Derby je tu! V pondělí přijede Frýdek-Místek

21.10.2018 | Jan Kudělka

A máme tu derby! V pondělí přivítají AZeťáci na svém ledě HC Frýdek-Místek. Zápasy s tímto soupeřem vždy stojí za to, tak přijťe přímo na stadion fandit svému týmu. Utkání začíná na ledě GASCONTROL Arény v 18:00.

HC Frýdek-Místek

Frýdečtí hokejisté jsou dalším týmem z CHANCE Ligy, kterým vstup do ligy letos nevyšel. Po prvních dvou kolech neměli na svém kontě ani jeden bod. Pak sice díky dvěma výhrám dokázali získat 6 bodů, ale v následujících osmi kolech nezískali ani bod. Vedení klubu na to reagovalo odvoláním trenérské dvojice Jiří Juřík-Marek Malík. Na jejich místo nastoupili Vlastimil Wojnar a Jozef Daňo. Změna na trenérském postu evidentně zafungovala. Přišly totiž výhry v Prostějově a s Kadaní. Naposledy v sobotu vybojovali Rysi bod na vlastním ledě proti silnému Kladnu a v tabulce se ze dna posunuli na 13. příčku se ziskem třinácti bodů.

Lepší vstup do tohoto zápasu si Frýdek nemohl přát. Hned v 2. minutě zápasu se prosadil MILAN MIKULÍK. Domácí si ale vedení dlouho neužili, když o další dvě minuty srovnal skóre ŠTĚPÁN BLÁHA. Domácím vedení dokázal vrátit v sedmé minutě duelu ADAM RAŠKA. Rytíři ale nepolevili v tempu a skóre dokázali opět vyrovnat a nejen to. Tři minuty před koncem první třetiny dokonce vstřelili svůj třetí gól zápasu po střele LADISLAVA ZIKMUNDA a do šaten šli po první třetině s jednobrankovým náskokem. Ve druhé třetině byli lepším týmem domácí, kteří dokázali vstřelit dvě branky. Kladenští však nezaháleli a vstřelili také branku a do šaten se šlo po druhé třetině za vyrovnaného skóre 4:4. Ve třetí třetině se dokázaly opět prosadit oba týmy a zápas tak dospěl až do prodloužení. V tom byli úspěšnější hosté, a po gólu PETRA VAMPOLY si domů odvezli cenné 2 body.

HC Frýdek-Místek - Rytíři Kladno 5:6pp (2:3, 2:1, 1:1 – 0:1)

Branky a nahrávky: 3. Mikulík (Kofroň), 7. Raška (Krisl, Martynek), 25. Martynek (TS), 27. Martynek (Raška), 51. Martynek (Przybyla, Bartko) – 5. Bláha (Nash, Zajíc), 16. Kubík (Nash, Redlich), 17. Zikmund (Kubík, Nash), 26. Jelínek, 42. Zikmund (Zajíc, T. Kaut), 61. Vampola (Zikmund, Kehar). Rozhodčí: Přikryl, Fiala – Karel Lukš, Novák. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 24:37 Diváci: 1852.

Sestava Frýdku-Místku v posledním zápase:

Hamerlík – Žovinec, Husák, Haman, Zahradníček, Bartko, Krisl, Matyáš – Hladonik, Mikulík (C), Kofroň – Peterek, Novotný, Rudovský – Martynek (A), Przybyla, Raška – Christov, Klimša (A), J. Kalus.

Trenér Vlastimil Wojnar byl po utkání spokojen: "Myslím si, že to byl výborný zápas, rychlý, mělo to nasazení, fanoušci byli výborní, tisíc osm set lidí, spousta gólů. Mohli jsme rozhodnout, taky jsme mohli dostat na 5:4. Hamas (Peter Hamerlík) nás na konci dobře podržel. Celý tým fungoval od osmé minuty. Před zápasem bychom brali jeden bod všemi deseti, ale samozřejmě se každý bod počítá."

