VSTUPENKY NA PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Dorostenci absolvovali turnaj v Pardubicích

29.08.2020 | Tomáš Vlček

V rámci přípravy na následující ročník extraligy dorostu se havířovští mladíci zúčastnili ve dnech 22. – 23. srpna velmi kvalitně obsazeného turnaje v Pardubicích.

Kromě domácího Dynama soupeřili AZeťáci o Pohár primátora s Olomoucí, Chomutovem a Přerovem. Trenér Tomáš Urbánek účast na turnaji velice kvituje: „Účast na tak kvalitním turnaji je pro nás obrovské plus. Jsme moc rádi, že Pardubice s námi už v posledních letech počítají. Hlavním cílem nebylo umístění, ale dát prostor všem hráčům. Vidět je v různých situacích a na různých postech.“

Prvním soupeřem AZeťáků byli olomoučtí Kohouti. AZ byl po celou dobu utkání aktivnější, ale brankově to nedokázal vyjádřit. „Měli jsme obrovskou střeleckou převahu, ale z jedné chyby nás soupeř potrestal a to nás, spolu se střeleckou nemohoucností, stálo výsledek. Ale jinak naše hra měla velmi dobré parametry,“ hodnotí zápas trenér Urbánek.

HC Olomouc - AZ Resimodo Havířov 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)

V druhém sobotním utkání naopak havířovští dokázali udržet čisté konto (nulu vychytal Tomáš Maňásek) a díky brankám Belana a Lysoňka si připsal výhru. „Přerov je další tým z naší skupiny extraligy. Předvedli jsme proti němu velice dobrý výkon a vyhráli jsme naprosto po zásluze,“ zdůrazňuje trenér Urbánek.

AZ Resimodo Havířov - HC Zubři Přerov 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)

Branky a nahrávky AZetu: 14. Belan (Žák), 27. Lysoněk (Belán)

V neděli se havířovští mladíci postavili nejprve proti chomutovským Pirátům. V první třetině otevřeli skóre a na začátku třetí dokázali srovnat i vedení soupeře, ale nakonec podlehli 2:5.

AZ Resimodo Havířov - Piráti Chomutov 2:5 (1:0, 0:2, 1:3)

Branky a nahrávky AZetu: 10. Lysoněk (Žák), 33. Kremnicky (Becher, Bárta)

Posledním protivníkem AZetu byli domácí. Dlouho vyrovnané utkání nakonec na svou stranu strhli hráči Dynama, kteří tak vykročili k výhře v celém turnaji.

HC Dynamo Pardubice - AZ Heimstaden Havířov 5:3 (1:1, 3:2, 1:0)

Branky a nahrávky AZetu: 9. Becher (Bárta), 20. Lysoněk (Žák), 28. Žák (Lysoněk).

„Chomutov i Pardubice patří v naší kategorii k absolutní špičce, pravidelně bojují o medailové příčky. V zápasech s nimi jsme byli na takové sinusoidě. Chvílemi jsme hráli velmi dobře, ale také jsme měli výpadky a kupili jsme chyby. Celkově bych ale řekl, že jsme si proti těmto týmům nevedli špatně.“

„Turnaj nám ukázal, že ještě máme do začátku extraligy na čem pracovat. Některé věci z tréninku v naší hře byly, některé ještě musíme vylepšit. Taky jsme hodně točili sestavu a pozorovali kluky, jak reagují v různých situacích. To byl hlavní cíl, se kterým jsme na turnaj jeli,“ uzavírá trenér Urbánek.

Sestava AZetu na turnaji:

Brankáři: Maňásek, Dybal

Obránci: Kalina, Wlodara, Kubíček, Pilíšek, Zavřel, Gřegoř, Mlýnek

Útočníci: Bárta, Becher, Lysoněk, Belan, Loza, Mikula, Jung, Siekierka, Macko, Kubečka, Hansel, Žák, Valouch.

Pozn.: U článku jsou použity fotografie ze zápasu H. Brod - AZ odehraném 1. 2. 2020.