VSTUPENKY NA FINÁLE PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Druhým turnajovým soupeřem AZetu bude dnes od 14:30 Unia Oswiecim

12.08.2016 | Tomáš Vlček

H A V Í Ř O V - Turnaj O pohár ředitele hypermarketu GLOBUS se ve čtvrtek rozběhl dvěma zápasy a hned dnes má další pokračování o dvou chodech. V prvním utkání dne se od 14:30 AZ střetne s Oswietimí, v podvečer od 18:30 vyzve Vsetín Tychy.

AZ vstoupil do turnaje vysokou výhrou

Havířovští hokejisté měli na úvod turnaje soupeře známého jménem, ale trochu neznámího svou úrovní. Vsetín sice bude hrát až druhou ligu, ale jeho notně posílený kádr má postupové ambice. Nicméně na AZ, jak se ukázalo, to včera nestačilo. Pravda vsetínští hráli svůj první zápas, ale i tak je výsledek 7:2 jednoznačný (reportáž z utkání ZDE).

Na havířovské straně se prosadilo hned několik premiérových střelců - Jakub Orság, David Dvořáček a dokonce dvakrát se trefil Radim Valchař (rozhovor s hráčem ZDE), další branky přidali Pechanec, Kotala a Lenďák.  I přes vysokou výhru však tenéři s předvedenou hrou příliš spokojeni nebyli.

"Samozřejmě jsme rádi za výhru, ať je to proti jakémukoliv soupeři, tak se to počítá. Nicméně s předvedenou hrou úplně spokojeni nejsme. V první třetině jsme se skoro z ničeho sice dostali do vedení 2:0. Ve druhé třetině jsme však začali ještě více profesorsky a teprve zrychleným střídáním se nám podařilo dostat tým do tempa a hráli jsme moc hezký bruslivý hokej. Ve třetí třetině to však už moc kvalitní výkon nebyl, spíš taková bramboračka. Z pohledu trenérů to ale určitě byl zápas spíše horší kvality," vyjádřil se asistent trenéra Martin Janeček.

Nicméně turnaj má předvším přípravný charakter a tak to také lodivodi AZetu berou, což se projeví i při tvorbě sestavy pro dnešní zápas. "V dalších utkáních budeme točit kádr, který máme k dispozici, abychom si všechny hráče vyzkoušeli. Takže sestava bude určitě jiná, aby dostal každý hráč šanci v různých situacích. To je vlastně hlavní cíl turnaje," naznačuje Martin Janeček.

Konkrétní sestavu na zápas s Unií Oswiecim přineseme na klubovém webu a facebooku 2 hodiny před zápasem, tedy zhruba ve 12:30.

Unia Oswiecim nestačila na GKS Tychy

Dnešní soupeř AZetu se v otevíracím utkání turnaje střetl v "polském derby" s GKS Tychy. A ač jsou oba týmy účastníky polské ekstraklasy, tak na ledě byli po většinu zápasu jednoznačnými pány hokejisté z Tych. Už v první třetině vstřelili 4 branky a i přes polevení v dalším průběhu utkání nakonec vyhráli jednoznačně 7:3.

Trenér Unie Josef Doboš byl v pozápasovém hodnocení realista: "Utkání ukázalo jednoznačnou kvalitu soupeře, který má v kádru řadu zkušených hráčů, proti kterým jsme mohli ukázat jen bojovnost. Prvních deset minut jsme udrželi vyrovnanou hru, ale pak jsme obdrželi čtyři branky, a to zápas rozhodlo. Na začátku druhé třetiny jsme sice snížili, ale tři přesilovkové branky opět vrátily soupeři jednoznačné vedení. My máme velmi mladý tým, který bude připraven na tak těžkého soupeře až za tři čtyři roky."

Souboj AZetu s Unií je pro havířovské fanoušky nesmírně zajímavý z toho pohledu, že v dresu soupeře může vidět celou řadu hráčů, kteří mají poměrně nedávnou AZeťáckou minulost - Luboš Vosátko,Jan Daneček,Radim Haas, Peter Bezuška,Zdeněk Deutsch, Martin Kasperlík. Nakonec přijďte se přesvědčit sami. Utkání začíná již od 14:30 a pro ty, kteří nestihnou být přímo na stadionu je připraven klasický textový onlajn přenos.