Čtvrtfinále play-off míří do Havířova, urve AZ první výhru?

02.03.2016 | Tomáš Vlček

H A V Í Ř O V - Po dvou zápasech na Horáckém zimním stadionu se čtvrtfinálová série mezi Jihlavou a Havířovem přesunuje na dva duely do K&K PNEU Arény. V pátek a v sobotu bude její led patřit 3. a 4. zápasu série, v níž se zatím dvakrát radovala z výhry Dukla, ale AZ bude chtít v domácím prostředí její dosavadní vývoj strhnout na svou stranu.

První zápas těsně pro Duklu

V prvním utkání čtvrtfinále začali lépe domácí, kteří se i dostali do vedení a to ve druhé třetině navýšili na dvě branky. AZ jakoby zabral až ve třetí třetině. Po zásluze snížil a rval se o vyrovnání, ale domácí obrana v čele s výborným gólmanem Honzíkem odolala a Jihlava tak brala první výhru.

HC Dukla Jihlava - HC AZ Havířov 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 8. Kolář (Diviš, Beránek), 22. Kolář (Beránek) – 49. Kanko (Sztefek, Hudeček). Rozhodčí: Kika, Přikryl – Adamec, Poruba. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2.736. Střely na branku: 40:30 (12:7, 16:12, 12:11). Průběh utkání: 2:0, 2:1.

HC Dukla Jihlava: Honzík – Bilčík, Kaláb, Šafář, Štebih, Zadražil, Parýzek, Dobrovolný – Jergl, Skořepa, Důras – Beránek, Diviš, Kolář – Harkabus, Seman, Kohout – Anděl, Melenovský, Mrňa.

AZ Havířov: Laco – Lenďák, Krisl, Mazanec, Graca, Korím, Punčochář, Bahounek – Kotala, Pechanec, Gřeš – Kanko, Meidl, Kalus – Maliník, Sedláček, Sztefek – Matějek, Hudeček, Kurovský.

Reportáž z utkání k dispozici zde.

Ohlasy k utkání:

Petr Vlk (HC Dukla Jihlava):
Bylo to klasické první utkání play-off. Vstoupili jsme do zápasu celkem slušně, dali jsme branku. Přestože jsme v průběhu druhé třetiny dali gól, tak jsme si vytvořili několik příležitostí, které jsme nevyužili a malinko to na nás sedlo. Jenom mě mrzí, že jsme soupeři dovolili vůbec dát branku, protože padla v naší chybě, ztrátě útočném pásmu a nedobruslení. Hosté sehráli situaci tři na dva dobře a z toho pramenila jejich branka. Ale zaplaťpánbůh, že utkání dopadlo takhle a věřím tomu, že to bude zítra z naší strany lepší.

Martin Janeček (AZ Havířov): Po prvním utkání prohráváme, je to 1:0 pro Jihlavu a zaslouženě. My jsem začali jednoznačně zakřiknutě a dvě třetiny jsme soupeře jen oťukávali. Ačkoliv tam byly nějaké šarvátky, tak souboje vůbec nebyly adekvátní zápasu play-off. Až ve třetí třetině jsme přitvrdili. Je to jediná cesta, kterou můžeme Jihlavu nějakým způsobem zaskočit a vložit do toho srdíčko, protože kvalita a bruslení jsou na straně soupeře. Musíme bojovat a vstoupit do dalšího utkání úplně jinak.

Druhé utkání začal lépe AZ, Jihlava skóre otočila k jasné výhře

HC Dukla Jihlava - HC AZ Havířov 5:1 (0:1, 2:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 25. Důras (Skořepa), 28. Důras (Skořepa, Jergl), 44. Melenovský (Anděl), 56. Kohout (Harkabus, Dobrovolný), 59. Melenovský (Anděl, Parýzek) - 18. Meidl (Punčochář). Rozhodčí: Trombík, Kubičík – Barteček, Ganger. Vyloučení: 3:5, navíc Mrňa (JIH) a Kalus (HAV) 10 min. OT. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 2.635. Střely na branku: 35:25. Průběh utkání: 0:1, 5:1. Stav série: 2:0.

