Dokáže AZet začít rok 2016 venku vítězně? Soupeřem budou Bílé hvězdy z Třebíče

03.01.2016 | Josef Nudera

Konec roku 2015 se hokejistům AZ Havířov povedl velmi dobře a zakončil ho dvěma výhrami. Nejprve na ledě Slávie, následně doma proti Kadani. Udrží si naši hráči vítěznou vlnu, na které se právě vezou? S Třebíčí hrál Havířov v minulé sezoně play-off a je tomuto soupeři, co vracet. Podaří se vrátit hráčům AZetu domů s dalšími třemi body na kontě? Zápas se hraje v Třebíči v pondělí 4. 1. 2016 od 17:30.

Třebíči se nedaří pravidelně bodovat za tři body

Třebíč se v letošním ročníku WSM Ligy trápí a jde to vidět i podle postavení v tabulce. Bíle hvězdy se nacházejí na 8. místě ligového pořadí a sráží je především forma na domácím ledě. Pokud se podíváme právě na zápasy doma, tak je Třebíč třetím nejhorším týmem celé soutěže. Naopak na venkovních kluzištích je Třebíč na skvělém 4. místě.

Třebíč zatím marně hledá formu z loňského ročníku soutěže, což se také projevuje na výsledcích. Bílé hvězdy hrály hned v jedenácti případech prodloužení nebo samostatné nájezdy a pouze pětkrát dokázaly uhrát vítězství.

Posledních deset zápasů je rovněž jasným důkazem. Třebíč vyhrála pouze tři zápasy, v posledním případě padla na ledě Jihlavy po prodloužení. Poslední výhra přišla o kolo dříve, když doma Třebíč udolala Most.

36. kolo, středa 30. 12. 2015

HC Dukla Jihlava - Horácká Slávia Třebíč 3:2p (1:1, 0:0, 1:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 2. Skořepa (Gríger, Důras), 43. Gríger (Štebih, Kohout), 64. Štebih (Grebenyuk) – 18. Erat, 58. Dolníček (Pekr, Schejbal). Rozhodčí:Kubičík – Adamec, Poruba. Vyloučení:6:6, navíc Skořepa a Diviš (oba JIH) 10 minut OT. Využití: 2:0 V oslabení: 0:0. Střely na branku: 36:31. Diváci: 4788.

Report z utkání Jihlava – Třebíč čtěte na webu Třebíče ZDE.

Havířovu se závěr roku 2015 podařil skvěle

Havířov se dostal na konci roku do situace, kdy potřeboval bodovat, aby se zase dotáhl zpátky na pozice zaručující předkolo play-off. To se hráčům AZetu povedlo parádním způsobem. Pokud se podíváme na posledních 5 zápasů, najdeme ve statistikách tři výhry a dvě prohry. Z posledních čtyř zápasů, ale dokázali Havířovští vyhrát hned třikrát. Velkou bojovností se podařilo vyhrát v Benátkách, na Slávii a doma s Kadaní, kde si připsal Marek Laco čisté konto. A právě Marek Laco se v posledním období rozchytal do skvělé formy a drží Havířov v brance parádním způsobem.

V tabulce se AZ Havířov nachází před soubojem s Třebíčí na 10. místě, ze kterého ztrácí dva body na osmou Třebíč. Celkově ale sedmibodová ztráta na pátou Kadaň není neřešitelným úkolem a ještě se dále může uvažovat i o souboji o první šestku, která zaručuje přímý postup do čtvrtfinále. Havířov tento souboj nevzdá a bude dále bojovat a právě souboj v Třebíči bude důležitým.

36. kolo, středa 30. 12. 2015

AZ Havířov – SK Kadaň 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 2. Kanko (Okál, Maliník), 20. Lenďák (Kanko, Gřeš), 28. Mazanec (Okál, Kanko), 59. Maliník (Bednář, Lenďák).Rozhodčí: Škrobák – Měkýš, Wesley. Vyloučení: 6:6 + navíc Szathmáry (KAD) 10 min. OT, Vrána (KAD) 5 min. + do konce utkání krošček. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2045. Střely na branku: 37:34.

Reportáž z utkání proti Kadani čtěte na našem webu ZDE.

S Horáckou Slávií to má Havířov v této sezoně smírně

Souboje Havířova a Třebíče vyznívají v letošní sezoně lépe pro hostující celek. Havířov dokázal v 11. kole na ledě Třebíče vyhrát 4:2, když se mu podařila především třetí třetina utkání. Na druhou stranu ve 24. kole byla o jedinou branku úspěšnější Třebíč, která vyhrála na ledě K&K PNEU Arény 3:2. Bude tedy pokračovat zaběhnutý režim a vyhraje opět hostující tým? Nikdo z Havířova by se jistě nezlobil, kdyby tato zaběhnutá tradice v letošní sezoně ještě minimálně tento zápas pokračovala.

Z marodky se vrací několik hráčů, mezi nimi i Pechanec

Havířov hlásí návrat hráčů z marodky. Na listinu hráčů, kteří mohou opět hrát zápasy, se vrací Antonín Pechanec, David Bahounek, Tomáš Matějek a David Chroboček.

Naopak ale do zápasu určitě nezasáhne Michal Sztefek, který je zraněn v horní části těla a předpokládá se absence 7 dní.

Sestavy z minulých zápasů:

AZ Havířov: Laco – Lenďák, Krisl, Peslar, Mazanec, Graca, Punčochář – Štumpf, Hudeček, Sztefek – Kanko, Maliník, Okál – Kotala, Sedláček, Gřeš – Kalus, Bednář

SK Horácká Slavia Třebíč: Vejmelka – Bilčík, Malena, Bartoň, Čejka, Schejbal, Šaur, Přibyl, Šik – Pekr, Dolníček, Erat – Psota, Švec, Kusko – Jurča, Zohorna, Wasserbauer – Pokorný, Baldwin, Miškovský

Další zápasy 37. kola WSM Ligy

Most - Jihlava
Kladno – České Budějovice
Přerov – Benátky nad Jizerou
Prostějov – Šumperk
Slavia Praha – Ústí nad Labem
Kadaň - Litoměřice

Zápas sledujte on-line

Jako z každého utkání AZ Havířov ve WSM Ligy je opět připraven klasický textový on-line přenos, který poslouží vám, kteří se na třebíčský zimní stadion nevydáte osobně.

On-line AZ Havířov – Horácká Slávia Třebíč ZDE .