Čtvrťáci vezou z mezinárodního turnaje v Třinci výborné 4. místo

29.12.2014 | Tomáš Vlček

Ve staré třinecké Werk Aréně se během víkendu 27. – 28. 12. 2014 uskutečnil mezinárodní hokejový turnaj hráčů ročníku 2005 a mladších. Ve velmi silné konkurenci šesti týmů se malí azeťáci neztratili a vybojovali výborné 4. místo.

Účastníci turnaje:

Dinamo Minsk (BLR), Královští lvi Hradec Králové, HC Kometa Brno, HC Olomouc, HC Oceláři Třinec a HC AZ Havířov

Výsledky HC AZ Havířov:

Třinec 5:1
Hradec 2:2
Minsk 1:6
Olomouc 2:2
Kometa 0:1

Celkem tým získal 5 bodů a obsadil 4. místo

Celkové pořadí turnaje:

1. Dinamo Minsk
2. HC Olomouc
3. HC Oceláři Třinec
4. HC AZ Havířov
5. HC Kometa Brno
6. Královští lvi Hradec Králové

Pro hráče ročníku 2005 to byl první turnaj na velkém hřišti. Všechny zápasy, ve kterých ztratili body, byly až na utkání s Minskem těsné a napínavé až do poslední minuty, kluci si zkusili i power play proti Kometě. AZ byl jediný neextraligový tým. Pozvánka na turnaj byla odměnou za výborné výsledky v Krajské lize přípravek, kde svými výsledky dominují. Vítězný Minsk ztratil pouze jeden bod za remízu s domácím Třincem. Klub disponuje širokou základnou, má 52 hráčů v ročníku. Na turnaj přivezli 23 hráčů, k utkání vždy nominovali vybraných 17 hráčů.

Autor: Karel Vaculík

Jeden z trenérů týmu David Svozil přináší toto hodnocení: „Kluci hráli výborně, 4. místo je trochu mrzelo, ale nemají se za co stydět. Konečně sehráli vyrovnané zápasy, které jim něco dají a posunou je dál. Některé jejich dosavadní zápasy v lize přípravek byly spíše trénink. V letošní sezoně utrpěli zatím jedinou porážku. Kluci zvládli přechod na velké hřiště výborně, laik třeba nedocení to, jak správně a rychle pochopili pravidlo o ofsajdu. Turnaj byl konfrontací s mužstvy trénujícími v lepších podmínkách, až na Olomouc mají všude 2 ledové plochy - i z tohoto hlediska je výsledek výborný a ukazuje se dobrá práce trenérů Urbánka a Jemelíka.“

Na výborné úrovni byla organizace turnaje. Vše klapalo na jedničku, takže pochvala patří i třineckým organizátorům.

Tým AZetu si odvezl pohár, diplomy, parádní dort a spoustu zážitků. Ceny jim předával Honza Peterek.

Tým AZetu tvořili tito hráči:

Adam Dybal, Sebastian Ress - Jakub Belan, Niko Kubečka, Daniel Svozil, René Kubíček, Jiří Arbter, Vojtěch Vild, Adam Csabi, Karel Kotala, Martin Lipový, Vojtěch Dybal, Tereza Kiszová, Ondřej Satinský, Radim Mrozek, Jan Macko, Aleš Zielinski, Vojtěch Kubíček, Kryštof Grygar.

Nejlepší hráč turnaje z týmu AZetu byl brankář Adam Dybal, který podal vynikající výkon a vychytal spoustu vyložených šancí.

Autor: Karel Vaculík

Realizační tým: Petr Jemelík - hlavní trenér, asistenti: David Svozil, Pavel Kubečka, vedoucí týmu: Vlaďka Kubíčková, Dana Mrozková

Pochvala patří také všem přítomným rodičům, kteří tým podporovali během celého turnaje a byli vskutku šestým hráčem. V tomto ročníku je kolektiv rodičů parádní, a i to přispívá k dobrým výkonům kluků na ledě.