Dorostenci jdou do akce, doma vyzvou Warriors a Techniku

16.09.2022 | Jiří Pudich

Už v pátek 16. září odstartuje sezona havířovských dorostenců. AZet otevře ročník proti Warriors Brnu na domácím ledě, v neděli změří síly s brněnskou Technikou.

Už v pátek 16. září započne sezona havířovských dorostenců. AZet otevře ročník proti Warriors Brnu na domácím ledě.

V uplynulém ročníku dorostenci AZetu sestoupili. Pojďme se nejprve krátce ohlédnout za uplynulým ročníkem. V základní části Východní divize ELD dokázal Havířov zvítězit jen čtyřikrát z osmnácti utkání a ztratil tři body na předposlední Porubu. Ve skupině o účast v play-off si Havířov vedl lépe a skončil předposlední s desetibodovým náskokem na Vsetín, na čtvrtou Porubu ztratil AZet dvanáct bodů-

Na koho se budete moci těšit? Roli strážce svatyně bude zastávat Viktor Král. Patnáctiletý brankář se v uplynulém ročníku ELD představil jednou, zaregistroval 88.37% úspěšnost zákroků.

Obrannou práci bude vykonávat šestice hráčů ve složení Daniel Beleš, Filip Brecher, Adam Burgert, Vojtěch Jurček, Marco Říman a Ondřej Szarowski. Vody dorostenecké ELD už okusili šestnáctiletí Beleš a Jurček. Oba beci naskočili do 17 zápasů, ovšem mimo dvou trestných minut se do statistické tabulky nezapsali. Benjamínek Szarowski, jeden ze 14letých členů soupisky, naskočil do jednoho střetnutí v soutěži 9. tříd, ale nezapsal se do statistik.

Z útočníků se loni v ELD představilo osm hráčů. Nejproduktivnějším z nich byl Jakub Toma. Šestnáctiletý útočník si ve 26 duelech připsal 11 bodů za sedm branek a čtyři nahrávky. Nadějí mladých havířovských hokejistů je Olaf Zachariasz. Ten odehrál sice jen 14 utkání, ale bodoval osmkrát (5+3). Mimo tyto dva hráče se ovšem do tabulky střelců zapsal už jenom Kryštof Grygar (1+1). Zbytek útočných sil nebodoval.

Do nové sezony povede Havířov trenér Marek Pavlačka. Co je v nové sezoně potřeba udělat jinak, aby byl tým úspěšnější? „Něco se tady udělalo špatně. Kluci byli rozesetí po Českém Těšíně, Karviné… Je potřeba to postavit zpátky a udělat dobrou partu. Kluci musí bojovat o to, aby se dostali zpátky,“ velí jednoznačně kouč havířovských dorostenců.

V září se Havířov kromě brněnských Warriors doma utká také s Technikou Brno (18. 9.), vyjede do Vsetína (23. 9.), doma vyzve Třebíč (25. 9.), a pak zamíří do Ústí nad Labem (28. 9.).