Druhou polovinu baráže začne AZet v sobotu v Klášterci

06.04.2012 | Tomáš Vlček

Baráž o 1. ligu je přesně v polovině. Všech pět jejích účastníků odehrálo čtyři zápasy a mělo také jedno „volno“. Pro AZet se zatím situace nevyvíjí příznivě, protože mu se ziskem tří bodů patří v tabulce až páté místo. Ale rozhodnuto zdaleka nic není. Ve hře je ještě 12 bodů, o které se bude bojovat v následujících deseti dnech. A Havířov bude usilovat o zisk některých z nich už v sobotu od 18:00 v Klášterci nad Ohří.

S první polovinou baráže nepanuje v klubu spokojenost. Zisk tří bodů, za výhru v prodloužení nad Kláštercem 4:3 a prohru na nájezdy v 2:3 Hodoníně, je určitě méně než se čekalo. A protože s „prvoligisty“ Berounem a Mostem AZet prohrál shodně 2:4, více bodů nezískal. Na druhou stranu jsou hlavní příčiny těchto výsledků všeobecně známy. Tým není zdravotně v pohodě, hráči jsou po nemoci nebo je stíhají zranění. Přesto je atmosféra v kabině i nadále bojovná a je jisté, že do dalších bojů se půjde s maximální snahou bodovat a zlepšit tak své postavení v tabulce.

Náš sobotní soupeř, tedy HC Klášterec nad Ohří, je v tabulce s pěti body o jednu příčku výše. Zatím si připsal už zmiňovanou prohru v prodloužení v Havířově, prohru na nájezdy doma s Hodonínem 7:8, prohru v Berouně1:2, ale také výhru nad lídrem tabulky Mostem 3:1. Jak je vidět, všechny jeho výsledky jsou velmi těsné a v utkáních se bojuje až do úplného konce. Nejinak tomu bude jistě i v sobotu.

V týmu našeho soupeře se zatím bodově nejvíce daří Liboru Řepíkovi (4+2), který dal dvě branky i v Havířově a Jakubu Hofmeisterovi (1+3). Obrannou činnost zvládají se třemi plusovými body nejlépe beci Jakub Loučka a Michal Žižka. Nejtrestanějším hráčem je s 32 minutami Petr Freiberg. V brance se už vystřídali oba kluboví gólmani. Více minut i lepší statistiky má 22 letý Jan Kaššák než o 11 let starší Pavel Damašek. Radost může mít trenér Klášterce Michal Jäger z faktu, že se bodově prosadilo už čtrnáct jeho svěřenců.

Na straně AZetu je nejlepším střelcem třígólový Vít Stránský, a dvoubrankoví David Klimša a trochu překvapivě i obránce Marek Zientek. V obraně se jistě bude sázet především na opory Jirku Krisla a Lukáše Zientka. Zda se do branky postaví Adam Vrba nebo Lukáš Daneček se uvidí až před zápasem.

Zápas začíná od 18:00 a chystá se na něj početná skupina fanoušků AZetu. Snad tedy pomohou vytvořit hráčům atmosféru, která jim pomůže k zisku bodů. Pro ty ostatní je tradičně připraven onlajnový report.

Sestavy z posledních zápasů:

Klášterec nad Ohří: Kaššák (Damašek) - Žižka D., Kolčava, Žižka M., Dostál, Hartman, Loučka, Kocek, Mašek, Freiberg, Tenkač, Heindl, Pražák, Jáchym, Miklovič, Stehlík, Polanský, Řepík, Kalinovič, Mužík, Hofmeister.

AZ Havířov: Daneček (Vrba) - Krisl, Jonáš, L. Zientek, Vydra, M. Zientek, Rimmel - Stránský, Potočný, Sztefek - Klimša, Říčka, Maruna - Brezani, Pechanec, Lhotský - Pavlas, Pastrňák.

V dalším sobotním zápase se střetnou rovněž od 18:00 Hodonín a Most, Beroun má volno.