AZeťáci pomůžou přírodě

16.07.2021 | Klub

H A V Í Ř O V - Unikátní prostor Sušáneckých nádrží v Havířově-Dolní Suché se v pátek 30. 7. od 15:00 stane místem úklidové akce hráčů, a věřme že i fanoušků, AZetu.

„Rozhodli jsme se, že tomuto unikátnímu kousku přírody pomůžeme a budeme se snažit jej co nejvíce vyčistit od odpadků. Akce se uskuteční v pátek 30.7. od 15:00. Rádi se s fanoušky uvidíme u Sušáneckých nádrží,“ hlásí za klub marketingový manažer Michal Raszka. „Kromě samotného úklidu bude prostor i na další program – opékání a neformální povídání.“

"Je to jedno z nejcennějších území, které v Havířově i v Moravskoslezském kraji máme. Žije zde mj. vzácný druh rybožravé užovky, a sice užovky podplamaté. Je to jediná populace tohoto druhu plaza v Moravskoslezském kraji, takže si zaslouží, aby území, kde se vyskytuje, vypadalo daleko lépe. Velmi si proto vážíme pomoci ze strany hokejového klubu AZ Heimstaden Havířov," říká Ing. Jan Smola z odboru životního prostředí Magistrátu města Havířov.

Věříme, že fanoušci dorazí a společně s hráči A-týmu a vedením klubu vytvoří početnou skupinu, která významně přispěje k vyčištění tohoto místa.

Klub zároveň chce tuto akci pojmout také jako možnost se sejít s fanoušky před vypuknutím sezóny a neformálně se pobavit o hokeji či jiných tématech.

Harmonogram:

Sběr odpadků - 15:00 - 17:30 - k dispozici budou gumové rukavice, pytle a kleště na sběr odpadků
Opékání na ohni - 17:30 - 19:00

Doporučujeme: pevná obuv, dlouhé kalhoty

Občerstvení zajišťuje klub.

Informaci o přesném místě srazu přineseme v nejbližších dnech.