Druhý přípravný zápas nabídne derby. Přijedou frýdecko-místečtí Rysi.

07.08.2019 | Jan Kudělka

H A V Í Ř O V – A máme zde další přípravný zápas. Po úterním souboji s polským celkem Comarch Cracovia Krakow, který naši hokejisté vyhráli 3:2, k nám ve čtvrtek zavítají hráči Frýdku-Místku. Derbyutkání dvou regionálních týmů začíná v Gascontrol Aréně ve čtvrtek 8.8 v 18:00.

HC Frýdek-Místek

Frýdku-Místku se v posledních ročnících Chance ligy nedaří dosáhnout mety zvané Play-off. Ve dvou po sobě jdoucích ročnících v obou případech unikl frýdecko-místeckým Rysům tento vytoužený cíl jen o pár bodů a sezóna tak pro ně skončila vždy po základní hrací části. Nic nepomohla ani výměna trenérů, kdy dvojici Juřík-Malík nahradili Vlastimil Wojnar s Jozefem Daněm. Pochvalu si tak hokejisté třinecké farmy zaslouží alespoň za atraktivní útočný styl hokeje, díky němuž dokázali potrápit, či dokonce úporazit i mnohé velké favority.

Ofenzívními tahounem Rysů byli v minulém ročníku ligy především útočníci Rostislav Martynek 38 bodů (16+22), který nastoupil do přípravných zápasů i v této sezóně. Naoak nejproduktivnějším obráncem byl Jan Bartko 27 (5+22), který se ale v odehraných dvou přípravných utkáních na soupisce Frýdku neobjevil, neboť zamířil do švýcarského HC Lugano.

Jedničkou v bráně byl Lukáš Daneček (35z., průměr 2,8 br/z, 91.1% úspěšnost), ale pravidelně se s ním střídal také mladý talent Nick Malík (33z., průměr 3,2 br/z, 90.5% úspěšnost).

Frýdečtí hokejisté odehráli již dva přípravné zápasy. Zatímco kazašský Arlan Kokšetau porazili 3:2sn, v polském Jastrzebie prohráli 1:4. Zápas s AZetem tak pro ně bude, v sérii devíti přípravných utkání, třetím v pořadí. Dále se totiž (kromě odvety s AZetem ve Frýdku), střetnou s Prostějovem, Přerovem a Třincem.

Soupiska Frýdku-Místku z posledního utkání proti JHK Jastrzebie:

Brankáři: Loubal, Daneček

Obránci: Zahradníček, Hrachovský, Stránský, Michálek, Krzak, Rufer

Útočníci: Kaukič, Stuchlík, Flok, Havránek, Klimša, Motloch, Geidl, Przybyla, Čmiel, Konečný

AZ Residomo Havířov

Havířovští hokejisté mají za sebou první přípravný duel, který zvládli a po výhře 3:2 nad polským celkem Cracovia Kraków se radují se své první letošní výhry. Do zápasu vstoupili naši hokejisté dobře, vytvořili si několik nebezpečných akcí. Jednu z nich dokázal v 6. minutě využít v přesilové hře Dominik Pawliczek a posunul tak svůj tým do jednobrankového náskoku. Hosté ale do konce první třetiny stačili odpovědět a to v 19. minutě po vyrovnávací brance Aleše Ježka. Začátek druhé třetiny vyšel lepe polskému výběru, vyprodukovali několik nebezpečných střel a nejdnou střelou ohrozili Stezkovu branku. I přesto že se zdál být lepší hostující celek na začátku druhé třetiny aktivnější, nedokázal si pohlídat rychlého Dominika Cihláře, který pronikl po pravém křídle a bekhendem vystřelil puk do levého růžku Kopřivovy branky a vrátil domácím opět vedení. Do konce druhé třetiny se už nic nestalo a stav byl tedy 2:1 pro domácí. Do třetí třetiny vstoupili domácí ve skvělém rozpoložení a už po odehraných 36 vteřinách vedli o 2 branky po střele Filipa Semana. Krakov ale i přesto dokázal snížit a to ve 54. minutě zásluhou Adriana Gajora. Hosté také zkusili v poslední minutě hrací dobu hru bez brankáře a málem se jim podařilo vyrovnat! Domácí ale podržel výborně chytající Stezka a domácí se tak mohli radovat z první letošní výhry, kdy porazili Crakovii Kraków 3:2.

Hlavní trenér A-týmu Jiří Režnar zhodnotil první zápas svých svěřenců v letní přípravě takto: Bylo to první utkání, slušně hrané z obou stran. Myslím si, že hráči, hlavně ti mladší, se chtěli ukázat. Je třeba na to navázat a pokračovat v práci dál."

Soupiska AZetu Havířov z posledního utkání proti ComArch Cracovia Kraków:

Brankáři: Stezka (Štipčák)

Obránci: Chroboček, Matai, Malina, Nepokoj, Zdeněk, Ševěček, Mrowiec

Útočníci: Kotala, Seman, Pawliczek, Bednář, Veselý, Dvořák, Tomi, Pořízek, Bambula, Krejčí, Cihlář, Bochnak, Juhasz.

Hráči kteří do utkání mohou nastoupit: Jan Maruna

Ohlédnutí se za minulými zápasy s Frýdkem-Místkem

Oba týmy se utkaly proti sobě v minulém ročníku Chance ligy celkem čtyřikrát. Vždy šlo o napínavá utkání, protože jak mnozí víte, jedná se o derby mezi oběma celky. AZ narazil na svého rivala hned ve druhém kole, které se odehrálo ve Frýdku. Tam byli naši hokejisté lepším týmem a po výhře 0:3, si zaslouženě připsali 3 body. V dalším utkání, které se odehrálo v rámci 17. kola soutěže, Frýdek na AZet opět nevyzrál a po výhře 6:3, se mohli havířovští hokejisté podruhé radovat. V rámci 32. kola zajíždel AZet na utkání do Frýdku, kdy opět nezklamal a po výhře 3:7 už měli 3 výhry nad tímto soupeřem. Ve 47. kole se jim ale zápas nepovedl a poprvé po prohře 2:4, si frýdečtí bruslaři připsali alespoň jedno vítězství nad našim celkem.

Trenér a manažer klubu Patrik Rimmel před utkáním hlásí:

„Do zápasu nastoupíme s hráči, které máme k dispozici. Někteří mají menší zdravotní problémy, takže  dostanou volno. Určitě to bude zajímavý zápas, v němž  uvidíme, jak na tom daní hráči jsou v určitých situacích."

Důležité informace k utkání:

Utkání AZetu s Frýdkem-Místek začíná v Gascontrol Aréně ve čtvrtek 8. srpna v 18:00. Vstupné je 50,- Kč, pro děti do 140 cm 10,-Kč, permanentkáři mají vstup zdarma.

Připomínáme, že i na toto utkání bude vstup na stadion pouze přes vchody na pravé straně (tribuna B) a přes vchod u Fanshopu. Z důvodu oprav venkovních prostor budou vchody na levé straně (tribuna A) uzavřeny. Děkujeme za pochopení.