Bude se Havířov radovat i v pondělí?

14.04.2013 | Josef Nudera

Baráž se v pondělí přehoupne do své druhé poloviny, Havířov bude na svém ledě hostit Techniku Brno. Tabulka baráže je rozložena asi tak, jak si přeje každý havířovský fanoušek a příznivec. Lídr barážové skupiny bude chtít potvrdit toto postavení další výhrou, přijď podpořit AZet i v pondělí! Zápas začíná od 18 hodin.

Poslední zápasy pondělních soupeřů

O posledním utkání havířovských hokejistů se dá mluvit pouze v samých superlativech. Poctivý a soustředěných výkon, umocněný skvělým publikem. Do K&K PNEU Arény si našlo cestu téměř 4 000 diváků, kteří sledovali líbivý hokej. Beroun se sice dostal zásluhou přesilové hry do vedení, ale AZ si vypracoval řadu příležitostí. Při jedné z nich měli domácí obrovské štěstí, puk, který rozehrával jeden z Berounských zpoza branky, se odrazil od brusle vlastního obránce za brankovou čáru! Branka byla připsána Robertu Říčkovi. Havířov ustál těžké chvíle v oslabení 3 proti 5, což nakonec rozhodlo. Za Havířov se ještě prosadit Petr Kanko, Jan Daneček a do prázdné branky pečetil Jan Kolařík.

Technika Brno hrála svůj poslední zápas ve středu, kdy zajížděla na led berounských Medvědů. V tomto utkání bylo od začátku jasné, jak vše dopadne. Domácí Beroun nenechal nic náhodě a během první třetiny si vypracoval pohodový náskok 4 branek. V polovině zápasu byl stav vysoký 5:0 pro Beroun a Technika už mohla jen těžko hledat síly na možný obrat.

Poslední vzájemné měření sil AZ Havířov – Technika Brno

Poslední vzájemné měření sil se datuje k letošnímu roku. Jelikož se baráž dostala do své druhé poloviny, tak si nyní týmy vymění pořadatelství zápasů. V Brně musel Havířov otáčet nepříznivý vývoj utkání, když z kraje první třetiny inkasoval. To se nakonec poctivým a soustředěným výkonem podařilo. Proti našemu pondělnímu soupeři se trefil dvakrát Petr Kanko a jednu branku přidal Jan Maruna.

Fakta o soupeři

Do Havířova přijede poslední tým barážové tabulky. Brnu se vůbec nedaří a poslední zápas to jasně potvrdil. I přesto se nesmí tento soupeř podcenit, jelikož si musíme vybavit zápasy v Hodoníně, kde ve finále dokázalo Brno vyhrát všechny tři. Technika vsítila za celou baráž pouhé 4 branky a 13 jich inkasovala. To odsoudilo Brno i k poslednímu místu. I přesto se může Technika dostat o pozici výše, pokud by přeskočila Písek, který má také jen 2 body.

Ohlasy k zápasu

Po zápase se Petr Kanko vyjadřoval k utkání s Technikou Brno, především k tomu, že postup do 1. ligy se mílovými kroky přiblížil. „Myslím si, že ty týmy nevyhrály svoje skupiny náhodně a jsou tady oprávněně. My musíme hrát svoji hru, nesmíme se z toho ukolíbat. Musíme se dobře připravit, zažil jsem už hodně, i to, že poslední porazil prvního. Je to jen o nás, abychom hráli naši hru.“

Trenér Tomáš Potěšil přeci jen ještě zůstává nohama na zemi a upozorňuje, že každý zápas je důležitý, i právě ten pondělní. „Tady je každý zápas klíčový, hraje se o 3 body, dvakrát prohrajete a jste zase dole. Myslel jsem si, že kdybychom jsme tyto dva zápasy zvládli, teď se budeme bavit už jen o jednom, tak je ten krok do první ligy poměrně velký“ dokončil havířovský lodivod o zápasech s Berounem a o následujícím s Brnem.

On-line přenos

Utkání se bude hrát v pondělí od 18 hodin. Pokud nebudeš v K&K PNEU Aréně osobně, můžeš sledovat klasický textový on-line přenos, který bude opět připraven, komentuje ho Petr Miklas.

Sestavy v posledních zápasech

AZ Havířov: Daneček L. (Matoušek) – Hartmann, Rimmel "A", Prokop "A", Vydra, Graca, Krisl "C", Zientek M., Hegegy – Daneček, Říčka, Klimša – Maruna, Bursík, Matějek – Kanko, Pechanec, Kolařík – Bahounek, Mráz, Kotala

VSK Technika Brno: Novák (21. Chvátal) – Habrovec, Zapletal, Valeš, Klimeš, Štindl, Bilčík – Benýšek, Rajnoha, Šedý, Brzobohatý, Látal, Matouš, Bělohlávek, Kozák, Odehnal, Hnilička, Bláha, Česnek

Další zápasy skupiny o postup do 1. ligy