AZ Havířov

Den dětí s AZetem přilákal vysokou účast

01.06.2024 | Lukáš Jandora

První sobota v červnu, konkrétněji první červnový den, byl ve znamení toho, že plocha v Gascontrol aréně opět výrazně ožila. Příčinou primárně nebyli hokejisté havířovského AZetu, kteří se na ní ještě nedávno proháněli v bruslích, tentokrát patřila především těm, kteří by se těmi hokejisty možná jednou chtěli stát. Plocha v Gascontrol aréně, ale i její blízké okolí, totiž patřilo Dni dětí s AZetem, který se opět náramně povedl...

Dění na palubovce se velmi podobalo předchozím dvěma ročníkům, zřejmě nebyl důvod cokoliv výrazně měnit, protože oba zmíněné ročníky pod taktovkou současného klubového vedení byly velice podařené. "Organizace takové akce je vždycky záležitostí několika týdnů. Letos to bylo ještě trochu složitější díky dlouhé sezoně, kdy bylo potřeba se starat ještě o další věci souběžně. V každém případě, ano, je to tak, určitě čerpáme ze zkušeností z předchozích let. Zejména co se týká dodavatelů, správné načasovanosti věcí, poučení se z toho, co fungovalo nebo naopak třeba mělo nějaké mouchy, které by se měly vychytat. Oslovujeme další partnery, abychom toho mohli dětem nabídnout co nejvíce apod.", říká Vendula Foldyna Holendová, klubová PR manažerka, která je jednou z osob, které mají takové akce tzv. "na povel".

 

Děti se po příchodu k ploše, která se ještě před několika málo týdny pyšnila přívlastkem ledová, zaregistrovaly, následně je čekalo několik sportovních stanovišť, která byla pod patronátem hráčů A týmu či AZeťáckých trenérů. Děti tak na stanovištích potkávaly třeba Matouše Ćmiela, Marcela Kunce, Viktora Konečného, Kubu Apolenáře, Adama Tomigu, Vojtu Pindela, Ondru Ševčíka a další, nechyběli ani trenéři mládeže, z realizáku A týmu byli přítomni např. Adam Vrba nebo Marek Pavlačka, který bedlivě dohlížel, a nejmenším také velmi pomáhal, na stanovišti basketbalovém. Dítka taká skákala v pytlích, skládala "komín" z puků, skládala znak AZetu formou puzzle, absolvovala opičí dráhu, střílela na brankáře v hokejové výstroji, kdy pod maskou se skrýval gólman 9. třídy Ondra Kozel, těch zábavných stanovišť byla velká spousta. Rodiče si mezitím mohli zahrát třeba badminton, mnozí využili i zcela nový fotokoutek, ve kterém se nechali zvěčnit v hokejové výstroji... V předchozích letech jsme jej na ploše nezaznamenali, byla to novinka? "Ano. Každý rok se snažím, aby bylo součástí akce něco nového. Loni jsme přidávali nové stanoviště, letos přibyla foto stěna. Chytrý telefon s foťákem má v kapse už dneska skoro každý a pro mnoho nehokejových dětí bylo zážitkem i to, že si mohly na sebe obléknout opravdový dres, přilbu nebo hokejové rukavice. A odnést si domů památku na akci i ve formě fotografie", dodává paní Foldyna Holendová, která také trochu poodkrývá klubovou filozofii. 

O čem je řeč? Na ploše, na hlavním stanovišti, byl opět přítomný prezident klubu Petr Malíř, nás zajímalo, jak je to pro vnímání celé akce důležité... "Jsem přesvědčená o tom, že vedení jakékoliv organizace by mělo jít vždycky vzorem ostatním a na aktivitách se podílet. S takovou filozofií jsme do AZetu šli, takto jsme si to na začátku nastavili, odsouhlasili a já oceňuji, že se to i po více než dvou letech daří a Petr udělá maximum, aby mohl být přítomný. Zároveň myslím, že jsou právě tyto akce dobrou příležitostí navnímat atmosféru v klubu, setkat se s rodiči i dětmi. Být tam jako člověk, konkrétní osoba, za sebe, ne jen figurovat jako nějaká funkce v rámci hierarchie."

