Čvrtfinále play-off startuje v pondělí, AZet čeká první zápas v Jihlavě

28.02.2016 | Petr Miklas

Hokejisté AZetu prošli nejrychlejším možným způsobem přes předkolo play-off a i ve třetí sezóně ve druhé nejvyšší soutěži si zahrají čtvrtfinále. Soupeřem jim bude Dukla Jihlava, se kterou hráli čtvrtfinále i před dvěma lety, tehdy prohráli 4:0 na zápasy. Letos budou mít možnost odplaty a pokusit se vyřadit druhý tým WSM ligy po základní části. První utkání se hraje v pondělí od 17:30 na Horáckém zimním stadionu.

AZet prošel předkolem bez ztráty kytičky

Protože skončili hokejisté AZetu po základní části sedmí, museli hrát předkolo s Litoměřicemi. S tímto soupeřem se vypořádali bravurně, když vyhráli všechny tři zápasy a ve dvou případech soupeři nedovolili skórovat. Výborně hráli všichni hráči, ale vyčnívali kapitán Jiří Krisl a brankář Marek Laco. Pokud jim forma vydrží i ve čtvrtfinále, máme se na co těšit.

První zápas na domácím ledě vyhrál Havířov 3:0, vítězný gól dal po parádní akci právě Jiří Krisl. Druhý zápas v K&K PNEU Aréně znovu vyhrál AZet, tentokrát 6:2. No a protože naši hokejisté vyhráli po výsledku 0:2 i v Litoměřicích, kde opět Marek Laco svůj tým podržel a odměnou mu byla druhá nula, postoupili v nejkratším čase do čtvrtfinále

Jihlava v posledním kole vybojovala druhé místo

Dukla Jihlava se na druhé místo WSM ligy ligy dostala až v 52. kole, když vyhrála na ledě AZetu Havířov 1:5 a zároveň Motor České Budějovice prohrál doma s Benátkami nad Jizerou. V utkání s Jihlavou už AZet nemohl změnit nic na svém umístění na sedmé příčce a tak šetřil své opory na předkolo play-off.

Dukla měla čas připravit se na čtvrfinále a sehrála i přípravný zápas s druholigovým Táborem. Aspiranta na postup do WSM ligy Dukla porazila na jeho ledě 2:4. Branky Jihlavy dali Jergl, Bilčík, Prokš a Kolář.

Kdo patří mezi opory Dukly?

Jihlavští spoléhají na mladé brankáře, jedničkou je dvaadvacetiletý David Honzík, záda mu kryje teprve šestnáctiletý Jakub Škarek. I když by se možná dalo říct, že jde o dvojici, která se pravidelně střídá - Honzík chytal ve 29 zápasech, zatímco Škarek se dostal do 20 utkání. Třikrát se mezi tyče postavil Vladislav Habal, ale ten byl zapůjčený z Karlových Varů. Oba brankáři Dukly mají výborné statistiky - Honzík se může pochlubit úspěšností zákroků 93,70% a třemi vychytanými nulami. Škarek je na tom jen o malinko hůře, úspěšnost zákroků má 93,11% a dvakrát nedostal gól.

V útoku se pak Dukla opírá hned o několik produktivních borců. Nejlépe na tom v základní části byl Michal Důras, který nasbíral rovných 40 bodů (13+27), druhý byl Josef Skořepa, ten měl 37 bodů (22+15). Skořepa byl zároveň nejlepším střelcem týmu a desátý v celé lize. Vysoko v týmovém bodování byl i odchovanec Havířova Filip Seman, který se s 28 body (14+14) umístil na čtvrté příčce, i když odehrál jen 38 utkání.

Z obránců Dukly byl nejproduktivnější Tomáš Kaláb s 25 body (8+17), druhé místo patří hráči se jménem Miha Štebih, ten nasbíral 19 bodů (6+13). Nejlepší z obránců i celého týmu ve statistice plus/minus byl Ondřej Šafář s +18, což jej řadí na čtvrté místo WSM ligy.

Sestavy z posledního utkání

AZ Havířov: Laco – Lenďák, Krisl, Mazanec, Doudera, Korím, Punčochář – Štumpf, Pechanec, Kotala – Kanko, Meidl, Sztefek – Kalus, Sedláček, Maliník – Bednář, Hudeček, Gřeš.

Trenéři: Štefan Mikeš, Martin Janeček.

HC Dukla Jihlava Škarek – Kaláb, Bilčík, Štebih, Šafář, Parýzek, Šimek, Dobrovolný – Důras, Skořepa, Jergl – Kolář, Mrňa, Beránek – Kohout, Seman, Harkabus – Prokš, Anděl, Malec

Trenéři: Petr Vlk, František Zeman, Viktor Ujčík.

Pojeďte podpořit AZ do Jihlavy

Pokud chcete podpořit naše borce i na Vysočině, jedete vlastním vozem a sháníte spolujezdce, nebo hledáte místo v autě, napište na forum fanoušků  zde.