AZ Havířov

Kupte si vstupenky ON-LINE. Ušetříte si čekání ve frontě u pokladen. Podrobnosti v článku.

Dorostenecké týmy zahajují své extraligové soutěže

05.09.2017 | Tomáš Vlček

H A V Í Ř O V - Následující víkend bude zahájena nejen WSM liga, ale také extraliga staršího a mladšího dorostu, v níž má HC AZ Havířov rovněž své zástupce. Proto přinášíme aktuální informace z tábora obou dorosteneckých týmů.

Starší dorost

Starší dorostenci šli do loňské sezony s cílem vyhnout se bojům o záchranu, což s přehledem zvládli a nakonec bojovali o postup do play-off. Ten jim sice o pár bodů unikl, ale i tak mohli být s konečným 17. místem ve 24 členné extralize určitě spokojeni.

Pro letošní sezonu je cíl v zásadě podobný. Tým prošel obvyklou proměnou. Starší hráče ročníku 1999 nahradili mladíci z ročníku 2001. Přičemž mnozí z nich už sbírali zkušenosti v této vyšší kategorii i loni. Z loňského ročníku 2000 nepokračují jen Matěj Potočný (Vítkovice). Naopak po roce se z Vítkovic vrací útočník Ernest Bochnak (Poruba), úplným nováčkem, nejen v týmu, ale i v klubu je obránce Josef Uhlíř (Šumperk).

Herní systém extraligy SD prodělal pro letošní sezonu velké změny. Místo tradičních tří osmičlenných skupin se po zařazení Salzburgu vytvořilo 5 pětičlenných. AZ byl spolu s Třincem, Vítkovicemi, Zlínem a Vsetínem zařazen do velmi silné skupiny E. V ní se všechny týmy nejprve utkají čtyřkolově (2x doma, 2x venku) mezi sebou a následně, podle umístění, budou v další části sezony pokračovat ve skupině o pořadí pro play-off a nebo ve skupině o umístění na 15. – 25. místě.

Trenér Tomáš Urbánek vidí situaci před zahájením extraligových bojů následovně. „S přípravou jsem spokojen, proběhla, jak jsme chtěli, ale zajíci se počítají až po honu. Teď jsme nervózní a natěšení na první kolo a to nám teprve ukáže, jak na tom jsme. Víme ale, že musíme pořád tvrdě pracovat, bez toho to nejde. Cíle pro sezonu samozřejmě interně stanoveny máme. Víme, že nás čeká těžká sezona, chceme jít zápas od zápasu, předvádět atraktivní hokej a taky si ty zápasy užívat. Především se chceme jako loni vyhnout starostem ohledně záchrany.“

A co říká kouč havířovských starších dorostenců na reorganizaci soutěže? „Rozhodli to lidé, kteří jsou k tomu kompetentní. Můj názor je, že soutěž měla slušné parametry a rozbilo se něco, co fungovalo. Sám jsem zvědav, co nás podle nového plán soutěže čeká. Myslím, že to bude pro všechny týmy mnohem náročnější.“

Do své extraligy vstoupí AZeťáci v pátek 8. září na ledě Vítkovic, doma se představí o týden později od 18:00 proti Vsetínu. Celý rozpis utkání naleznete ZDE.

Výsledky přípravných utkání staršího dorostu:

AZ - Třinec 3:2 (hráno v N. Jičíně)
Vítkovice - AZ 3:2p
AZ - Žilina 8:3 (hráno v Jastrzebie)
AZ - Jastrzebie (JUN) 5:2
Vsetín – AZ 6:1
AZ – Riga 5:4
AZ – Vsetín 1:2
Zlín - AZ 4:3p

Soupiska staršího dorostu HC AZ Havířov pro sezonu 2017/2018

Brankáři: Dufek Michal, Štipčák Marek

Obránci: Grygar Ondřej, Hrček Jiří, Pavelek Vojtěch, Pliska Martin, Máca Radek, Ševěček Vojtěch, Thiel Jan, Uhlíř Josef

Útočníci: Bambula Jan, Bochnak Ernest, Cienciala Jan, Del Favero Tadeáš, Dufek Karel, Hilšer Adam, Janeček Michal, Juhász Lukáš, Pindel Vojtěch, Revaj Marek, Tomeček Daniel, Žídek Jan

Trenér: Tomáš Urbánek, Asistent: Jan Tancer

Mladší dorost

Mladší dorostenci dosáhli v minulé sezoně obrovský úspěch. Nejen, že se probojovali do play-off, ale v něm vyřadili ve čtvrtfinále favorizovaný Třinec a v semifinále zle zatápěli i pozdějším vicemistrům z Vítkovic. Nakonec jejich postup do semifinále play-off východní skupiny znamenal, že se dostali mezi 12 nejlepších týmů ČR!

