith Šumperk 6:2 (2:0, 2:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 5. Tomi, 10. Šlahař (Tomi, Jakúbek), 32. Rimmel (Repe, Tomi), 40. Tomi (Rimmel,Repe), 53. Matějek (Šlahař, Jakúbek), 57. Haas – 39. Žálčík (Moskal, Staněk), 43. Staněk (Moskal, Sedlák).

Salith Šumperk – AZ Havířov 4:5sn (2:1, 0:2, 2:1 – 0:0)
Branky a nahrávky: 3. Plášek (Vrdlovec, Novotný), 12. Moskal (Sedlák, Žálčík), 48. Staněk (Holík, Sedlák), 57. Sedlák – 12. Loskot (Jiránek, Fořt), 21. Loskot (Chmielewski, Valenta), 32. Pechanec (Valenta), 41. Jiránek (Valenta, Lenďák), 65. Loskot.

AZ Havířov – Salith Šumperk 6:3 (1:1, 3:0, 2:2)
Branky a nahrávky: 11. Maruna (Šenkeřík, Šlahař), 30. Maruna (Jakúbek, Matějíček), 31. Šedivý (Hlinka, Bezuška), 34. Hlinka (Jiránek, Fořt), 50. Klimša (Sztefek, Pechanec), 53. Hlinka (Šenkeřík, Šedivý) – 15. Holík (Plášek, Velecký), 44. Sedlák (TS), 59. Vávra (Drtil, Vachutka).

Havířovští hokejisté dokázali v letošní sezoně vyhrát nad Šumperkem již ve třech zápasech. Na domácím ledě AZet s přehledem vyhrál, v podhůří Jeseníků se muselo rozhodovat až v samostatných nájezdech. Uvidíme, co si pro nás hráči obou celků připraví v posledním vzájemném duelu. AZ by měl nastoupit ve stejné sestavě jako doma proti H. Brodu, jen bez Ondry Šedivého, který z Vítkovic odešel na hostování do Znojma.Podle manažera Patrika Rimmela je Šumperk, obzvláště doma, silným soupeřem, ale přesto si chce tým opět nějaké bodíky přivést.