AZ Residomo Havířov

Havířov uzavřel první čtvrtinu soutěže výhrou 2:1 v Třebíčí. Po prvních 15. kolech ligy si na své konto připsali havířovští hokejisté 8 výher a 7 proher. S touto bilancí se umístili na pěkném 8. místě s 23 body na svém kontě. Do druhé čtvrtiny ligy vstoupil AZet v sobotu na ledě Litoměřic. Zápas se však výsledkově nevydařil a 3 body nakonec zůstaly na severu Čech, zejména díky špatné druhé třetině, kterou prohrál 0:3.

AZ vstoupil do posledního utkání CHANCE Ligy dobře, když si po bezmála sedmnácti vteřinách hry vybudoval dobrou šanci. Vystřelený puk však schoval Michaljov jen do své lapačky. Dobrou gólovou šanci si vybudovali také domácí, když hned ve druhé minutě Jirásek po Zdražilově přihrávce minul prázdnou branku. Závěr první třetiny přinesl pak ještě dvě nadějné akce na obou stranách, ale první třetina skončila nerozhodně 0:0. Ve druhé třetině byly lepším týmem ve všech ohledech domácí Kališníci. AZ inkasoval hned třikrát a nedokázal se sám prosadit. Domácí Stadion tak mohl být po druhé třetině nadmíru spokojen. V té závěrečné žádná ranka nepadla a všechny body tudíž zůstaly v Litoměřicích.

HC Stadion Litoměřice - AZ RESIDOMO Havířov 3:0 (0:0 3:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 24. J. Kloz (Rousek, Korkiakoski), 28. J. Kloz (Rousek, Korkiakoski), 29. M. Havelka (Strejček, J. Dvořák). Vyloučení: 6:7. Využití: 2:0. Střely na branku: 26:51 (9:19, 10:13, 7:19). Blokované střely: 15:4. Vhazování: 40:24. Diváci: 933

Sestava AZetu v posledním zápase:

Bláha – Chroboček, Matai, Bořuta (A), Dudek, Rutar, Mrowiec – R. Veselý, F. Seman (A), Rehuš – Maruna (C), Haas, Jergl – Gřeš, Pořízek, Kotala – L. Bednář, Cihlář, O. Procházka.

Sobotní porážku v Litoměřicích popsal Jiří Režnar takto: "Dopředu jsme věděli, že Litoměřice jsou hodně bruslící tým. V první třetině jsme víceméně hráli ještě to, co jsme chtěli. V druhé třetině jsme úplně propadli, byla to snad nejhorší třetina za mé působení u tohoto týmu. Ve třetí třetině jsme se herně trochu zvedli, ale nebyli jsme schopni vstřelit branku."

Před pondělním utkáním hlásí manažer Patrik Rimmel, tyto novinky: "Do utkání nastoupíme bez obránce Houdka, který je zraněný. Jinak derby chceme určitě vyhrát. Čekáme důrazný a kvalitní zápas proti farmě Třince s několika hráči Ocelářů v sestavě. My ale, pokud hrajeme co máme, jsme schopni porazit kohokoliv."

Vzájemné zápasy s Frýdkem-Místkem v minulé sezoně

V minulé sezoně se setkal AZ s Frýdkem celkem čtyřikrát, a vyšel z těchto zápasů vždy vítězně. Po výhře doma dvakrát 3:1 vyhrál i na ledě Frýdečanů 3:2 a 3:2 pp. Týmu z Frýdku se podařilo tedy ukrást Havířovu jen jeden bod v minulé sezóně. V této sezóně se zatím setkal AZ s Frýdeckým výběrem jednou a i v tomto případě zůstaly všechny body, po výhře AZetu v Polárce 3:0, na straně Havířovského celku. A jak dopadne další duel těchto týmů? Přijďte se na vlastní oči přesvědčit v pondělí od 18:00 do GASCONTROL Arény.

Zápas AZetu s HC Frýdek-Místek začíná v GASCONTROL Aréně v pondělí 22. 10. 2018 v 18:00. Přijďte naše hokejisty povzbudit.

Kupte si na domácí zápasy VSTUPENKU ON-LINE. Ušetříte si tak čekání ve frontě u pokladen. Návod, jak na to, naleznete v tomto článku.