Dvě porážky a dost, Havířov si chce v duelu se Šumperkem spravit chuť!

27.09.2013 | David Motloch

1.liga postupuje rychlým tempem a v sobotu se odehraje již šesté kolo soutěže. Do něj se svěřenci trenéra Danečka budou snažit vkročit s čistou hlavou, přestože v posledních dvou duelech klopýtli. Nyní však mají k dispozici domácí prostředí pověstné svou skvělou atmosférou a podporou domácích fanoušků. Celky Šumperka a Havířova se už dvakrát střetly v přípravě, v obou případech zvítězil náš AZet. Do zápasu by tak měl jít s nepatrnou výhodou. Zápas startuje v sobotu 28.9. od 17 hodin!

Poslední zápasy

Proti bývalému barážovému soupeři z Mostu jeli Havířovští pro tři body, ale s tímto cílem nakonec neuspěli. V zápase, který příliš atraktivních momentů nenabídl, se domácí ujali vedení v polovině utkání zásluhou Tauše. Své vedení dokázali Mostečtí ve třetí třetině navýšit, když si Zavřel připsal vítěznou branku. Gól z 51. minuty z hole Jana Danečka byl málo, více branek totiž AZet vsítit nedokázal a připsal si tak druhou porážku v řadě.

Šumperk se z tragického startu do soutěže dokázal oklepat a v těžkém zápase s Třebíčí si připsal první dva body do tabulky. Dlouho sahal dokonce po třech, když ještě v polovině zápasu vedl zásluhou branek Staňka, Hlinky a Sedláka 3:1. Ve třetí třetině ale Třebíč srovnala. Zápas nakonec dospěl do nájezdů, kde si vítěznou branku připsal Lukáš Hulva.

Novinky z obou táborů

Havířovu se podařilo vyjednat s extraligovým Třincem spolupráci, díky které se může těšit na střídavé starty hned čtyřech Ocelářů. Jedná se o obránce Jakuba Kaniu, Davida Roupce, Daniela Krejčího a útočníka Rostislava Marosze. Ze zmiňované čtveřice nastoupil za Havířov zatím pouze Marosz.

V posledním zápase se po nemoci vrátil do hry útočník Jan Daneček. Stejné problémy sužovaly také obránce Patrika Rimmela, ten by měl být v sobotu večer připravený nastoupit. V posledním zápase navíc dostal důvěru trenéra také Jan Kolařík, který do té doby plnil roli zdravého náhradníka. Proti Šumperku by měl hrát, navíc by opět mohl působit v první formaci s nejproduktivnějším hráčem AZetu - Antonínem Pechancem.

Podobnou radostí končila obě dvě přípravná klání se Šumperkem

Šumperk se hned na začátku soutěže musel vypořádat se ztrátou své předpokládané jedničky v brance - Tomáše Štůraly. Ten totiž musel odejít do extraligového Zlína, kde tak vypomáhal řešit nepříznivou situaci s brankáři. V Šumperku se tak mihl brankář Libor Kašík, který svým výkonem v podhůří Jeseníků rozhodně nezklamal. V posledním zápase už měl však trenér Radek Kučera zpátky v brance Tomáše Štůralu a dá se předpokládat, že stejný brankář se postaví do branky i proti Havířovu.

V sobotu si naši hokejisté budou muset dát pozor nejen na něj. Velice nebezpečným se zatím jeví nejproduktivnější hráč Salithu - Patrik Moskal. S ním se o pozici lídra dělí exhavířovský Jakub Hulva. V popředí týmové produktivity se drží i další hokejista, jenž v minulosti oblékal dres Havířova - Marek Haas.

Ozvěny z havířovské kabiny

V brance AZetu se dopředu počítá s jedničkou Lukášem Danečkem. Zápas proti Šumperku pro něj bude specifický, jelikož zde působil a dokonce pomohl vybojovat Drakům postup do 1.ligy. "Ty zápasy pro mě něčím specifické určitě jsou. Dva roky jsem v Šumperku působil a poznal spoustu kamarádů, které mám za přátele i mimo led. Jinak to bude jako každý jiný zápas."

Při zamyšlení se nad sobotním duelem upozorňuje hlavně na týmové pojetí hry soupeře. "Mohou být nebezpeční zejména v týmové bojovnosti, kterou jsou Draci hodně známí. Uděláme ale vše pro to, aby body zůstaly u nás doma."

Juniorský obránce Daniel Graca poukazuje především na důležitost podpory fanoušků. "Fanouškům chci akorát vzkázat, ať nás nezavrhnou, kdybychom náhodou prohráli tři nebo čtyři zápasy v řadě. Potřebujeme, aby na nás stále chodili a tímto je chci pozvat na sobotní domácí zápas se Šumperkem. Budeme potřebovat podporu!"

Pokud v sobotu večer nebudete mít možnost sledovat hokej osobně, bude pro vás připraven klasický on-line přenos.

Sestavy z minulého kola

AZ Havířov:L. Daneček – Koma, Graca, Krisl, Deutsch, Vosátko, Bezuška, Klimíček – Kolařík, Pechanec, Kanko – Jakúbek, Šlahař, J. Daneček – Sztefek, Haas, Škumát – Maruna, Říčka, Klimša – M. Rimmel
Trenér: Jan Daneček

HC Salith Šumperk: Štůrala – Bail, Holík, Tesařík, Sedlák, Starý, Novotný, Pastor – Hlinka, Plášek, Haas – Červenka, Hulva, Brunec – Žalčík, Staněk, Moskal – Skoumal, Půhoný, Langr – Cink.
Trenér: Radek Kučera

Ostatní zápasy 6. kola