Azet se utká s Hodonínem o průběžné druhé místo

08.04.2012 | David Motloch

Na velikonoční pondělí se Havířov utká na svém ledě s celkem z Hodonína a zápas to bude pořádně vyostřený, jelikož se oba kluby utkají v rámci přímého souboje o průběžné druhé místo v barážové tabulce. Havířov navíc první zápas s Drtiči prohrál, a tak bude chtít soupeři na Velikonoce nadělit odplatu. Zápas začíná od 18 hodin!

Hodonínské Drtiče už sice hokejoví fandové dobře znají, ale přece jenom si dnešního soupeře v krátkosti rozebereme. Hodonín je vítězem druholigové skupiny Střed, ve které takřka neměl konkurenci a se ziskem 94 bodů si podmanil celou tabulku. Suverénní cesta pokračovala i v play-off, kde Drtiči postupně vyřadili Břeclav, Jindřichův Hradec a poté i Techniku Brno.

O síle svěřenců hlavního trenéra Jaroslava Crlíka je tedy dobře známo, ale dosud předváděné výkony tohoto mužstva můžeme bez váhání označit za překvapující. Drtiči z pěti odehraných zápasů vyhráli hned tři, ztratili pouze oba zápasy s Mostem. Naopak si poradili s Kláštercem nad Ohří (8:7 po nájezdech) a jejich formu pocítil i havířovský Azet, jenž tomuto celku podlehl 2:3 na nájezdy. V pátém kole navíc Hodonín šokoval favorita baráže z Berouna a na vlastním ledě jej porazil 5:2! V posledním utkání navíc musel soupeř z Mostu otáčet dvoubrankový deficit, zápas ale nakonec zvládl a vyhrál 6:4.

Není tak divu, že forma tohoto týmu se odráží i v tabulce, kde Drtiči aktuálně zaujímají druhé místo se sedmi body, a tak pondělním zápase s Havířovem půjde o přímý souboj o tuhle pozici, jelikož AZ má při stejném počtu zápasů pouze o jeden bod méně.

V baráži zatím dostává plnou důvěru trenéra brankář Martin Šenk. Odchytal všech pět utkání a vedl si v nich více než obstojně. Přestože na něj v každém zápase letělo hodně střel a inkasoval poměrně velké množství branek, drží si statistiku procentuální úspěšnosti nad 90 %. Jako hlavní motor Hodonína můžeme bez váhání jmenovat Zdeňka Juráska, který v baráži doslova „explodoval“ a se čtrnácti body (9+5) suverénně vede kanadské bodování klubu i celé baráže, a to vše stihl za pět zápasů!

Status nebezpečného hráče si ještě drží Petr Peš (3+5), který navíc odehrál o zápas méně než jeho vrstevníci. Branislav Rehuš je také v solidní formě, což dokazuje šest získaných bodů v pěti zápasech. Stejně jako útok Drtičů, i obrana má svého dirigenta. Je jím Martin Hlavačka, zkušený obránce s mnoholetými extraligovými zkušenostmi si drží průměr přesně dva body za zápas. Zároveň mu však náleží s 18 trestnými minutami titul zlého muže.

Po odehrané polovině baráže máme před sebou poslední čtyři zápasy. Prozatímní průběh ukázal, jak na tom jednotlivé celky jsou, ale stále platí, že žádný tým nemá nic jisté. Hodonín bude muset svoji formu potvrdit a předvést podobný výkon jako na začátku baráže, aby si alespoň druhé místo v tabulce udržel. Havířov mu to ale bude chtít za každou cenu překazit, jelikož se mu první půlka baráže příliš nepovedla, navíc si bude chtít s Hodonínem vylepšit bilanci vzájemných zápasů, která se po posledním prohraném zápase překlonila na stranu soupeře. V sázce je tedy hodně, zápas se hraje před domácími fanoušky Havířova, a tak je jisté, že utkání bude mít více než důstojnou atmosféru.

K dispozici bude i klasický on-line přenos.

Sestavy z posledních zápasů:

HC AZ Havířov 2010: Vrba - Rimmel, Prokop, Zientek L., Krisl, Balčík, Zientek M., Jonáš - Maruna, Pechanec, Stránský, Lhotský, Klimša, Brezani, Pavlas, Říčka, Potočný.

SHK Hodonín: Šenk (Jež) - Mokráň, Rehuš, Špok, Tomi, Pokorný, Kocák, Duchoslav, Bauer, Čavoj, Hlavačka, Peš, Charvát, Horinka, Sajdl, Jurásek, Vrba, Hollý, Miklík.

Kromě tohoto zápasu se ještě odehraje duel mezi Mostem a Berounem v pondělí 9.4. od 18 hodin. Klášterec nad Ohří má v šestém kole baráže volno.