Zopakovat podobný obrovský úspěch bude nesmírně těžké, ale tým kolem trenéra Tomáše Potěšila nechce z nastaveného trendu posledních dvou let uhýbat.

Také tady samozřejmě proběhla obměna kádru. Hráči ročníku 2001 se přesunuli do staršího dorostu a naopak přišli hráči ročníku 2003. Bohužel z havířovské 8. třídy se do týmu probojovali jen útočníci Szturc a Urbančík. A tak musel kouč Potěšil zalovit v širších hokejových vodách. Nakonec se po dlouhé a náročné přípravě vykrystalizoval tento kádr.

Soupiska mladšího dorostu HC AZ Havířov pro sezonu 2017/2018

Brankáři: Ludvík Dominik, Nowak Antonín, Pavlas Filip

Obránci: Bílek Matěj, Černý Adam, Dabrowski Filip, Frančiak Jakub, Koubek Dominik, Macurák Filip, Puzoň Šimon, Topolanský Lukáš, Zmarzlak Antonín

Útočníci: Adámek Lukáš, Backa Ondřej, Bochnak Wiktor, Byčkov Filip, Čempel Matěj, Horvát Kevin, Mastič Maxim, Mikula Patrik, Pavlačka Martin, Stromko Jan, Szturc Gabriel, Urbančík Jakub, Vojkůvka Marek, Zapletal Jakub

Trenér: Tomáš Potěšil, Asistent: Marek Revaj

Výsledky přípravných utkání MD AZ Havířov

Vítkovice – AZ 4:2
Zlín – AZ 4:2
Opava – AZ 1:3
Poruba – AZ 0:8
Vítkovice – AZ 2:3
Turnaj v Mladé Boleslavi
AZ – Trenčín 1:3
AZ - Mladá Boleslav 7:2
AZ - Litvínov 1:0
AZ – Ingolstadt (GER) 10:1

Soustředění v Jastrzebie
AZ – Žilina 1:4

Turnaj ve Zlíně
AZ – Zlín 3:0
AZ – Kometa 0:5
AZ – Hradec Králové 0:2
AZ – Trenčín 3:1
AZ – Třinec 5:2
AZ – Vsetín 3:2sn

Kouč Tomáš Potešil před začátkem extraligy vidí situaci takto. „Přípravu nám samozřejmě částečně zkomplikovala rekonstrukce šaten. Měli jsme tím pádem hodně dojíždění a hráli jsme hodně zápasů mimo Havířov, takže to bylo velmi náročné. Výsledky nejsou špatné, ale podávali jsme poměrně nevyrovnané výkony. Tým jsme poskládali z velké části nový. Je v něm asi 14 nových hráčů. Takže teprve je dostáváme do nějakého herního systému a souhry. Někteří s tím mají trochu problém. Byli totiž lídry svých týmů v nižších soutěžích, ale nebyli zvyklí hrát až tak pro tým. Tak uvidíme jak, se nám to podaří. Po individuální stránce myslím, je tým silný, ale uvidíme, jak se nám jej podaří stmelit jako kolektiv. To bude rozhodující a na tom pracujeme.“

A jakým cílem AZeťácký mladší dorost jde do sezony? „Něco jsme si tady v předchozích dvou sezonách nastavili a v tom chceme pokračovat. Chceme hrát kvalitní hokej, dostat se opět do té první čtyřky a ukázat, že to loni nebyla náhoda. Myslím ale, že to bude letos mnohem těžší. Do toho souboje mezi Vítkovice, Zlín, Třinec a nás totiž letos zasáhne i Přerov, který měl loni svůj ročník 2003 na závěrečném turnaji 8. tříd o titul mistra republiky, a kousat bude i Šumperk. Důležité bude neztrácet s papírově slabšími, vyhrávat doma a brát body favoritům,“ uzavírá trenér Potěšil.

Doplňme, že desetičlennou východní skupinu extraligy MD doplňuje Poruba, Vsetín, Warrior Brno a Technika Brno.

Mladší dorost vstupuje do soutěže v sobotu 9. září ve 14:00 doma duelem proti Šumperku. Rozpis všech utkání základní části naleznete ZDE.

Instagram Youtube