Další výzva pro AZet? Nový Jičín!

09.11.2012 | Tomáš Vlček

Po středečním zápase na ledě Vsetína, čeká hráče AZetu v sobotu další venkovní zápas. Představí se na ledě HC GEDOS Nový Jičín , tedy tradičně nepříjemného soupeře, kterého však v domácím zápase celkem s přehledem porazili. Podaří se po dvou venkovních porážkách přivést do Havířova nějaké body? Uvidíme v sobotu večer. Zápas začíná v 17:00 .

Novojičínský hokejový klub patří letos k těm, které přes léto nejen viditelně obměnily svůj kádr, ale jednoznačně se posílily (podrobnosti zde: Představení 2.ligy – HC Gedos Nový Jičín ). Zvedly se tak i předsezónní ambice týmu, který chce samozřejmě do play-off, ale v něm i přejít přes 1. kolo. Dosavadní umístění v tabulce – 9. místo se ziskem17 bodů tomu však zatím neodpovídá. Pravda, na 5. příčku chybí GEDOSU ve vyrovnaném a širokém středu tabulky jen 3 body, jeho výsledky však za všeho nejvíce připomínají houpačku.

Po výhře v 1. kole následovaly 4 porážky, pak 3 výhry a no a v posledních kolech pravidelně střídal prohry s vítězstvími. Tedy až do minulého kola, kdy po porážce doma s Přerovem 0:2, prohrál i v Porubě 4:6. A to přesto, že do poloviny zápasu nedovolil domácím skórovat. Pak však TORAX spustil kanonádu a otočil zápas ve svůj prospěch.

V útoku se nový trenér Kamil Glabazňa může nejvíce spoléhat na Marka Ivana (9+12), který byl na ledě u poloviny ze všech novojičínských branek. Za ním jsou s odstupem na dalších místech klubového bodování produktivity Martin Kabeláč (7+4) a překvapivě i obránce Martin Andrýsek (4+6). Dalších 8 útočníků pak zatížilo konta soupeřů šesti až osmi kanadskými body.

V obraně se, kromě už zmiňovaného Andrýska mimořádně daří Přemyslu Vašutovi (3+2, ale především +11 bodů ve statistice +/-). V brance je jasnou jedničkou Lukáš Šrámek , který svého kolegu Kozáka pustil do hry jen na 6 minut. Jeho statistiky však nejsou tak oslnivé jako v minulých sezonách (průměr 3,11 úspěšnost 89,79%).

AZet se po parádním začátku soutěže vlivem zranění a nemocí v posledních zápasech jakoby nemůže dostat do pohody. Po vydřené domácí výhře nad Porubou 3:2 ve středu neuspěl na vsetínském Lapači a i díky nedisciplinovanosti (8 vyloučených) a neproměňování šancí (prosadil se pouze Jan Kolařík) si odvezl porážku 1:4. Navíc v průběhu zápasu, po hrubém zákroku domácího Vítka, rozšířil svou početnou marodku o Davida Klimšu .

Podle slov trenéra Tomáše Potěšila se tým prostě musí v této těžké situaci semknout a bojovat dál. Zda to předvede v sobotu v Novém Jičíně, budeme vědět v sobotu večer.

Ińformaci o aktuálním zdravotním stavu hráčů přineseme na našem webu v průběhu pátečního večera.

Pokud se nevydáte podpořit hráče přímo do Nového Jičína, můžete samozřejmě zápas sledovat prostřednictvím onlajnu. Odkaz je zde.

Sestavy obou týmů v posledním zápase:

HC GEDOS Nový Jičín: Šrámek (Kozák) – Andrýsek, Vašut, Gulda, Hruška, Cabák, Horák – Chvostek, Macháček, Kabeláč – Skaloš, Ivan, Mičulka – Zedník, Tomášek, Brynecký.

HC AZ Havířov: Daneček (Matoušek) - Prokop, Vydra, Krisl, Balčík, Hegegy, Jonáš, Hartmann – Kolařík, Najdek, Pavlas - Klimša, Pechanec, Bursík - Stránský, Potočný, Sztefek - Mráz.

Další zápasy 15. kola 2. ligy východ:

Karviná – Val. Meziříčí, Frýdek-Místek – Přerov, Prostějov - Poruba (vše 17:00), Vsetín – Opava (17:30)