VSTUPENKY NA FINÁLE PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Bitva se Slezanem - část třetí

14.12.2016 | Libor Gavlas

Třetí vzájemné utkání těchto týmů v této sezóně bude pro oba týmy velmi důležité, neboť se již zcela regulérně bojuje o místo v předkole play-off. Oby týmy před sezónou tušily, že spolu mohou svádět souboje jako sousedé v tabulce, ale určitě si oba představovaly, že to bude v tabulce mnohem výše.

HC Frýdek-Místek

Slezan v soutěži působí jako oficiální farma Třince a chtěl se určitě v tabulce pohybovat mnohem výše. Ale provází jej v celé sezóně zatím nevyrovnanost výkonů, a tak i přesto, že se na začátku soutěže ocitl ve vrchní polovině tabulky, zdá se, že až do posledního kola bude bojovat o své premiérové play-off ve WSM lize.

Od posledního vzájemného utkání nejprve Frýdek prohrál tři ze čtyř utkání, aby následující čtyři zápasy vyhrál, a pak z následujících čtyř zápasů uspěl jen jednou. Tato nevyrovnanost stačí v aktuální tabulce zatím na jedenácté místo, o pět bodů právě před svým středečním soupeřem.Výhodou bude domácí poslední vysoká výhra s Benátkama nad Jizerou v poměru 7:3, na které se pěti asistencemi podílel i Tonda Pechanec.

Frýdek-Místek také v průběhu neúspěšné série reagoval výměnou, a to velmi zajímavou a pro mnohé nečekanou právě s havířovským Azetem. Do Frýdku totiž zamířil nepříliš bodově výrazný Antonín Pechanec a opačným směrem přišel hrdina loňské havířovské sezóny – Petr Kanko. Tonda Pechanec se do posledního zápasu zatím svému týmu bodově nevyplácel, ale v posledním utkání si připsal pět asistencí a konečně ukázal, že se s ním musí opět počítat.

HC Frýdek-Místek – HC Benátky nad Jizerou 7:3 (1:1, 3:1, 3:1)

Branky a nahrávky: 19. Chmielewski (Růžička, Pechanec), 27. Růžička (Pechanec, Chmielewski), 30. O. Kovařčík (M. Kovařčík, Jašek), 36. Rufer (Růžička, Pechanec), 43. Chmielewski (Kania, Pechanec), 54. Jašek (Rufer), 59. Chmielewski (Pechanec, Kania) – 4. Kolmann (Vrbata, Víšek), 33. Víšek (Volf), 41. Víšek (Vrbata, Volf). Rozhodčí: Kubičík - Adamec, Poruba Vyloučení: 7:6, navíc Jank (FM) 10 min. Využití: 1:2. V oslabení: 1:1. Diváci: 1499. Střely na branku: 43:37 Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:3, 7:3.

Sestava HC Frýdek-Místek: Šimboch (Daneček) – L. Kovář, Kania, Matyáš, Jeník, M. Jáchym, Jank – Marek Růžička, Pechanec, Chmielewski – Klimša, Cienciala, Rufer – O. Kovařčík, Jašek, M. Kovařčík – Franek, Jaroš, R. Meidl.

Azet se stále nedokáže chytit tak, aby dosáhl alespoň na pozice zaručující předkolo play-off, naopak musí pořád dohánět pětibodovou ztrátu na své soupeře. Ideální příležitost k tomu bude mít právě ve středu. Azet zatím nedosahuje svým předsezónních cílů, možná i proto, že nedokázal zvítězit víckrát jak dvakrát v řadě, a to i přesto, že v posledních zápasech začal střílet branky, což byla jeho slabina v celém dosavadním průběhu soutěže.

V posledních zápasech hraje Azet s týmy ze druhé poloviny tabulky a pokud chce nakonec proniknout do play-off, musí v nich bezpodmínečně bodovat. V zápasech s Třebíčí  Mostem se mu to povedlo, když v obou dokázal vstřelit pět branek, bohužel na ledě předposlední Kadaně nepředvedl Azet vůbec dobrý výkon a nakonec odjel poražen.

SK Kadaň - AZ Havířov 5:2 (1:1, 2:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 7. Kůs (Hlava, Havel), 37. Hlava (Kůs), 40. Osmík (Kohout, Šafář), 41. Hejcman (Trefný, Hlava), 52. Osmík (Slavíček, Šťovíček) – 7. Kanko (Maruna), 56. Hlinka (Kalus, Kanko). Rozhodčí: Jílek – Čížek, Křivohlavý. Vyloučení: 6:7. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 380. Střely na branku: 38:43 (14:12, 15:11, 9:20). Průběh utkání: 0:1, 5:1, 5:2.

Sestava AZ Havířov: K. Šimeček – D. Seman (C), Chroboček, Lenďák, Dudek, Petran (A), Staněk, Holomek – Kanko, Kalus, Pořízek, Anděl, Haas (A), Dvořáček, Kotala, Gřeš, Hlinka, Hubáček, Štumpf, Maruna

Zaslouženou výhru domácích potvrdil také trenér Martin Janeček: Trošku se zdá, že jsme prohráli zápas v posledních dvou minutách druhé třetiny, nicméně domácí byli podle mě od prvního střídání bruslivější a lepší. My jsme zápas nezvládli po taktické stránce a domácí jednoznačně a zaslouženě vyhráli.

Azet se trápí téměř celou sezónu a zdá se, že dnes bude mít poslední šanci se dotáhnout na příčky zaručující předkolo play-off. Před Frýdkem-Místkem je sice pět týmů, které jsou za sebou seřazeny ve čtyřech bodech, ale odstup na Slezan je několik kol už téměř totožný. I když je před námi ještě 19 kol a není třeba házet flintu do žita, tak Azet nepřízeň osudu nedokáže zlomit delší vítěznou šňůrou. Dnes by mu k tomu měli pomoci uzdravené opory Marek Laco a Jirka Krisl. Zraněného Robina Staňka z Olomouce pak nahradí Saša Rašner ze stejného klubu. Manažer Patrik Rimmel před utkáním burcuje: Pokud chceme v derby uspět, musíme podat 100% výkon s maximálním nasazením a sebevědomím. Zveme všechny fanoušky na poslední předvánoční domácí utkáni. I když soupeř je velice kvalitní, hráči jim chtějí předat dárek v podobě tří bodů.

Infografika

Předchozí zápasy Havířova a Frýdku-Místku skončily vždy 2:1 pro našeho soupeře, jen v utkání venku bral Azet bod za prohru v prodloužení. Dnes bude chtít Azet tuto bilanci zlomit. Zápas začíná v klasických 18:00, a samozřejmě je z něj připraven tradiční textový on-line přenos.

Doprovodný program - soutěž o auto na víkend

Během středečního zápsu s Frýdkem-Místkem bude probíhat známá soutěž s Autodomem Vrána o zapůjčení automobilu s plnou nádrží na celý víkend zdarma. Prodej míčků od 17:15 do 17:55 před halou, soutěží se v první přestávce, o druhé se pak losuje vítěz.

Zápasy 34. kola WSM ligy - středa 14. prosince:

17:30 ČEZ Motor České Budějovice – HC ZUBR Přerov
17:30 HC Dukla Jihlava - SK Horácká Slavia Třebíč