Vstupenky na utkání AZetu kupujte zde.

Druhou zastávkou AZetu na třídílném tripu jsou v pátek Karlovy Vary

17.11.2017 | Tomáš Vlček

Po čtvrteční výhře v Ústí nad Labem se havířovští hokejisté přesunuli do nejzápadnějšího prvoligového města – Karlových Varů. Na ledě místní Energie odehrají v pátek od 17:00 předehrávaný zápas 23. kola. V souboji s lídrem tabulky je určitě nečeká nic lehkého.

HC Energie Karlovy Vary

Západočeši vstupovali po sestupu z extraligy do prvoligové soutěže jako jeden z favoritů a tuto roli bezezbytku plní. Pouze Kladno se jim skoro vyrovná co počtu získaných bodů, ale jinak dominují soutěži v téměř všech týmových statistikách a díky produktivnímu obránci Matiči Podlipnikovi i bodování jednotlivců.

V posledních pěti zápasech si svěřenci hl. trenéra Martina Pešouta připsali čtyři výhry (Benátky, Kladno, Přerov, Slavia) a prohráli jen 1:2 v Litoměřicích. Naposledy porazili ve středu doma jednoznačně pražskou Slavii 6:2.

HC Energie Karlovy Vary - HC Slavia Praha 6:2 (2:0, 3:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 4. Balán (T. Rachůnek), 19. Skuhravý (O. Beránek), 22. Stloukal (Podlipnik, Gríger), 29. Kohout (Kverka), 40. Flek (O. Beránek), 54. T. Rachůnek (Gorčík, Balán) – 36. Račuk (J. Novák), 59. Šafránek (Endál). Vyloučení: 2:6. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 3042. Střely na branku: 34:14.

Asistent trenéra Tomáš Mariška v pozápasovém rozhovoru prohlásil. „Hráli jsme se soupeřem, který měl před přestávkou vynikající sérii a poskočil v tabulce hodně vysoko. My jsme se snažili na tento zápas velice dobře připravit a myslím si, že se nám do něj povedlo výborně vstoupit. Měli jsme lepší pohyb a donutili jsme soupeře k chybám. Následně jsme měli tlak, ze kterého jsme vyprodukovali branky a tím pohybem jsme si řekli i o fauly. Škoda jen polevení za stavu 4:0.“

Lídrem bodování je již zmiňovaný slovinský obránce Matič Podlipnik (9+16), velmi produktivní jsou ale i jeho kolegové z defenzívy Daniel Krejčí (2+7) a Vladimír Sičák (1+8). Ve vyrovnaných útočných řadách jsou na tom nejlépe Tomáš Rachůnek (8+11), Petr Stloukal (8+8), Martin Kohout (5+11) a nejlepší střelec Petr Beránek (11+4). V brance se střídají Filip Novotný (průměr 1,47, úspěšnost 93,48%) a Tomáš Závorka (průměr 1,88, úspěšnost 91,33%).

Sestava HC Energie Karlovy Vary v posledním utkání:

F. Novotný – Krejčí, Sičák (A), M. Rohan, Podlipnik, J. Tomeček, T. Kvapil – T. Rachůnek, Balán (A), Gorčík – O. Beránek, Gríger, Flek – Tuominen, Skuhravý (C), Šik – Stloukal, Kverka, Kohout

AZ Residomo Havířov

Havířovští se do Varů vydávají z Ústí v dobré náladě, protože ve čtvrtek na severu Čech dokázali Slovanu vrátit domácí porážku, a po výhře 2:0 sebrat všechny 3 body. Poměrně vyrovnané utkání rozhodli ve třetí třetině branky Jana Hudečka a Jakuba Mataie.

HC Slovan Ústí nad Labem – AZ Residomo Havířov 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 50. Hudeček (M. Kalus, Puzič), 56. Matai (Postnikov). Rozhodčí: Zubzanda, Grech – Toman, Coubal. Vyloučení: 3:10. Bez využití. Diváci: 1.025. Střely na branku: 31:32 (9:12, 10:13, 12:7). Zblokované střely: 9:13. Vhazování: 28:29. Průběh utkání: 0:0, 0:2.

Základem byl podle trenéra Martina Janečka trpělivý a týmový taktický výkon. „My jsme si sem přijeli pro tři body a podařilo se. Vzhledem k tomu, že nám dlouhé cesty v den zápasu nedělají dobře, tak jsme do Ústí přijeli již ve středu, abychom měli dostatek času na přípravu. Podali jsme velmi dobrý týmový i taktický výkon. Ústí má útočný tým, v ofenzivě mají velkou kvalitu, chtěli jsme ji eliminovat. Díky trpělivé hře a brejkům jsme si vypracovali šance a vstřelili dva góly.“

Vyzdvihnout je potřeba i brankáře Ondřeje Bláhu, jenž sice v utkání obdržel hned tři dvouminutové tresty, ale 31 zákroky vynuloval ústecké střelce, což se mu podařilo jako prvnímu gólmanovi v letošním ročníku WSM ligy! V sestavě se po několikatýdenní zdravotní pauze objevil Jan Maruna, první start za AZ si připsal vítkovický junior Radim Toman.

Sestava AZ Residomo Havířov v posledním utkání:

Bláha– Chroboček, Krisl (C), Puzič, Postnikov, R. Havel (A), Drtil – Maruna, Matai, Kanko – Fronk, Rác, Sikora (A) – M. Kalus, Hudeček, Gřeš – Baláž, Pořízek, Toman.

Směrem k zápasu s Karlovými Vary má havířovský lodovid Janeček jasno:

"Dnes nas čeká lídr soutěže a tak k tomu musíme přistoupit. Žádné uspokojení ze včerejší výhry nesmí nastat a právě včerejší poctivý výkon ještě umocnit."

Věříme, že se to našim borcům podaří a ani ze západu Čech se nebudou vracet s prázdnou. Utkání začíná v 17:00 a je z něj připraven tradiční online přenos.