Účast dětí, rodičů a různého doprovodu byla opravdu vysoká, plocha byla místy téměř plná, děti se bavily, užívaly si to, mezi nimi pobíhaly dívky, které nejen dětem malovaly na tváře AZeťáckou trikoloru, aby vše ladilo do tří klubových barev. Jednou z dívek, která se (nejen) o tváře dotyčných starala, byla slečna Kateřina Kubiczková, kterou mnozí znají jako milou a usměvavou prodavačku z klubového fanshopu. Svou pozitivní energii v sobotu přelévala na všechny příchozí. Jak moc se lidé zdráhají, nechat si vyzdobit tváře, jak to berou děti, jak dospěláci apod.? "Můžou nastat dvě varianty. Ta méně náročná je, že lidé uvidí barvy na obličej a sami za mnou přijdou, že chtějí nakreslit vlajku nebo nápis AZ. Pak je tu samozřejmě druhá, klasická varianta - vyhlídnu si někoho, kdo má čistý obličej a jdu ho oslovit. Pokud jde o děti, ty se většinou rády nechají pomalovat. S dospěláky už to tak jednoduché není. Je super, když je nějaký rodič velmi ochotný, ale někteří pochopitelně nechtějí, například, když jedou zpátky domů autobusem apod. Pokud je nepřesvědčím, nedá se nic dělat, a tak se pokusím alespoň o kompromis - nakreslit trikolóru na zápěstí. To už dospěláci většinou svolí a já odcházím spokojená. Věřte, že ve finále je pak fajn pocit, když ke konci dne už skoro nemůžete najít člověka, který by barvy AZetu někde namalované neměl", dodává slečna Kubiczková...

Celá akce, příchodem prvních dětí, začala už před 14. hodinou, kdyby trenéři a hráči nezačali kolem 17. hodiny, kdy byl naplánován závěr, balit jednotlivá stanoviště, je velice pravděpodobné, že mnoho dětí by si atrakcí na ploše užívalo ještě dlouho poté. Tak je to bavilo, tak byla děcka spokojená. A co už zmíněná paní Foldyna Holendová? Jak ona letošní Den dětí hodnotí? "Musím říct, že předchozí dva ročníky vždy přinesly pěknou návštěvnost, ze které jsem měla radost. To, kolik lidí ale dorazilo letos, bylo moc milým překvapením. Laťku návštěvnosti jsme zase posunuli o kousek dál. Hlavně během první hodiny jsem byla chvílemi až šokovaná (v nejlepším slova smyslu), jaké davy lidí přicházely. S ohledem na to jsme začali už chvíli po začátku navyšovat i kapacitu připravených balíčků pro děti, ale nakonec se vše operativně zvládlo, na všechny se dostalo."

Co říci závěrem? Je třeba poděkovat, protože i letos si všechna dítka, která úspěšně absolvovala všechna stanoviště, odnesla drobné ceny, drobné občerstvení. Dostalo se samozřejmě i na rodiče, kteří využívali občerstvení bufetu Gól. Mnohým se, i vinou velké průtrže mračen, domů příliš nechtělo, v jednu chvíli byla lidmi obsypána i tribuna A, ten pohled opravdu bavil... Tohle všechno, konkrétně už zmíněné odměny všem soutěžícím, by však nešlo bez podpory, kterou tato akce každoročně má... "Chci moc poděkovat všem, kteří se na organizaci a průběhu akce podíleli. Kolegům, trenérům, hráčům A týmu a všem dobrým duším kolem klubu, které se zapojily a pomohly. Děkuji za podporu akce Správě sportovních a rekreačních zařízení. A samozřejmě nemůžu zapomenout ani na partnery, kteří nám se zajištěním dětského dne pomohli finančně či materiálně. A v neposlední řadě děkuji všem, kteří dorazili a odpoledne plné zábavy si s námi užili", dodává zcela závěrem paní Foldyna Holendová, která, stejně jako třeba marketingový manažer Marek Szypka, strávila v Gascontrol aréně takřka celý den. Proto, aby se děti, spolu se značkou AZ, bavily. A ony se bavily náramně. 

AZ opět potvrdil, že ve městě je zavedenou a populární značkou. Sobotní účast je nezpochybnitelným razítkem. O to cennějším, že těch možností, kde a jak mohla dítka v sobotu trávit čas, byla velká spousta... Tak za rok na viděnou!

Celá fotogalerie z akce ZDE

Youtube