Dokáže Azet v zápase s Opavou nastartovat k sérii vítězství? Uvidíme v sobotu.

11.01.2013 | Petr Miklas

H A V Í Ř O V – Posledních pět zápasů nepřineslo hokejistům Havířova lichotivou bilanci, získali z nich pouze tři body, když jednou vyhráli po samostatných nájezdech, jednou padli v prodloužení a ve třech případech odcházeli poraženi. Sobotním soupeřem Azetu bude HC Slezan Opava, což je tým, který má svou sérii ještě horší, protože z posledních pěti utkání získal pouhý bod a klesl na předposlední příčku. Příští střetnutí obou celků přinese jedinečnou možnost tuto sérii zlomit, ať už na jedné, či druhé straně. Doufejme, že tím, kdo se bude po šedesáti minutách radovat, bude domácí Azet.

V dosavadním průběhu sezóny se Azet s Opavou střetl pouze dvakrát, v osmém kole na domácím ledě zvítězil 3:2 v prodloužení, když ztratil vyhraný zápas v závěru utkání – nejprve Robert Najdek trefil při power-play soupeře tyč, z následného protiútoku opavský Petr Wolf vyrovnal. V prodloužení se hrálo pouze minutu, protože Najdek své zaváhání ze závěru třetí třetiny napravil a svou brankou utkání ukončil.

Druhé střetnutí obou soupeřů přineslo devatenácté kolo, ve kterém Slezan hostil Havířov. Azet dokázal opavský zimní stadion vyloupit, když třemi brankami ve třetí třetině otočil zápas a odvezl si vítězství v poměru 2:4. Velkou zásluhu na vítězství měl brankář Azetu Petr Matoušek, který, hlavně v závěru utkání, podržel své mužstvo. Gólem a asistencí přispěli k výhře i Sztefek a Pechanec.

Ale v sobotu to bude úplně jiný zápas. Zranění hráči Havířova se začínají vracet do hry a pomalu by se měla projevit síla týmu, který dlouho nehrál v optimální sestavě a byl neustále decimován zraněními. Když už jsme u zranění, hrát zřejmě stále ještě nebude Jan Maruna, který rehabilituje po zranění kolene, nejistý je start Petra Prokopa, jenž si poranil ruku při zápase s Frýdkem-Místkem.

Jak jsou na tom oba celky s produktivitou? Azet nastřílel v jednatřiceti utkáních 132 branek, což je suverénně nejvíc v soutěži, zároveň jich nejmíň inkasoval – pouhých 78. Opava se z gólu radovala přesně stokrát, ale 111 branek dostala.

Za Havířov se na nastřílených brankách nejvíce podílela trojice Jan Kolařík 39 bodů (23 branek+ 16 asistencí), Antonín Pechanec 33 (11+22) a Robert Najdek 27 (15+12). Z obránců jsou nejproduktivnější Petr Prokop 20 (6+14), Patrik Rimmel 15 (6+9) a Jiří Krisl 15 (5+10). Branku Azetu hájila trojice brankářů, jedničkou je Lukáš Daneček, který nastoupil v 19 zápasech a drží si vysokou úspěšnost zásahů – 91,79%. Záda mu kryje již zmiňovaný Petr Matoušek, jenž chytal dvanáctkrát a úspěšnost zásahů má 88,85%. Třetím, kdo v této sezóně chytal za Havířov je junior Ondřej Tomšů, který musel třikrát zaskočit za zraněné kolegy a vedl si velmi dobře, protože si připsal dvě výhry a úspěšnost zásahů 95,35%.

Opavskou ofenzivu táhnou Tomáš Měch 25 (8+17), Petr Chalupa 24 (14+10) a Bohumil Herman 20 (7+13). Hned tři obránci nasbírali 15 bodú, jsou jimi Josef Tichý (5+10), David Galvas a Jaromír Bednárek – shodně 4+11. Brankářskou jedničkou Slezanu je Dušan Šafránek, který odchytal 27 zápasů s průměrem 3,18 obdržených branek na zápas. Třikrát se do branky postavil junior Vítězslav Kober, který má průměr 3,81 branek na zápas. V posledním utkání, které Slezan prohrál 2:8 odchytal 14 minut Koberův kolega z juniorky Jiří Novák.

Jak již bylo zmíněno, Azet nemá nejlepší sérii – pár slov nám k tomu řekl Petr Kanko: „My už to nějakou dobu řešíme. Myslím si, že tým na to máme, ale nějak nám to nejde. Je to o jednotlivcích, každý musí chtít a musíme se semknout. Musíme šlapat jako tým a soustředit se na zápasy, které nás čekají.“

„Teď máme Opavu, která je předposlední, takže to by měla být naše startovací čára a měli bychom urvat tři body. Za měsíc začíná play-off a my potřebujeme být nahoře, abychom začínali doma a měli podporu fanoušků. “
uzavírá Petr Kanko.

Sestavy z minulého zápasu

HC AZ Havířov 2010: Daneček L. - Balčík, Vydra, Krisl, Hegegy, Zeintek M., Rimmel, Graca, Hartmann - Najdek, Bursík, Haas, Pechanec, Kanko, Kolařík, Štefek, Stránský, Klimša, Daneček J., Kasperlík, Říčka.

HC Slezan Opava: Kober (46. Novák) – Tichý, Mosler, Vrabel, Galvas, Tůma, Bednárek, Kysela – Černý, Měch, Herman – Wolf, Chalupa, Vlašánek – Pavelek, Mlýnek, Kocián – Džemla, Polok, Vítek.

Podaří se tedy Azetu rozjet vítěznou sérii? Přijďte se přesvědčit v sobotu do K&K Pneu Arény, utkání začíná v 17 hodin. Pro ty, kdo nemohou přijít osobně bude připraven onlajn přenos, který můžete sledovat zde.