HC Dukla Jihlava: Honzík (Škarek) – Bilčík, Kaláb, Šafář, Štebih, Zadražil, Parýzek, Dobrovolný – Jergl, Skořepa, Důras – Beránek, Diviš, Kolář – Harkabus, Seman, Kohout – Anděl, Melenovský, Mrňa

AZ Havířov: Laco (Matoušek) – Lenďák, Krisl, Korím, Bahouhek, Graca, Punčochář – Kotala, Pechanec, Gřeš – Kanko, Meidl, Sztefek – Maliník, Sedláček, Kalus – Kurovský, Hudeček, Matějek – Bednář

Reportáž z utkání je k dispozici zde.

František Zeman (HC Dukla Jihlava): My jsme odehráli špatnou první třetinu a zaplaťpánbůh, že jí soupeř vyhrál jen 0:1. O přestávce jsme si něco řekli a od druhé části to byl z naší strany úplně jiný tým.

Martin Janeček (AZ Havířov): Dneska jsme začali dobře v první třetině, když jsme vedli o jednu branku. Utkání se ve druhé části otočilo, když domácí otočili vývoj utkání po našich chybách. Celkově zápas rozhodl třetí gól, když Jihlava rozhodla a začala ovládat utkání.

Infografika z prvních dvou utkání

V pátek od 18:00 třetí duel v K&K PNEU Aréně

Jihlava tedy na svém ledě splnila roli favorita a vede po dvou zápasech 2:0. Nyní se ale série přesouvá do Havířova a všichni věříme, že AZ se doma vzepne k maximálnímu výkonu a urve pro sebe první vítězství. "Až na Martina Mazance jsou všichni hráči v pořádku a těší se na zítřejší zápas. S velkou podporou fanoušků jej chtějí zvládnout a připsat si vítězství," hlásí manažer týmu Patrik Rimmel. Asistent trenéra Martin Janeček pak přidává i trenérské plány do zápasu č. 3. "Musíme jednoznačně zvednout hlavy. Sice prohrávme, ale nesmíme ztratit odhodlání se sérií něco udělat. Chystáme určité změny v sestavě, abychom byli nebezpečnější. A hodně také spoléháme na podporu domácího publika. Věřím, že příjde hodně lidí a bude to naše velká zbraň"

Slova manažera a trenéra potvrzuje i bojovník Roman Maliník: "Chtěli jsme v Jihlavě udělat nějaký výsledek, což se nám mohlo podařit. Bohužel, ale na jeden gól se to opravdu nedá hrát. Doma teď zabereme a doufám, že gólů vstřelíme více. Budeme mít také výhodu domácího prostředí a diváci nám snad také připraví pořádnou kulisu. Věřím, že u nás přijde plný barák a poženou nás dopředu, abychom dali více než jeden gól. Sérii pak budeme chtít určitě vrátit ještě jednou k nám a hrát jí co nejdéle."

Celý rozhovor s Romanem Maliníkem si můžete přečíst zde.

Slova Romana Maliníka by si měl vzít k srdci každý fanoušek AZetu. Hráči budou muset proti velmi silnému soupeři odvést maximální výkon a k tomu jim divácká podpora příjde opravdu velmi vhod. Zaplněná K&K PNEU Aréna by měla být pro tým pověstným šestým hráčem, který požene své borce za výhrou. Play-off je tady jednou za rok! Je to vyvrcholení celoročné dřiny! Pojďme si jej společně užít a pomoct hráčům k vítězství! Předprodej vstupenek ve Fanshopu denně 13-18h, pokladny budou otevřeny 2 hod. před zápasem.

SPOLEČNĚ TO DOKÁŽEME!

Ze zápasu, který začne v K&K PNEU Aréně v pátek 4.3.206 v 18:00 bude samozřejmě také připraven  textový přenos na www.onlajny.com.

Součástí utkání bude také bohatý předzápasový a přestávkový program: Vyvolávaný nástup hráčů přes ohňové efekty, českou státní hymnu zaspívá paní Marina Kostková, o přestávkách se předvedou v nájezdech malí hokejisté a proběhne i soutěž  na šlapadlech o ceny HM GLOBUS.