Čtvrté dějství uvidí v pátek Opava

07.03.2013 | Tomáš Vlček

Čtvrtfinále play-off 2013 východní skupiny 2. ligy už od středečního večera zná 3 postupující - Přerov, Porubu a Karvinou. Pouze série mezi AZetem Havířov a Slezanem Opava nabídne v pátek večer už své čtvrté pokračování. Po středeční bitvě v havířovské K&K Pneu aréně, jejíž výsledek posunul AZet do vedení 2:1 na zápasy, je zřejmé, že to může být duel poslední. Nebo také nemusí. Vše se rozhodne na ledě od 18:00.

Připomeňme jen stručně, že v prvním zápase v Havířově vyhrál AZet díky třem brankám v závěrečné třetině 6:4. Ve druhém zápase v Opavě vyšli Havířovští střelci zcela naprázdno a z výhry 3:0 se radovali domácí. Třetí zápas patřil s trochou nadsázky jednomu muži. A byl jím útočník AZetu Jan Kolařík, který svým hattrickem prakticky zařídil výhru Havířova 3:1.

Dosavadní průběh soupeření Havířova a Opavy přesně naplňuje předpoklady. Tedy, že předchozí tabulkové umístění nehraje moc roli, že důležité budou přesilovky, že vyhraje ten, kdo do toho dá více srdíčka a bohužel i že to bude tvrdý boj, až budou praskat kosti. To vše platí a obě strany už počítají první ztráty. Na straně AZetu je to díky zlomené ruce konec sezony pro Radima Haase, na straně Slezanu nenastoupil ve středu bombarďák Josef Tichý.

To vše se dalo předem očekávat. Ale kdo bude úspěšnější v těch klíčových činnostech a situacích už se samozřejmě rozhoduje na ledě. A nejinak tomu bude i v pátek v zápase číslo 4.

Odhodlání před zápasem na straně AZetu shrnuje autor středečního hattricku a nejlepší střelec série Jan Kolařík: „Je jedno kdo dává góly. Počítá se jen vítězství týmu. A my jedeme do Opavy sérii ukončit.“

Ovšem o vítězství samozřejmě budou usilovat i hráči soupeře: „Musíme hrát stejně jako naposled doma. Hrát důsledně ze zabezpečené obrany a nepouštět Havířov k ničemu. Věřím, že vyhrajeme a v neděli prolomíme černou sérii na havířovském ledě,“ prohlašuje například na klubovém webu opavský útočník Petr Wolf.

Jak to všechno dopadne, můžeme sledovat od 18:00 přímo na opavském stadionu, nebo díky online přenosu na www.onlajny.com.

Sestavy týmů v minulém utkání:

AZ Havířov: L. Daneček – Prokop, Vydra, Krisl "C", Hartmann, Rimmel "A", M. Zientek, L. Zientek, Hegegy – J. Daneček, Najdek "A", Maruna - Říčka, Haas, Sztefek - Bursík, Pechanec, Klimša - Kolařík, Stránský, Kanko

HC Slezan Opava: Šafránek – Kysela, Vrábel, Tichý, Tůma, Kukol "A", Mosler, Bednárek, Galvas "A" – Mlýnek, Měch "C", Herman, Polok, Pavelek, Kocián, Wolf, Černý, Baďura, Svoboda, Chalupa

Výsledky ostatních sérií play off 2. ligy

Skupina západ:

HC Tábor - HC Vlci Jablonec nad Nisou: 3:0 (6:3, 6:2, 9:1)
HC Řisuty - HC Kobra Praha: 2:1 (2:3, 5:2, 3:2)
HC Děčín - HC Baník Sokolov: 1:2 (1:8, 3:4, 5:2)
SHC Klatovy - HC Klášterec nad Ohří: 2:1 (5:4, 2:7, 4:2)

Skupina střed:

SHK Hodonín - HC Moravské Budějovice 2005: 3:0 (4:3 sn, 3:2, 12:0)
HC Lvi Břeclav - VSK Technika Brno: 1:2 (1:2, 3:1, 2:3)