Azet odjíždí na půdu prvoligového soupeře ze Šumperka

29.08.2012 | David Motloch

Příprava na novou sezónu je v plném proudu a dalším soupeřem, jenž vyzve na souboj Havířov, bude Šumperk. Draci v létě provedli mnoho hráčských změn a sestava v těchto dnech začíná dostávat finální podobu. Hokejisté proti Havířovu završí třetí hrací den za sebou, do toho trénují dvoufázově. Nebudou Draci unavení? Vše se dozvíme ve čtvrtek 30.8. od 18:00 na ledě soupeře.

Soupeř ze Šumperka sice hraje 1.ligu, při pohledu na soupisku však havířovský fanoušek zbystří mnohdy více, než při čtení jmen hráčů druholigových týmů. Marek Haas, Jakub Hulva, Adam Červenka, Jan Tesařík nebo také Tomáš Sedlák, který v Havířově oblékal dres juniorů, to všichni jsou bývalí hráči Azetu. Pokud se podíváme do vlastních řad, tak dres Azetu z bývalých šumperských hokejistů obléká třeba Patrik Rimmel, Alexandr Hegegy, Jan Daneček a možná největší lákadlo pro domácí publikum, bratr posledně zmiňovaného hráče Lukáš Daneček.

Draci na konci léta začali zužovat kádr. Dres Šumperka už neobléknou útočníci Jan Podešva, Miroslav Škumát, polský Damian Kapica a Marek Hemský. Dalšími hráči, kteří neobléknou šumperský dres v sezóně 2012/2013 jsou hokejisté Vrtík a Staněk. V kolonce příchodů naopak Draci zaznamenali dvě jména. Matěj Blinka a Filip Stoklasa svým podpisem stvrdili roční hostování. Blinka už pár zápasů na šumperském ledě odkroužil v loňské sezóně, v případě Stoklasy se bude jednat o premiéru.

Svěřenci hlavního trenéra Radka Kučery zatím v přípravě válí. Ze šesti zápasů prohráli pouze jednou. Nad jejich síly byl Havlíčkův Brod (7:4), jenž tak napravil remízu 3:3 v úvodním zápase se Šumperkem. Kromě další remízy (2:2) v Hradci Králové si Draci připsali vítězství 5:4 na nájezdy a 3:2. V prvním případě vyzvali polského soupeře z JKH Czarne Jastrzebie, ve druhém hostili na svém ledě v rámci odvety Lvy z Hradce Králové. V posledním zápase si Draci s chutí zastříleli, když na domácí půdě nastříleli osm branek poslednímu soupeři Azetu Havířov – Nestě Karawele Toruń. Pět branek přitom vstřelilo exhavířovské trio Sedlák, Haas a Hulva.

Největší zbraní Draků v dosavadním průběhu přípravy je útočník Daniel Vrdlovec, jenž už stihl nastřílet pět branek. Formu má také Aleš Holík a Tomáš Brunec. V brance se celou přípravu pravidelně střídají Tomáš Štůrala s Vratislavem Vajnerem. Vzhledem k tomu, že poslední zápas odchytal Tomáš Štůrala, měl by do zápasu s Havířov podle současného vzorce Radka Kučery nastoupit jako jednička Vratislav Vajner.

Šumperk bude hrát proti Havířovu se dvěma zápasy v nohách, jelikož odehraje již třetí zápas ve třech dnech. Družina trenéra Radka Kučery navíc během zápasové přípravy podstupuje dvoufázové tréninky. Hráči jsou tak ve velké fyzické zátěži, což se projevilo na pomalých začátcích v posledních zápasech.

Antonín Pechanec má v přípravě skvělou formu

Havířov je na vítězné vlně, připsal si již páté vítězství v řadě a celkově v přípravě bilancuje s šesti výhrami a jednou porážkou. Šumperk se však řadí mezi nejkvalitnější soupeře v letošní přípravě, a tak se ukáže, jestli Havířov dokáže na vítěznou šňůru navázat. Zajímavé bude tento zápas sledovat i z hlediska srovnání úrovně mezi první a druhou hokejovou ligou. Azet nastoupí do zápasu s Antonínem Pechancem, jenž je zatím nejlépe bodujícím a zároveň střílejícím hráčem v přípravě. Svou bilanci si navíc zlepšil v minulém zápase, kde sahal po hattricku, nakonec však vsítil „pouze“ dvě branky. Sledovat se vyplatí také Robina Pavlase, jehož sebevědomí na ledě bylo vidět zejména v minulých zápasech.

Do branky by se po dvou zápasech měl vrátit brankář Petr Matoušek. Šumperští fanoušci by však v brance uvítali Lukáše Danečka, který zde působil dvě sezóny před angažmá v Havířově. Uvidíme, zda se v brance nakonec nepředstaví muž s třicítkou na dresu.

Sestavy obou týmů z minulého utkání:

HC AZ Havířov 2010: Daneček - Rimmel, Krisl, Hegegy, Balčík, Vydra, Zientek, Hartmann, Prokop - Daneček J., Najdek, Maruna - Sztefek, Potočný, Stránský - Klimša, Pechanec, Říčka - Pavlas, Mráz, Kopún

Salith Šumperk: Štůrala - Pastor, Suchý, Gewiese, Holík, Novotný, Sedlák, Tesařík, Vrána P. - Brunec, Skoumal, Blinka, Hulva, Haas, Cink, Kindl D., Červenka, Stoklasa, Kellner, Půhoný.

K dispozici bude i klasický on-line přenos zde.